Clicky

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Formularz edycji z polem typu file

1 odpowiedź w tym temacie
Laravel Html

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Aver

Aver

  Początkujący

 • Użytkownik
 • Pip
 • 20 postów
 • Skąd:Łódź

Napisano 07 październik 2015 - 12:09

Cześć, mam taki problem. Robię aplikację w której występuje formularz edycji pewnych danych. Chodzi o to że w modelu tych danych mam obrazek. Generalnie sprawa wygląda tak, że wysyłam obrazek i w bazie zapisuje urla do niego a sam obrazek ląduje w folderze public/images.

 

Mój problem polega na tym, że jak mam formularz edycji to nie wiem jak uzupełnić to pole tym plikiem czy zrobić coś innego aby można było łatwo zapisać nowy obrazek w przypadku zmiany przez użytkownika a w przypadku braku zmiany najlepiej pozostawić go tam gdzie był i nic nie zmieniać.

 

Chociaż tutaj też pozostaje kwestia walidacji, bo w opisie Requesta mam w tablicy rules coś w stylu: 'img' => 'required' co dodatkowo wymusza to aby pole to było uzupełnione. Mam zrobić dwa requesty osobno do dodawania osobno do edycji?? Nie wiem jak to ugryźć.#2 Vokiel

Vokiel

  Młodszy Mastah

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 182 postów

Napisano 21 październik 2015 - 18:30

Możesz zrobić to inaczej, np:

 

Wyświetlasz miniaturkę obrazka i przycisk do usuń/zmień. Gdy użytkownik kliknie w ten przycisk to obrazek znika i w jego miejsce pojawia się input file.

 

Problem z walidacją.

Zależy jak do tego podejdziesz. Jedną z opcji jest robienie walidacji required tylko w przypadku dodawania nowych danych, a w przypadku edycji tylko gdy plik zostanie zmieniony. To jak wykryjesz tą zmianę zależy od Ciebie, np ukryte pole z aktualnym url obrazka, które zostaje wyczyszczone jeśli użytkownik klinie usuń, albo pole typu file generowane dopiero po usunięciu obrazka.


"It's in our hands... It always was..."

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Laravel, Html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych