Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K2] Request: Poprawki do tutoriali

8 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 cmike

cmike

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 10:41

Prośba: jeżeli ktoś ma jakieś uwagi bądź poprawki do zamieszczonych na stronie tutoriali - proszę je zamieszczać w tym wątku.

Dzieki

#2 d4rky

d4rky

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 luty 2008 - 00:25

Brakuje polskiego tłumaczenia videotutoriala "Hello World". Najlepsze by było w formie tekstowej (facet ma paskudny akcent)

#3 cmike

cmike

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 09 luty 2008 - 11:23

To nie ma co narzekać, tylko brać się do pracy!  ;)

#4 mariusz

mariusz

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 20:18

Proponuję ożywić ten dział o tutoriale bo jest strasznie biedne w informacje.
Kilka osób zadeklarowało że coś napisze ale na gadaniu się skończyło.
Fajnie by było rowinąć ten dział w pokaźny zasób wiedzy bo brakuje polskiej strony z taką wiedzą.
Angielski manual jest biedny w porównaniu CodeIgniter więc może coś razem zdziałamy?

Jakby kilka osób coś od siebie napisało to może się rozkręci.
Przydał by się tutorial z podstawowymi funkcjami typu
autoryzacja, panel admina, formularze itp.

Można by tez pokusić się o przetłumaczenie dokumentacji, funkcji itp wzbogaconej o przykładowe proste zastosowanie w praktyce.
Każdy mógłby coś dodać od siebie i w ten sposób powstała by konkretna baza wiedzy po polsku.

co wy na to?
Może jakiś dział wiki założyć?

#5 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 22:04

biorąc pod uwagę różnice między kolejnymi wersjami, to szczerze mówiąc nie widzę zbytniego sensu robienia tutoriali, do czasu, aż się chłopcy uspokoją... podstawowe rzeczy można znaleźć na forum (i naszym i angielskim), a i zawsze można się dopytać
z resztą widziałem ostatnio na jakimś blogu początki serii dość przystępnych tutków do kohany, więc przy odrobinie wysiłku nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem ;)

#6 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 22:26

sorry, j.w. kiedyś chciałem zrobić wprowadzenie do formularzy i walidacji. zanim się zabrałem to już było nieaktualne. teraz też widać, że 2.3 robi kolejną rewolucję, są pierwsze opisy routera, a ten już zdążył zmienić... format konfiguracji... ;) tak więc jak na razie jest to syzyfowa praca, zupełnie pozbawiona sensu.

#7 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 23:36

Ale chyba można dać pole do popisu tym, którzy chcieliby się tym zająć?
Na wersję 2.3 przyjdzie nam czekać jeszcze kilka miesięcy, także póki co można zrobić wprowadzenie do 2.2.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#8 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 23:41

jeśli są chętni to niech działają ;)

#9 mariusz

mariusz

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 23:51

No faktycznie porażka z tymi zmianami. Zbudujesz porządny serwis i nie zaktualizujesz projektu bez przerobienia kodu i jesteś uziemiony przy aktualnej wersji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych