Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Symfony 2 książka

5 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Pitu

Pitu

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 23:34

Witam

Aktualnie piszę w CakePHP ale naszło mnie coś na spróbowanie czegoś innego i myślę właśnie o Symfony 2. Widzę, że jest książka Symfony od podstaw i zastanawiam się czy jest sens kupować czy raczej dokumentacja + blogi.

Dodam, że z książek zawsze lepiej mi się uczyło. :)

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 23:49

Całkiem zgrabną (moim zdaniem ciekawszą) pozycję masz tutaj - https://leanpub.com/...ar-with-symfony

#3 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 17:45

Tak trochę odkopię - @theiw23 Twoim zdaniem 205 stron jest warte tych $25?

Nie mam problemów z wydaniem jakiejś kwoty na książkę elektroniczną ... byle to miało sens ;)

#4 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:34

Masz tam dokładny spis treści, przykładowy rozdział, do tego "100% HAPPINESS GUARANTEE. Nie wiem czy dla Ciebie to ma sens, bo nie wiem czego oczekujesz, na ile już znasz Symfony itd. 

#5 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:41

Pytam wyłącznie o Twoje subiektywne odczucia (taka recenzja w 3-4 zdaniach - "podobało mi się, jedna z lepszych książek jakie czytałem" ...) :)

Jeśli chodzi o SF - "wskoczyłem na głęboką wodę" w istniejący duży projekt więc sporo muszę przyswoić. Od podstawowej nauki jest manual (całkiem spoko zresztą porównując z KO) i pytania do kolegów z zespołu.

Szukam książki, która jest faktycznym rozszerzeniem manuala i "czyta się" przyjemnie ;)

Na pewno zobaczę sampla, tylko skończę czytać książki pana co się zowie Neil van Niekerk (bardzo fajna trylogia odnośnie użycia lampy błyskowej w fotografii)

#6 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:53

Książka ma swoją ciągłość, nie jest to skakanie po tematach bez ładu i składu, dobrze się ją czyta. Jak jest np. mowa o Slim Controller, to jest przykład Fat Controller i za nim nie od razu Slim, sam się domyśl dlaczego i po co, tylko kolejno wytłumaczone co można wywalić i gdzie to potem wstawić, w co opakować, jak się do tego dostać. Jest w niej też dużo linków do zewnętrznych materiałów czy to do czytania czy bibliotek PHP, co jest fajne - po co przepisywać różne treści jak można podlinkować, nie ma sensu sztucznie pompować objętości książki.

Czy warto dać za nią $25 to już sam musisz ocenić. Moim zdaniem tak, bo dzięki niej szybciej zrozumiesz ten framework i zaczniesz tworzyć w nim lepszy kod (dzięki pokazaniu jak to można zrobić i wytłumaczeniu o co chodzi). Najlepszym wyjściem było by kupienie jej do firmowej biblioteki, aby każdy programista w firmie mógł przeczytać - jest spora szansa, że nawet ci mniej początkujący coś ciekawego dla siebie znajdą, podpatrzą jakieś rozwiązanie.

Ale ja się na S2 aż tak znowu nie znam, nie pracuję w tym frameworku na co dzień, więc wiesz - co złego to nie ja ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych