Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mała firma

6 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 12 luty 2014 - 21:19

Cześć!

Jakiś czas temu pod wpływem przymierania z głodu, braku pieniędzy na paliwo (kawa) i ogólnego zimna panującego w moim domu wpadła mi do głowy genialna myśl: założę firmę!

No, ale teraz tak serio :) Chciałbym się Was zapytać czy ktoś ma doświadczenie z prowadzeniem małej firmy (2 osoby na początek - ja i grafik) świadczące usługi webmasterskie? Nie było by pytania gdyby nie... ZUS! i wszelkie inne podobne składki :) No bo nie oszukujmy się - ile my we 2 tych zleceń przerobimy? 5? 6? Z pewnością nie będą to też wielkie zlecenia. No i tu rodzi się zasadnicze pytanie: czy warto. Boję się tylko jednego - że mnie składki zjedzą. Pracować mogę nawet i po 16 godzin dziennie jeśli będzie taka potrzeba.

Wracając do pytania: warto spróbować? Ktoś coś takiego prowadzi? Opłaca się czy jest to raczej droga przez mękę i nieustanne liczenie czy starczy?

PS. liczę na możliwość współpracy z firmami typu NetBomb na zasadzie partnerskiej (a co! firmy jeszcze nie ma, ale niech wiedzą, że coś się dzieje :D)

#2 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 12 luty 2014 - 21:40

Przez dwa lata masz "niski" ZUS więc da się to spokojnie udźwignąć. Gorzej potem, niemal 1100 zł ZUSu co miesiąc doprowadza mnie do szału!

ps. oczywiście, zapraszamy, będzie Pan zadowolony.

#3 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 12 luty 2014 - 21:46

No właśnie nie boje się tak o ten pierwszy okres - to choćby skały srały jakoś się udźwignie, najwyżej miesiąc na zasadzie wolontariatu przepracujemy  :lol:

ps. niezwykle cieszy mnie Pańska otwartość na współpracę :D

#4 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 12 luty 2014 - 21:59

No to w czym problem? Chcesz się martwić o to co będzie za 2 lata? ;)

#5 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 12 luty 2014 - 22:18

No bo widzisz pracując we 2 (w tym ja jako programista php a kumpel grafik i kodowanie wstępne html i css) nie nastawiamy się na branie wielkich projektów. Wymyśliłem sobie model oparty o małe zlecenia, ale w dużej ilości. Tak żeby mój grafik na bieżąco coś tam tworzył a ja nawet po nocach, ale bym był w stanie wyrobić te kilka projektów miesięcznie. No i wiadomo trzeba się wybić, nazbierać tych ofert. Jak nie ma pracy to nie ma na zus itd. itd.

O Boże to jednak strasznie trudna życiowa decyzja. Boje się jak diabli :/

#6 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 12 luty 2014 - 22:45

z doświadczenia wiem, że małe zlecenia zabieraja 2x więcej czasu niz powinni, conajmniej. lepiej żebys to uwzglednil ze cala obsluga i korespondencja przeciaga sie w nieskonczonośc i na 2 dni faktycznej pracy masz z 2 tygodnie obslugi zmarnowane.

• erykszolc lubi to

#7 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 12 luty 2014 - 22:59

No fakt - tu masz rację. Ogólnie strasznie ważne rzeczy zaznaczasz - dziękuję Ci bardzo.

Problem w tym, że nie mam doświadczenia w realizacji bardziej skomplikowanych projektów. Nigdy np. nie tworzyłem żadnego sklepu a zakładam, że takie rzeczy dają spory + do ceny. Z drugiej jednak strony małych ofert nie ma tak dużo, przecież pani krysia w sklepie za rogiem już ma swoją stronę tak samo jak rysiu ze składu budowlanego. Gdy do tego dodać konkurencje no to jest klops...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych