Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy Symfony się opłaca?

10 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 10:32

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników SF2. Czy jeśli z założenia będę robił proste stronki, blogi, galerie firmówki i jakieś tam sklepy bo samemu na pewno nie porwę się na projekt pokroju onet to czy warto do tego używać SF2 czy lepiej pozostać przy czymś mniejszym?

Dlaczego pytam? Moje główne zlecenia pochodzą z oferii. Największe co robiłem to nieszczęsny biegos. Używałem Kohany, obecnie siedzę w Yii. Coś mi jednak wciąż nie pasuje. Po porzuceniu Kohany czuję się... niepełny. Tam było wszystko jak trzeba poza standardami. Wymuszone PSR-0... dla mnie KO umarła. Yii jest fajne, ale tablice zaczynają mnie denerwować. Niby szybko i łądnie się pisze, ale coś mi nie pasi, nie wiem co. Z Laravela zrezygnowałem po podcascie z forum.

Pytanie więc brzmi... czy jeśli robię stronki do 1500zł to warto uczyć się SF2?

Szczęścia w mrokach...

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 11:14

Z Laravela zrezygnowałem po podcascie z forum.

Ekhm, głupszej rzeczy nie mogłeś zrobić... Laravel korzysta z wielu komponentów SF2, a przy tym jest lżejszy i o wiele prostszy w ogarnięciu, zupełnie jak KO.
A chłopaki od podcastu ani jednego projektu na Laravelu nie zrobili (do czego z resztą otwarcie się przyznają), jedynie gdzieś zauważyli, że ma statyczne metody i na tym opierają cały swój hejt. Skreślanie fw na podstawie takiej opinii... no sorry :)
  • nrm i trze_ lubią to

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 11:20

Mck dobrze mówi. Nie sugeruj się podcastem jeśli chodzi o Laravela. A przy okazji widać jaką siłę ma podcast i proste stwierdzenie, że "Laravel jest be" :)

#4 Potfur

Potfur

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:14

Pytanie więc brzmi... czy jeśli robię stronki do 1500zł to warto uczyć się SF2?

Bierz Laravela.

Skreślanie fw na podstawie takiej opinii... no sorry :)

Heh... jak by to delikatnie powiedzieć... pierdolisz.

#5 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:46

^^ Aha. A równocześnie popierasz wybór Laravela, co zaprzecza temu co mówiliście w podcaście :rolleyes:

#6 Potfur

Potfur

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 14:07

@mck Masz jakiś problem z językiem polskim czy co? Przecież w podcaście wyraźnie słychać, że ma fajne komponenty jedynie te fasady (aka. proxy) są kiepawe i bez nich framework tylko by zyskał (IMHO).

#7 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 14:46

Dlaczego bez nich by zyskał? Przecież nie musisz ich stosować, można faktyczną (ukrytą za nimi) składnię  klepać. Fajnie, że jest fasada/proxy bo z nimi jest... wygodniej. 

#8 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 10:18

Powróciłem z delegacji. Zabieram się za Laravela. Zobaczymy.

Szczęścia w mrokach...

#9 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 13:47

Jak na razie odpaliłem, posiedziałem trochę i... genialne. Nie ma niczego za dużo, pliki są tylko te co mają być. Czysto jak w Kohanie. Kod... czyta się. Zobaczymy jak będzie przy pisaniu panelu admina.

Szczęścia w mrokach...

#10 Potfur

Potfur

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 18:50

Dlaczego bez nich by zyskał? Przecież nie musisz ich stosować, można faktyczną (ukrytą za nimi) składnię  klepać. Fajnie, że jest fasada/proxy bo z nimi jest... wygodniej. 

Pisałem o tym wielokrotnie, nie chce mi się po raz kolejny powtarzać.

#11 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 19:35

Pisałem o tym wielokrotnie, nie chce mi się po raz kolejny powtarzać.

Niestety, nie wiem gdzie, ale to nic, jesteś w błędzie, więc nie muszę tego czytać ;)

• nrm lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych