Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

KohanaPHP 2.4 RC 1

16 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 16:26

pierwszy RC - download
temat na forum eng - klik

patrzac po tematach jakie sie pojawiaja na forum eng, nie da sie ukryc, ze 2.4 nie jest tak popularna jak 3.0 :) ale to bylo do przewidzenia.

#2 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 16:53

Są gdzieś opisane zmiany w stosunku do 2.3.4. Bo chyba 2.4 nie jest w pełni kompatybilne wstecz?

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 18:47

glownie rozbija sie o biblioteke DB oraz i18n. reszta to raczej drobne sprawy.

#4 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 19:27

Rozumiem, że zmiany nie są na bieżąco aktualizowane w dokumentacji?
A co z modułami? Nic w nich nei było zmieniane? Bo widzę że katalog pusty.

#5 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 12 grudzień 2009 - 10:34

http://dev.kohanaphp...kohana2/roadmap
miało się skończyć na 2.4 a 2.5 już w rozpisce.

#6 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 09:24

jest juz rc2 - http://dev.kohanaphp...s/kohana2/files
ilosc otwartych zagadnien sie zmniejszyla znacznie, czesc zamkneli, czesc do 2.5 przeniesli - czyli 2.4 final zapewne juz niedlugo.

#7 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 22 luty 2010 - 22:12

a oto i nowa strona, pojawi sie oficjalnie wraz z wydaniem 2.4
plus userguide

generalnie to 'zielono mi', ale sama tresc, ladny podzial na 2.x i 3.x itd - zmiany zdecydowanie na plus. choc przyznam, ze zaskoczylo mnie porownanie 2.x i 3x gdzie mamy 'Long Term Support' vs 'Rapid development cycle'. wydawalo mi sie, ze od 3.1 nie bedzie juz czestych zmian, ale najwyrazniej sie mylilem. to, ze SH lubi zmiany, to nie od dzis wiadomo :)

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 22 luty 2010 - 23:08

A ja tak z ciekawości postanowiłem wklepać sobie inne fv i zobaczyć jak ich strony wyglądają. Przy okazji utwierdzania się w teorii że nowa strona kohany wyglada miernie, wpadłem na tą stronę...http://www.phpframeworks.com/

...wyczuwam spisek  ;D

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#9 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 22 luty 2010 - 23:26

^^^ biorąc pod uwagę to, że za wielką wodą niemal wszyscy są przekonani, że K to po prostu CI pod php5, i że z dostępnością php5 na współdzielonych hostach wciąż jest krucho (!), to naprawdę nie ma się czemu dziwić ;)

#10 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 22 luty 2010 - 23:35

Jak miło ... w wolnej chwili (ehhh :/) będzie trzeba się zainteresować 2.4 i w końcu sklecić coś swojego na takiej bazie bo na 2.3.x w zasadzie już nie ma sensu :)

A skrótowo w 2.4 co głównie zmieniono ? Database? Chyba jest bardziej "elastyczna" ?

Swoją drogą:
http://www.iitechs.c...l/documentation

Kohana_Exception [ 0 ]: The requested route does not exist: docs/guide

Jakiś błąd :)

#11 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 23 luty 2010 - 07:51

bo na 2.3.x w zasadzie już nie ma sensu :)

Dlaczego nie ma sensu? W moim odczuciu jest to najlepsza wersja K (dla mnie). W pracy jak i prywatnie używam właśnie tej wersji (w pewnym stopniu zmodyfikowanej) i na chwilę obecną nie widzę potrzeby przechodzenia na inną wersję.
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#12 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 23 luty 2010 - 08:25

bo na 2.3.x w zasadzie już nie ma sensu :)

Dlaczego nie ma sensu? W moim odczuciu jest to najlepsza wersja K (dla mnie). W pracy jak i prywatnie używam właśnie tej wersji (w pewnym stopniu zmodyfikowanej) i na chwilę obecną nie widzę potrzeby przechodzenia na inną wersję.

Ja tez używam 2.3.x - podoba mi się sposób w jaki pisze się aplikacje, jednak 2.4 to krok do przodu, ale nie wycieczka w kosmos jak 3.x
Muszę się wczytać bardziej w manual, ale wydaje mi się, że różnice nie będą aż tak znaczące, a za to nadal "siedzi" się na wersji wciąż rozwijanej/kontynuowanej. Z tego co mi się wydaje Database jest rozbudowana w stosunku do QB z KO2.3.x

Nie mniej jednak jeśli KO2.4 mnie do siebie nie przekona to zostanę przy 2.3.4 i to ją będę "tunningował" na własne potrzeby :)

#13 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 23 luty 2010 - 09:24

No ja jestem w takiej sytuacji, że przesiadka na 2.4 nie wchodzi w grę. Zmiany, jakie nanosiłem wprowadzałem bezpośrednio w katalogu system. Od razu utnę wszelkie "tak się nie robi": robiłem to z premedytacją, gdyż to co daje mi 2.3.4 w zupełności wystarcza, a rozszerzenia klas MY_ zostawiłem sobie dla wybranych potrzeb w konkretnych projektach. Co zmieniłem? Ano sporo pierdół m.in. wczytywanie klas a'la ZF czy PEAR, "wbudowałem" plugin multi_lang, zmieniłem nazwę akcji w kontrolerach na action_X (sławny problem z list()), dodałem multi-insert oraz transakcje dla klasy Database, dodałem do profilera debugowanie oraz kolorowanie logów w zależności od poziomu itd itd. Generalnie sporo zmian, które są wykorzystywane w każdym projekcie więc olałem pozostawianie systemu w spokoju.
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#14 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 23 luty 2010 - 09:58

Ja na szczęście w system nie ingerowałem i nie robiłem aż takich customizacji więc mogę spróbować z 2.4.

A co do grzebania w systemie - jeśli się wie co robi i robi się to świadomie to w zasadzie czemu nie ;)

#15 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 23 luty 2010 - 17:33

ciakwostka - 2.x Experimental Branch, zawsze warto podejrzec to tam inni sobie wymyslili.

#16 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 12:39

Takie pytanie - gdzieś kiedyś było na tym forum wspomniane, że Simple_Auth będzie podzielone na dwie osoby - thejw zajmuje się 2.x, a chyba Maciek 3.x ... są jakieś linki do wersji 2.4 i 3.0 ? Po prostu planuję zrobić sobie jakiś projekt testowy w "wolnym czasie" i nie ukrywam, że polubiłem się z tym modułem ;)

Na formo pewnie na razie nie ma co liczyć, bo autorzy sa jacy są ... ale S_A by się przydał.

#17 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 12:50

mam testowy SA dla 2.4 , jak juz wyjdzie final release to kilka dni pozniej wyjdzie SA dla 2.4.
odnosnie 3.0 to do Macka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych