Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Serwer WWW

12 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 r4zick

r4zick

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 20:40

Jak w temacie z jakich serwerów www korzystacie?

Ja korzystałem do niedawna z apache2; lecz nie jest on wydajny więc przesiadłem się na Nginx, dzięki czemu obciążenie serwera spadło o 40-25%.

#2 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 20:42

apache2, lighttpd, nginx.

#3 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 10:05

zapytam również co lepsze NGINX? czy APACHE2? ja osobiście na gentoo mam odpalony Apache2 ale właśnie myślę nad zmianą:)

Łatwiej jest rozebrać Kobietę wbrew jej woli... Niż ubrać po jej myśli

#4 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 12:00

U mnie od lat niezmiennie apache. Nie hostuję stron u siebie na kompie więc obciążenie nie wchodzi w grę. Na hostingach jakich używam jest apache2. 

Szczęścia w mrokach...

#5 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 12:34

zapytam również co lepsze NGINX? czy APACHE2? ja osobiście na gentoo mam odpalony Apache2 ale właśnie myślę nad zmianą :)

A w jakim środowisku? I na jakim sprzęcie?

Nginx dobrze się sprawdza jeśli masz autonomiczny sprzęt (vps, dedyk, chmura), na którym możesz instalować co chcesz, ale nie udostępniasz zasobów. W środowisku współdzielonym odpada zupełnie, głównie ze względu na niezgodność z apaczowym mod_rewrite i .htaccess-em (tu zdecydowanie lepiej sprawdza się lighttpd). A apacz od wersji 2.4 przyspieszył znacznie i wcale nie odstaje od reszty tak, jak głosi wciąż rozpowszechniana legenda :)

#6 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 17:05

A w jakim środowisku? I na jakim sprzęcie?

Nginx dobrze się sprawdza jeśli masz autonomiczny sprzęt (vps, dedyk, chmura), na którym możesz instalować co chcesz, ale nie udostępniasz zasobów. W środowisku współdzielonym odpada zupełnie, głównie ze względu na niezgodność z apaczowym mod_rewrite i .htaccess-em (tu zdecydowanie lepiej sprawdza się lighttpd). A apacz od wersji 2.4 przyspieszył znacznie i wcale nie odstaje od reszty tak, jak głosi wciąż rozpowszechniana legenda :)

ja osobiście ma produkcyjnie własny serwer R720 na nim wirtualki i wszystkie jadą na ZPANLU z apachem do developerki używam Gentoo, oraz Debiana w debianie i w gentoo mam Apache2, co mnie wkurza to brak obsługi htaacces w userdir

#7 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:27

To zależy do czego ;) Ogólnie Nginx.

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 23:23

Mi również jest bliższy Nginx.

@mck - masz jakiegoś linka pod ręką jak aktualnie wygląda porównanie apache'a i nginx'a?

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#9 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 09:28

^^ Ciężko o takie obiektywne porównanie, bo wszyscy porównują tylko serwowanie plików statycznych, w czym apache zdecydowanie ustępuje.

#10 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 17:22

tak ale problem się pojawia z htaccess w nginx, i tu góruje apache czyż nie koledzy?

#11 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 21:28

ja tam problemów nie mam. jak pisałem wcześniej: wszystko zależy od założeń, od tego do czego to ma być ;)

• Maciek lubi to

#12 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 13:03

ja głównie kodzę w linuksie nowy lapek ma na pokładzie Archa , obecny Gentoo lapek i5 12GB ram też ma apache , a jak patrzę na to wszystko co wydajnościowo i jak pracuje, to stwierdzam że apache ma skoki z użyciem cpu nawet do 80% i tak właśnie waham się z wyborem środowiska, do pracy używam głównie netbeans + geany, przecież środowisko pracy ma być szybkie i wygodne.

Będę dziś instalował nowego vps na serwerku bo zostało mi jeszcze sporo procesorów, i chyba postawie czysty system + nginx i zobaczymy jak będzie hostowało aplikacje

#13 kempe

kempe

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 15:14

Zależy do czego, ale z apache nie miałem jak dotąd problemów. Wszystko śmigało. Może to kwestia konkretnej usługi?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych