Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Angular 2.0

4 odpowiedzi w tym temacie
AngularJS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Aver

Aver

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 15:54

Czytaliście już o zmianach jakie chłopaki z Google przygotowali w nowej wersji Angulara? Zapowiada się całkiem nowy framework, którego będzie się trzeba 'uczyć od nowa'. A szkoda bo stał całkiem popularny. Jako plus ma być sporo zmian ułatwiających życie. Uważacie, że warto jeszcze zagłębiać się w starą wersję czy może poczekać (ponad rok) na najnowszą i przenieść się na coś innego (np. KnockoutJS)?

Ciekawa dyskusja się sumie w komentarzach utworzyła:

http://jaxenter.com/...2-0-112094.html

#2 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 15:57

Nieco podobna sytuacja jak z Laravel5 ;) Cóż, zaczyna się coraz wiekszy rozdźwięk pomiędzy rozwojem technologii, a potrzebami biznesu do używania ich.

• thejw23 lubi to

#3 dczepierga

dczepierga

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 08:22

Ja tam osobiście nie mam nic przeciwko ich zmianom... robią kolejny duży release, ma być prawo kompletnie niekompatybilny wstecz...

AngularJS to był jeden wielki eksperyment który się powiódł, więc jeżeli chcą sporo pozmieniać to widać że jest taka potrzeba i chcą to zrobić lepiej... A hate-owanie ich z powodu tego że ktoś będzie musiał się czegoś nauczyć od nowa, albo przepisać apkę żeby przejść na nową wersję, to chyba delikatna przesada ;)

Ludzie chcą żeby narzędzie było lepsze, działało szybciej ale najlepiej żeby nikt nic nie zmieniał, to dosłownie jak z drogami w Polsce: nie robią to źle, a jak już robią to też źle bo drogę zamykają :P

Więc jak dla mnie nadal warto uczyć się AngularJS, pisać w nim i nie przejmować się na razie zmianami które nadchodzą... Ja przynajmniej nie zamierzam od niego odchodzić ani go porzucać mimo tych wszystkich zmian które planują...

Poza tym ktoś próbuje wykorzystać zmiany w AngularJS żeby go hate-ować i dziwnym trafem jako alternatywa pojawia się zawsze ReactJS... czy to trochę nie jest podejrzane? ;)

#4 Aver

Aver

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 10:58

ReactJS? NIgdy z tego nie korzystałem ale po przejrzeniu demo na stronie jakoś mi chyba by nie rpzypadł do gustu. Sądziłem bardziej że konkurencją dla Angulara są Backbone/Knockout.

Dobrze, że wprowadzają zmiany albo ulepszają. Mam tylko nadzieję, że po tej rewolucji (bo chyba tak trzeba bedzie to nazwać) wdrożenie do framewokra nie zajmie już dużo czasu.

#5 dczepierga

dczepierga

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 09:23

Dużo osób podaje React-a jako alternatywę AngularJS, mimo że mechanizm działania jest całkowicie inny ;) ale to chyba raczej działa "marketing" ludzi powiazanych z React-em którzy chcą go bardziej wybić do góry, a że akurat była okazja przyczepić się do AngularJS to się do niego przyczepili ;)

A prawdziwa konkurencja AngularJS to tak jak piszesz: Backbone, Knockut, Durandal itp ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: AngularJS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych