Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kohana 2.1 - około 5 lutego 2008

7 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 26 styczeń 2008 - 13:04

Kohana team ustalił datę 5 lutego na oficjalne wypuszczenie wersji 2.1
Oczywiście termin może ulec zmianie jakby coś się stało w każdym razie jest już bliżej niż dalej ;)

A ja wczoraj puściłem 6 ticketów z czego 3 zostały już naprawione przez co już się ktoś ze mnie śmiał, że znajduje te błędy i opóźniam wydanie nowej wersji  ;D

#2 cmike

cmike

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 26 styczeń 2008 - 13:08

Hiehie - w sumie ostatnio nie mam za wiele czasu, żeby posiedzieć na forum kohanaphp.com, ale czy jest wiele zmian?? Dużo trzeba zmieniać w dokumentacji? Bo jeżeli to będzie stabilne wydanie, to można sie brać za tworzenie i tłumaczenie dokumentacji.

#3 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 26 styczeń 2008 - 13:37

zmian porównując do... 2.0? Dla mnie to spory krok naprzód. Ale w dokumentacji zmian niewiele, raczej nowe dodatki i zmiana kilku rzeczy:

http://doc.kohanaphp.com/changelog/2.1
http://doc.kohanaphp...n/upgrading/2.1

#4 AvantaR

AvantaR

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 78 postów

Napisano 26 styczeń 2008 - 14:10

Swietnie, niech wydadza 2.1 i w koncu bedzie mozna uzyc to do wiekszych projektow, bo 2.0 niestety jeszcze czasem kulalo, a na wersji z SVNa jakos nie chce stawiac wiekszych rzeczy ;)

Czekamy wiec na stable release :D
Gory wysokie, kto mi z Wami walczyc kaze?

#5 cmike

cmike

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 04 luty 2008 - 17:52

Za Forum KohanaPHP.com:
Oficjalna data  wydania Kohany 2.1 to 5 luty 2008! Developerzy pracują właśnie nad ostatnimi ticketami, i będą to robić jeszcze do jutra. Przewidywany czas wydania to 22.00 CST.

Wersja 2.1 oznacza oficjalne zakończenie wsparcia dla PHP 5.1! Kohana dołączyła do inicjatywy GoPHP5 i będzie od tej pory wymagać PHP w wersji 5.2. Nie wiemy jeszcze jakie, jeżeli w ogóle, przyniesie to zmiany. Dla większości ludzi, skutki będą ledwo zauważalne.
Szukamy oficjalnych tłuamczy! Brakuje nam w tej chwili dedykowanych tłumaczy. Dopóki ktoś nowy się nie zgłosi i nie zaktualizuje plików językowych, wersja 2.1 będzie wydana z następującymi lokalizacjami: angielską, niemiecką, polską, hiszpańską, i holenderską. Znaczy to, że ponad połowa naszych plików lokalizacyjnych jest nieaktualna! W razie informacji proszę o PM lub wizytę na kanale IRC.
Zlokalizowane strony suportowe? Kohana Team podjęła decyzję wspierania wszystkich domen KohanaPHP.tld na naszym serwerze, oficjalnie. Oficjalnym tłumaczom będzie udostępniony katalog SVN z kodem strony. Tylko główna strona musi być przetłumaczona, a lokalizacja for będzie zależała od osób prowadzących. Dla przykładu można zobaczyć !!! http://www.kohanaphp.pl!!!. Super by było, gdyby tłumacze byli również w stanie wspierać lokalne społeczności, ale nie jest to wymagane.

Potrzebujemy pomocy!
Mamy strasznie mało ludzi, którzy są  dobrymi pisarzami i słowotwórcami, do pisania dokumentacji. Nawet jeśli nie do końca znasz Kohanę, ale dobrze piszesz, chcemy twojej pomocy! Widziałem wiele osób zadających pytania o dokumentację Kohany, ale nie o pomoc w jej tworzeniu. Dokumentacja została tworzona na początku jako wiki, ponieważ potrzebowaliśmy pomocy wielu ludzi w jej tworzeniu!

Dzięki dla Geerta, Jeremy'ego, Rocky'ego, Armena, Grega, i Oscara za doprowadzenie do wydania tej wersji. Specjalne podziękowania dla tłumaczy, którzy na bieżąco aktualizowali pliki SVN, i teraz ich praca bedzie udostępniona wszystkim!

PS: Sorry za możliwe błędy, tłumaczenie własne.

#6 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 04 luty 2008 - 18:21

Za Forum KohanaPHP.com:
Oficjalna data  wydania Kohany 2.1 to 5 luty 2008! Developerzy pracują właśnie nad ostatnimi ticketami, i będą to robić jeszcze do jutra. Przewidywany czas wydania to 22.00 CST.

I w tym miejscu mam prośbę do Normanosa o nie podsyłanie poprawek do tego dnia. ;)
Cieszę się (i chyba nie tylko ja), że wreszcie się oficjalnie ukaże.
Niestety sam poznaję kohanę od niedawna i nie korzystałem nigdy z CI, także jest to dla mnie dziewiczy teren, ale na ile będę mógł to pomogę. Póki co mogę tylko robić to co do tej pory czyli odpowiadać tutaj na forum, bo mój angielski jest bardziej "Kali czytać dokumentację, Kali pisać kiepsko", ale w miarę możliwości i przybywania dokumentacji może uda się coś przetłumaczyć. ;)

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#7 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 04 luty 2008 - 18:27

dobra, do jutra błędów nie szukam :D

#8 cmike

cmike

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 04 luty 2008 - 18:48

Póki co mogę tylko robić to co do tej pory czyli odpowiadać tutaj na forum, bo mój angielski jest bardziej "Kali czytać dokumentację, Kali pisać kiepsko", ale w miarę możliwości i przybywania dokumentacji może uda się coś przetłumaczyć. ;)

Na szczęście są tacy, którzy już pracują nad polską dokumentacją, choć na razie to "pojedyncze jednostki".

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych