Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ajax + system płatności - jak podejść do tematu (offtopic)

1 odpowiedź w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 22:27

Hej,

Mam moduł zamawiania konkretnego produktu, który składa się z czterech kroków. Przejście każdego kroku działa na zasadzie:

-> wysłanie ajaxowo/angularowo dane z danego kroku (i jeżeli nie ma błędów walidacyjnych jest redirect do drugiego kroku)

Więc tutaj cały proces zamawiania idzie drogą ajaxową/angularową. W ostatnim kroku mam do wyboru dwa tryby płatności:

a) gotówka

b) online (np. payu)

Więc teraz mając ostatni krok - wypełniając formularz o ostatnie dane (np. imię, nazwisko, opis, itd) - wybieramy w/w kanał. I jak to teraz zrobić?

Gotówkę - to nie ma dla mnie problemu. Backend zapiszę, że gotówka i koniec. Jednak jak zrobić online?

Klikam "online" -> zapisuje dane na backendzie (tak jak to w innych krokach robiłem) -> i teraz jak mam wysłać dane do PayU/DotPaya odnośnie tej transakcji , tak aby użytkownik był przekierowany + miał wybór banku

Po prostu chodzi mi oto, że nie mogę sobie zwizualizować procesu, że muszę wysyłać wszystko JS'owo i nagle muszę podpiąć inny zewnętrzny system.

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 08:56

Nie pamiętam już jak to wygląda w Dotpayu, ale PayU pozwala na przekazanie parametrów płatności GET-em, więc w backendzie możesz poskładać docelowy url, przekazać go ajaxem i zrobić przekierowanie JS-em przez window.location.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych