Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sposób pracy z GIT

3 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:49

Hej, mam pytanie. W jaki sposób pracujecie z GIT?

Ja do tej pory robiłem init projektu i co jakaś działająca metoda czy coś w podobie to do commita. Nie miałem przyjemności pracować jeszcze z gałęziami. Jak wy to robicie? Macie jakieś dobre metody? A może stronki z opisem jak powinno się pracować z gałęziami?

Nie mam na myśli tutaj gitbook bo czytałem. Znalazłem coś takiego: http://nvie.com/file...ching-model.pdf ale nie wiem ile to warte w praktyce. A szykuje mi się coś większego, gdzie będzie warto użyć git.

Szczęścia w mrokach...

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 13:30

^^ Właśnie z tego modelu (tu cały artykuł) korzystamy odkąd tylko przesiedliśmy się na gita (czyli od mniej więcej 4 lat) i sprawdza się znakomicie :)

#3 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 23:33

My generalnie bazujemy na gitflow, ale mieliśmy potrzebę zmodyfikowania go w kilku miejscach by lepiej wpisywał się w nasz model wydań aplikacji. W naszym przypadku główna zmiana jest taka, że gałąź release jest ciągle ta sama i nie jest kasowana pomiędzy wydaniami. Nie korzystamy też przeważnie ze skryptów pochodzących od autorów gitflow tylko robimy to ręcznie (to akurat kwestia zasłyszanych opinii, że czasem różnie to działa)

#4 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 08:17

Zgłebiam tajniki modelu z nvie i wydaje się mieć sens dla mnie. Zobaczymy w praktyce.

Szczęścia w mrokach...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych