Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podstawka pod laptopa?

11 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:55

Elo,

muszę laptopa (mbp jakby to miało jakiekolwiek znaczenie) położyć na czymś i tak odgiąć ekran aby był na wysokości mojego wzroku (głowy). Używa ktoś z was jakiś podstawek pod laptopa i może coś polecić lub wręcz przeciwnie - przed czymś przestrzec? W necie spora oferta ale połowa to na pierwszy rzut oka chłam albo przesadnie drogie.

cooler-master-u-stand-podstawka-laptop-4

#2 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 20:35

Brałeś pod uwagę ZALMAN ZM-NS2000?

Co prawda nie mam tej podstawki, ale inne zalmanowskie chwalę sobie i to bardzo. Duży wiatrak daje dobre chłodzenie i nie hałasuje tak jak kilka mniejszych.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#3 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 21:14

Nie chodzi o podkładkę chłodzącą, tylko taki "stolik" pod lapka :)
Coś w tym stylu:

Q6gpIW1.png

#4 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 22:34

A nie możesz iść do stolarza (ślusarza) i poprosić o zrobienie czegoś co sobie wymyślisz?

Szczęścia w mrokach...

#5 Jay

Jay

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 11:59

A nie możesz iść do stolarza (ślusarza) i poprosić o zrobienie czegoś co sobie wymyślisz?

Te przesadnie drogie podstawki będą przy zleconej robocie tanie jak barszcz.

mck: stojak pod lapka nie nadaje się do pracy na biurku, bez zewn. klawiery. To jest fajne jak siedzisz na kanapie, czy na podłodze.

Zalman o którym pisze zepco jest chyba najlepszym wyborem cenowym do stówy. Widziałem jeszcze w podobnej cenie produkt aabcooling.com  ale choć to nie chińcki noname, to jednak regulacja obrotów wentylatora i 3portowy hub w zalmanie mówią same za siebie.

#6 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 12:08

No ale @nrm potrzebuje właśnie czegoś takiego na biurko (osobna klawiatura i mysz to chyba oczywista oczywistość ;) ), żeby poprawić sobie komfort pracy w biurze. Chodzi konkretnie o podniesienie ekranu na wysokość oczu, nie o chłodzenie czy dodatkowe porty.

• nrm lubi to

#7 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 12:32

tak, mam w dupie jakieś wentylatory i inne szajsy ;)

#8 Jay

Jay

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 13:40

No ale @nrm potrzebuje właśnie czegoś takiego na biurko (osobna klawiatura i mysz to chyba oczywista oczywistość ;) ), żeby poprawić sobie komfort pracy w biurze. Chodzi konkretnie o podniesienie ekranu na wysokość oczu, nie o chłodzenie czy dodatkowe porty.

Stąd właśnie podstawka z regulacją pochylenia, a nie deska do krojenia z wentylatorem.

Co do poprawienia komfortu to osobiście uciąłbym temat przy sprawdzonym rozwiązaniu stacji dokującej + 22-24" monitor.

Czemu zatem nie pójść w tę stronę ? Jakbym miał popracować choć z jedną godzinę na 14-15.4" to doszłoby do rękoczynów :)

Niestety, więcej nie mam nic do polecenia bo z typowymi stojakami nie miałem do czynienia. Jeśli już bym miał zaryzykować coś takiego, to raczej na wysuwanym ramieniu z uchwytem mocującym lapka na beton, niż takim wolnostojącym biureczku na biurku.

Tylko jak o takich cenach mowa, to jednak monitor+docker  z drugiej ręki wyjdzie dużo taniej.

#9 sbl

sbl

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:45

Podstawka SilentiumPC Atlas NT-L10  - regulowana indywidualnie do potrzeb, za pomocą przycisków (szare okrągłe guziki) zwalniamy blokadę zapadki i za pomocą kątomierza regulujemy poziom nachylenia podstawki do podłoża. Można stosować na biurku oraz świetnie przydaje się w łóżku pracując na w pół-siedząco. 

podstawka.jpg

• nrm lubi to

#10 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:02

Podaj producenta/model bo zapomniałem, a może się też komuś innemu przyda. Dzięki.

#11 sbl

sbl

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:50

Podaj producenta/model bo zapomniałem, a może się też komuś innemu przyda. Dzięki.

Uzupełniłem :) polecam podstawkę, może jakościowo mogliby popracować nad nogami bo sa plastikowe i przy wysokim ustawieniu dość niestabilne, ale ogólnie jest bardzo spoko.

#12 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 13:38

dzięki, chyba kupię bo wygląda najrozsądniej z tych co oglądałem i ma spore możliwości ustawienia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych