Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rynek pracy IT rośnie. Kogo zatrudniają polskie firmy?

3 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 13 luty 2014 - 09:48

http://wyborcza.biz/...owice#BoxBizTxt

"Poszukują głównie informatyków. Ale choć tych nie brakuje, nie do końca firmom spełniają ich oczekiwania."

Ponad połowa badanych dyrektorów z firm informatycznych stwierdziła, że informatykom brakuje umiejętności komunikacyjnych

Prawie drugie tyle dyrektorów stwierdziło, że nawet jeśli informatycy radzą sobie w kontaktach z innymi ludźmi, "to mają sposób myślenia niewystarczająco zorientowany na potrzeby biznesu".

:D

Co Wy na to? ;)

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 13 luty 2014 - 10:40

Czegoś nie rozumiem. "Ponad połowa stwierdziła" czyli dajmy na to 60%. I "prawie drugie tyle" to co, 110% dyrektorów ? :)

A co do informatyków - informatyk jest zatrudniany dla analitycznego myślenia, a nie biznesowego podejścia. Część ma podejście biznesowe, ale dziwi mnie oczekiwanie, że będzie miała je większość i rozczarowanie, że tak nie jest. Ja jestem rozczarowany, że dyrektorzy mają sposób wynagradzania niewystarczająco zorientowany na potrzeby pracowników niższych szczebli kariery...

• nrm i mck lubią to

#3 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 13 luty 2014 - 10:45

To może zostanę dziennikarzem i będę pisał tak:

Dla programistów poszukujących pracy, chodź mają duży wybór, większość firm nie spełnia podstawowych oczekiwań. 98% wszystkich firm już na samym wstępie wykazuje brak umiejętności komunikacji nie podając wysokości kwot zatrudnienia.

I tak mogę odpowiadać. Co do drugiego - to trochę bardziej skomplikowane. To prawda że ludzie nie rozumieją czasami pewnych rzeczy ale nie muszą. Za to kierownicy, menadżerzy czy dyrektorzy nie rozumieją, że jeśli programiści tego nie rozumieją (tzn im się tak wydaje) to najczęściej problem leży w zarządzaniu nimi, a nie w samych programistach. Ci bowiem są od kodu, a nie od myślenia.

• nrm, mck i thejw23 lubią to

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#4 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 18:17

zależy jak się do tego podchodzi, ja pracuję jako "informatyk" dokładnie jako wdrożeniowiec systemów IT, do mojego zakresu należy pisanie aplikacji w C#, powershell, perl, ror,  w pracy różnie to bywa najczęściej to projektuje systemy sieciowe oparte o cisco, mikrotik, oraz instalacja integracja i wdrażanie serwerów więc tak jak kolega się wypowiedział programista nie jest od myślenia jest od kodu, tak samo ja ja nie mam myśleć co tam klient chce od tego są handlowcy i inni, ja mam połączyć różne systemy w jeden. Od cała filozofia, może i na rynku pracy potrzeba informatyków, ale za jakie stawki (realia nie są tak kolorowe jak w gazecie piszą)

Łatwiej jest rozebrać Kobietę wbrew jej woli... Niż ubrać po jej myśli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych