Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kohana 2.3.4

25 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 19:14

zgodnie z przewidywaniami wyszla wersja 2.3.4, poprawiajaca kilka powaznych problemow, ktore pojawily sie w 2.3.3: changelog
ponownie, jak nie znajda powaznych bledow, to jest to ostatnia wersja 2.3.x :)

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 22:58

http://forum.kohanap...scussionID=3043 - i najprawdopodobniej 2.3.4 bedzie to ostatnia wersja 2.x
wszyscy raczej sklaniaja sie ku bramce numer dwa, czyli:
- We drop the entire 2.4 series and focus on 3.0
- Choosing option #2 would leave the 2.3.x series open for bugfixes.

#3 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 06:39

Krzyż na drogę. Jestem w szoku, że tak nielogiczny system komuś odpowiada poza autorem ;)

#4 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 07:23

Jak zarzucą 2.x, a zaczną myśleć tylko o 3.x to i tak pewnie znajdzie się jakaś grupa ludzi, którzy zaczną rozwijać 2.x ...

Kohana -> odpowiedź na nie idącego z duchem czasu CI ... to może New Kohana 2.4 -> odpowiedź na zbyt przekombinowaną Kohanę 3.x :)

#5 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 09:21

przy tak duzej ilosci glosow za porzuceniem 2.x jest niemal pewne, ze 2.4 nigdy nie wyjdzie, ale niech chociaz na koniec dadza ostatnia, poprawiona wersje 2.3.x, szkoda aby to co juz zostalo poprawione w 2.x trafilo do kosza.

#6 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 09:45

poparłem Twój pomysł w tamtym wątku :)
Może jak więcej osób zacznie Cię popierać to i inni (nie z kohanaphp.pl) też się przełamią :)

#7 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 09:54

Ja również jestem za wydaniem wersji 2.3.5 (ale też i 2.4).

PS Mamy dziś swój polski akcent na ogólnym forum. :D :D :D

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 11:03

http://forum.kohanap...pic,492.30.html

Jeśli jest nowa wersja to przerzucam się na nową i tyle, bo nie oszukujmy się - wtedy na niej będzie skupiać się wsparcie społeczności.

A nie mówiłem... ?

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#9 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 11:57

Prawdę mówiąc w tym momencie, kiedy mamy K 2.x rozbudowaną do granic możliwości (a jak czegoś brakuje to Zepco jak zwykle wyczaruje odpowiedni plugin), logiczną, poukładaną i sensowną całe to 'wsparcie' społeczności w nowej wersji która ma więcej minusów niż plusów to na obecna chwilę mało mnie interesuje ;) Może za rok...

#10 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 12:15

no dokładnie jak napisał nrm :) do tego przydałoby się połatać wszystkie bugi (albo chociaż te z priorytetem > Normal) i można spokojnie olać K3 dopóki nie pojawi się coś godnego uwagi ;)

#11 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 12:24

Może kohana 2.3 FINAL kohanaphp.pl Internal realise ? ;]

#12 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 12:31

Może kohana 2.3 FINAL kohanaphp.pl Internal realise ? ;]

popieram :) ale nadal mam nadzieje, ze wyjdzie takowa oficjalnie, aby ladnie zamknac galaz 2.x

#13 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 12:55

możemy sobie forkować, czemu nie ;)

#14 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 13:05

To ja się zajmę działem pluginów. ;)

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#15 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 14:42

To ja się zajmę działem pluginów. ;)

To ja się zajmę działem zbijania bąków ;)

#16 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 15:04

teraz tylko konto svn/git i do roboty - ja chetnie dolacze sie z simple auth/modeler jako standardowymi modulami ;)

#17 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 15:56

Nie wiem nad czym tu się rozwodzić, przecież Kohana przestanie istnieć, zupełnie jak PHP. Tak przynajmniej twierdzą ludzie znający Pythona, a oni ponoć mają rację. ;)

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#18 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:14

Zombor oficjalnie napisal, ze 2.4 wyjdzie obojetnie czy jako Kohana czy nie. a to juz pachnie rozlamem - innymi slowy, sytuacja robi sie ciekawa :)
ja na pewno kibicuje 2.4, bo 3.0 na powaznie zainteresuje sie przy wersjach 3.1/3.2 :)

#19 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:17

Ja się zainteresuję 4.0 jak dojdą do wniosku, że HMVC + PHP to kiepska mieszanka. :D
Zombor ma spory wpływ na obecny kształt kohany 2.3.x, więc pewnie nie odpuści rozwijania jej. Także nie ma co się martwić na zapas.

-- Zepco --

#20 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 22:14

Jak dla mnie to problem ogólnie nie jest informatyczny w tym momencie. Pisałem już na tym forum w temacie do którego link podałem, że pewna przyjęta strategia jest zła dla społeczności. Developerzy powinni się dogadać miedzy sobą i dopiero cokolwiek pisać, a już pytanie o cokolwiek społeczności, jak stawia się ją w pewnien sposób pod faktem dokonanym... Hmm... kłania się brak umiejętności zarządzania projektem. Ogólnie z igły wyszły widły.

Ale jak to powiadają - "psy szczekają, karawana jedzie dalej". Jak będzie tak będzie - trzeba będzie się dostosować i zrobić sobie dobrze za pomocą tej, lub tamtej wersji, tego czy innego FW, tego czy innego języka. Liczy się w końcu efekt nie sztuka dla sztuki ;)

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#21 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 22:43

^^ no niestety imo K3, to jest właśnie sztuka dla sztuki, taki dziecięcy grymas "a pokażę, że moje grabki lepiej nadają się do przerzucania piasku niż wasza łopatka"... aż się nie mogę doczekać rozłamu, bo to jedyna szansa na uratowanie Kohany w obecnym kształcie - szybkiej i wydajnej, a równocześnie lekkiej i przyjemnej...

#22 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 23:16

zagadalem dzisiaj do Zombor`a i jak stwierdzil, decyzja czy 2.4 wyjdzie nalezy w zasadzie tylko do Shadowhand`a, ale jesli nie (a takie sa raczej glosy na forum), to na pewno on wyda 'swoja' wersje 2.4 i bedzie ja rozwijal. pierwotnie 2.4 miala sie ukazac 09/09/09.

szkoda mi tego rozlamu, ale to sie inaczej skonczyc chyba nie moze. dwie podobne galezie (prawie trzy jesli liczyc 2.3). mniejsze bledy do poprawy w 2, wieksze czasami w 3 projektach nie mowiac o ich testowaniu - zbedne zamieszanie beda mieli i chyba SH sie na to nie zdecyduje. ew. po prostu kompletnie odetnie sie od 2.4, jednak pozostawi ja nadal w ramach oficjalnego kohanaphp, ale w rekach ludu (Zombor i inni).

#23 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 23:37

I będzie chaos, chaos i jeszcze raz potop ;D ale moze faktycznie pójdźmy dalej... rozwińmy obecna stabilną wersje dodając do niej np jakiś prosty mduł koszyka, może newsów, takich kilka gotowców.... które pewnie kazdy z nas ma... zróbmy se stronke ..przetłumaczmy.... i zakasujuemy ich wszystkich :P bo damy nie tylko podstawe, ale gotowe rzeczy do wykorzystania... nawet lamki by korzystały wtedy... i zapewniam, że odniosłoby to sukces - z wielu powodów.... ale trzeba mieć pomysł jak to zrobić.... a akurat pomysłów to chyba nie brak... ;)

Edit: Tak, zaszalejmy - niech każdy ma swoją wersje Kohany  ;D :P

#24 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 25 lipiec 2009 - 08:18

dla mnie to generalnie problem z calym rozlalem jest taki, ze jedna z zalet framewroka jest to, ze czarna robote poprawiania bledow i aktualizowania zewnetrznych bibliotek odwala ktos inny ;) jesli 2.4 forknie, to nie wiadomo na ile silna spolecznosc sie przy niej zgromadzi i czy w efekcie i tak za rok sie nie zmigruje do 3.x bo bedzie stabilne, udokumentowane i ze wsparciem. co prawda 2.3.4 jest wystarczajaco stabilne, aby po prostu na nim pozostac, ale - swiat sie zmienia, framework tez nie powinien stac w miejscu (poprawki, ulepszenia, nowe moduly...).

EDIT
no i wszystko jasne, 2.4 wyjdzie oficjalnie, z poprawiona kompatybilnoscia z 3.0 (np. niektore biblioteki, moduly) - czyli wiekszosc z nowosci 3.0 trafi do 2.4. horray :)
nie wiem tylko czy nowa obsluga wyjatkow tez, fajnie by bylo, bo bardzo przyjemnie wyglada

#25 slim

slim

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 lipiec 2009 - 15:08

a kiedy ma w końcu wyjść oficjalnie? :) opłaca się już przerabiać aplikacje na to 2.4 co teraz jest w svn?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych