Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sam początek - totalny laik

2 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 nomad

nomad

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 20:00

Witam,

jestem totalnym laikiem w temacie Kohany. To mój pierwszy framework z którym mam do czynienia. Jedyne co do tej pory udało mi się zrobić to prócz przeczytania kilku tutoriali, odpalenie strony hello world ...

Abym w ogóle zrozumiał strukturę kohany, mógłbym prosić o wytłumaczenie co po kolei wywołuje napis hello world? (uprzedzę pytanie - to nie żart :) )

Próbowałem od końca czyli od pliku kohana\application\classes\Controller\Welcome.php ale mi to po prostu nie idzie. Dodatkowym utrudnieniem jest dla mnie brak dokumentacji w j. polskim.

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 20:36

Najpierw poczytaj tutoriale o programowaniu obiektowym w PHP. Potem tutoriale o wzorcu MVC w PHP. A potem wszystko powinno być jasne, bo Kohana jest prosta do zrozumienia jak się zna OOP i MVC.

Jak już poznasz OOP/MVC to możesz też popatrzeć na FuelPHP, jest ideowo klonem Kohany, a ma przyjemniejszą dla początkujących dokumentację.

#3 nomad

nomad

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 21:09

Znalazłem fajny tutek który jest napisany w zrozumiały dla mnie sposób.

http://kohana-php.co...ohana-podstawy/

Poprzednie, nie były tak jasne, ale nie oznacza to że do nich nie wrócę po przerobieniu powyższego. Znam zasady OOP, a MVC zacząłem się uczyć, więc zapewne z upływem czasu zacznę lepiej przyswajać temat.

Pozdrawiam i dzięki.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych