Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

KohanaPHP 2.3.2

14 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 18:40

ukazala sie wersja 2.3.2-> changelog

#2 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 18:53

No to podmieniamy system :D

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 19:03

plany sa takie, ze w niedlugim czasie (2-3 miesiace) bedzie jeszcze na pewno wersja 2.3.3 poprawiajaca bledy ktore teraz sie nie zalapaly.  nastepnie ma byc 2.4 z wiekszymi zmianami w i18n oraz ORM. a potem to kto wie, pewno kilka 2.4.x i magiczne 3.0 :)

#4 insert

insert

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 20:03

Dziwne wg. mnie było to, że przez minimum 3 tygodnie wstecz strona główna Kohany działała już na tej wersji (przynajmniej tak twierdziła sama stopka). Wcześniej nie przypominam sobie, aby praktykowano takie rozwiązanie.

#5 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 20:23

Praktykowano. :)

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#6 jarek_bolo

jarek_bolo

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 23:33

Hmm. Jestem w trakcie pisania projektu, korzystam m.in. z Simple_Auth i o ile na 2.3.1 już wszystko mi działało, w sensie sesji i auto logowania to po podmianie systemu na 2.3.2 zaczęło się wykrzaczać. Spojrzałem w logi i wyszło, że przekroczono limit wielkości danych możliwych do zapisania w cookie. Nic nie dokładałem do sesji ekstra, tylko podmieniłem system. Cosik na zmieniali widocznie w bibliotece Session, może zmienili sposób kodowania danych w ciachu (encryption mam włączone)?? Tylko w changelogu nie widać, żeby coś z Sesją robili :/

edit:
sprawdziłem diffem bibliotekę Session, driver Cookie oraz bibliotekę Encryption i kurde zmian nie ma co mogły by spowodować zwiększenie ilości danych zapisywanych w sesji :/
Głównie pozmieniali wszystkie self::metoda() na nazwa_klasy::metoda()

A w ogóle to o co chodzi z tą zmianą self ?? Co przez to osiągnięto albo czemu zapobieżono ??
Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czym jesteś, po Bogu - mnie zawdzięczasz!!

#7 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 00:25

A próbowałeś wyczyścić ciastka?

Co do zmiany nazwy klasy to być może chodziło o przyrostek _core z którym być może były problemy w przypadku self::. Muszę poszukać dokładniej.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#8 jarek_bolo

jarek_bolo

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 02:25

Taa, spędziłem 4 godziny dociekając o co biega i co wam powiem to wam powiem, ale wam powiem, że generalnie problem z metodami sleep i wakeup.
Auto_Modeler i Simple_Modeler @thejw'a nie mają tych metod i to powoduje zrozumiałe problemy.
Co prawda Simple_Modeler jeszcze w 2.3.1 nie miał problemów z zapisaniem się do sesji (starczało miejsca w ciastku na zserializowany obiekt Auth_User), ale już w 2.3.2 ma problemy.
Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czym jesteś, po Bogu - mnie zawdzięczasz!!

#9 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 08:24

@jarek - Auto Modeler i Simple Auth ;)

#10 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 11:09

po wyjasnieniu sobie wszystkiego na irc`u -> jak na razie dodanie sleep/wakeup rozwiazuje wszelkie problemy :)

#11 jarek_bolo

jarek_bolo

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 11:53

@jedre
Simple_Modeler też jest, to jest przerobiony przez @thejw'a Auto_Modeler, więc nie pomyliłem się pisząc to co napisałem ;)

@thejw23
Ty, ale przecież jak testowałem, kiedy to było w piątek? Czy w czwartek na szybko __sleep() które mi podesłałeś to działało bez zamieniania tego $_SESSION.
Mało tego przeciążyłem __sleep() w modelu Auth_User aby uwzględniał mój real_last_login i to wszystko działało.

#12 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 12:04

po wyjasnieniu sobie wszystkiego na irc`u -> jak na razie dodanie sleep/wakeup rozwiazuje wszelkie problemy :)

#13 jarek_bolo

jarek_bolo

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 12:20

Ale jak to nie mogło być wywoływane kiedy było wywoływane, przynajmniej u mnie. Po wstawieniu do Simple_Modelera metody __sleep() którą mi podesłałeś, ja nadpisałem ją bezpośrednio w modelu Auth_User_Model by dodać do niej tą właściwość $real_last_login i ta $real_last_login mi się zapisywała w sesji, czyli __sleep() się wywoływało. Bo gdy nie przeciążyłem metody __sleep() to zgodnie z jej implementacją zachowywały się tylko original i data.
Więc ewidentnie __sleep() działa bez względu czy używasz serialize czy nie.

#14 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 12:17

"Aktualności: 20.01.2009 - wydanie 2.3.1" -> kiedy na forum pojawi sie oficjalnie wersja 2.3.2? ;)

#15 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 13:06

nigdy. olewamy 2.3.2 i robimy forka z 2.3.1 ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych