Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pomoc w doborze frameworka

6 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 07 maj 2015 - 13:46

Witajcie,

dostałem zlecenie na przepisanie z czystego PHP strony http://spiewnikweselny.pl/ z dodaniem modułu ogłoszeń i katalogu produktów firm zewnętrznych. Chciałem się Was poradzić w czym to obecnie będzie najlepiej napisać. Zrobiłem ze 3 proste projekty w Yii2.0. Jedną stronkę w Laravel i sporo w Kohanie, ale tej nie chcę do tego projektu.

W czym uważacie, że będzie najlepiej to napisać zakładając, że mam na to nieograniczony czas. Jak widać, z nowymi FW nie mam zbytniego obycia, więc w grę wchodzi siedzenie nad dokumentacją i forum.

Na ile byście wycenili podobny projekt?

Dziękuję za pomoc.

Szczęścia w mrokach...

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 08 maj 2015 - 12:15

Szczerze? Tylko Symfony2 - będziesz miał 3 lata spokoju z nadchodzącym LTS. Architektura w 3.0 za bardzo się nie zmieni, nie zostaniesz z przysłowiową ręką w nocniku, nauczysz się dobrych praktyk, poznasz ekosystem itd.

Yii? Niszówka. Ja bym w niszowe sprawy (np. CakePHP) nie wchodził, nie ma sensu.

Zend? Nadchodzi wersja 3.0, nie ma sensu brać się za 2.0, skoro mogę ten czas przeznaczyć na Symfony2 i mieć na lata spokój jeśli chodzi o narzędzie z jakiego korzystam.

Laravel? Ta, PMS Development. W ten 5.1 LTS to ja bym nie wierzył, będzie LTS do czasu aż Taylor nie zajara się czymś nowym.

Sorry, taki klimat.

Jest jeszcze auraphp.com - warta zastanowienia, ale niszowa. Jest niszowe https://github.com/mvc5/framework Tylko czy jest sens inwestować w niszowe rozwiązania? Ja jestem sceptyczny co do tego, one są fajne (podobnie jak mikroframeworki) do nauki dobrych praktyk, małych projektów itd, ale chyba szkoda czasu na ich poznawanie skoro masz większy projekt do zrobienia, lepiej zainteresować się Symfony2.

Jeśli S2 to za dużo, możesz wziąć się za coś w stylu https://github.com/n...symfony-minimal i poznać środowisko nieco łagodniej niż skok w pełne S2. Albo poszukać postów na temat "symfony2 without doctrine" i ten projekt zrobić po macoszemu, poznając sam flow aplikacji, na doctrine zintegrowane z formsami i walidacją przyjdzie czas w następnym. Piszę o tym, bo chyba najwięcej problemów jest właśnie z doctrine+forms+validation i przypadkami, które nie są uwzględnione w dokumentacji, czyli 90% zastosowań real life ;) Ale jak masz nieogranioczny czas, to skacz na głęboką wodę.

#3 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 08 maj 2015 - 13:57

Z tym nieograniczonym czasem to przesadziłem trochę, muszę to zrobić do października (ale to sporo czasu tak sobie myślę). Utrzymywać będę to tylko i wyłącznie ja - umowa na 5 lat.

Szczęścia w mrokach...

#4 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 08 maj 2015 - 14:02

Jeśli masz to 5 lat utrzymywać, to ja bym się nawet nie zastanawiał i zabrał się za Symfony2.

#5 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 11 maj 2015 - 18:19

Nie wiem dlaczego ale od czasu przygody z symfony1.4 jak dobrze pamiętam, boję się tego narzędzia. Ja sobie klepię wizytwki po godzinach w domu, to mój pierwszy duży projekt od 3 lat :/

Szczęścia w mrokach...

#6 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 maj 2015 - 19:35

Lekko nie będzie. Dasz radę :) 

#7 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah