Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Newsletter - skąd wysyłać?

3 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 luty 2010 - 12:35

Witam.
Sprawę samego newslettera jakoś sobie ułożyłem, CRON, Paczki, Baza Danych, oznaczanie - wszystko OK.
Kwestia jest trochę inna.

Mam strony na prohost.pl (z którego notabene jestem bardzo zadowolony) jednak ma on jeden mankament.
Właśnie dostałem informację na helpdesku, że "Na godzinę można wysłać 500 maili." ...
Czyli wysłanie newslettera do grupy 5000 osób to ... 10godzin ... :/ Na razie w bazie będzie może z 2500 osób. Do tego pole BCC nie załatwia sprawy - każdy z użytkowników może dostać z goła inny newsletter (w zalezności od tego jakie kategorie sobie zaznaczył)

Myślałem może o jakiejś zewnętrznej skrzynce pocztowej, przeznaczonej na newslettery. Tylko są jakieś takie komercyjne, które zezwalają na używanie ich w takim celu? No i oczywiście w jakiejś rozsądnej cenie, bo jak sobie za taką skrzynkę liczą na przykład 100 czy 200zł/mc to już lepiej sobie VPS'a kupić :)

Zatem - co byście polecili ?

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 01 luty 2010 - 13:07

lepiej od razu vps-a, sharedy nie pozwalają zwykle wysłać dziennie niż 2-5k maili (prohost jest akurat jednym z nielicznych wyjątków), a dedykowane rozwiązania pocztowe albo mają podobne limity albo wychodzą drożej niż vps :)

#3 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 luty 2010 - 13:12

Czyli do czasu aż baza maili nie urośnie do takiej ilości, że od godziny 1 w nocy do godziny 6 rano nie będę w stanie rozesłać informacji o nowo dodanych szkoleniach z dnia poprzedniego to jeszcze posiedzimy na tym planie Max Biznes. Potem najwyżej będzie się myśleć :)
Dzięki.

#4 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 01 luty 2010 - 14:32

zawsze możesz spróbować się z prohostem, za drobną opłatą (albo i za friko) może zwiększą Ci limit :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych