Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kohana wraca na ring

8 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:18

shadowhand  Feb 1:
And working for Ushahidi also means that I will be active with KohanaPHP again as well… time to start thinking about v4, people!

No proszę, co jak co, ale jeśli on wraca, to kto wie, czy za pół roku nie będzie v4 beta1 :)

Bardzo mnie to cieszy, że SG wraca, może coś ciekawego z Kohany powstanie i V4 powalczy z Laravelem. Zobaczymy :)

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:21

Yhy, o ile znowu z nienacka nie rzuci wszystkiego, żeby przenieść sie na farmę ;)

#3 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:34

Właśnie w momencie gdy czytałem post na forum KO tworzył się ten temat. Oj, daleki był bym był od stwierdzenia że KO wraca na ring. Bardzo daleki.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#4 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:37

Pozostaje więc trzymać kciuki. Kohana to naprawdę fajny framework więc szkoda by było gdyby został zapomniany. Aczkolwiek pewnie KO4 znowu wywali wszystko do góry nogami... i mam nadzieję, że nie pójdzie w stronę Composera, bo tego nie mogę zdzierżyć :/

Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#5 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:40

Wiadomo, po SH spodziewać się można wszystkiego - ale skoro wraca, to jedno jest pewne: z Kohaną coś się wreszcie będzie działo. A to jest na pewno lepsze niż stan obecny, obojętnie w jaką stronę zmiany pójdą.

#6 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:56

Wyciągacie pochopne wnioski z jednego "ćwierknięcia", który jest mocno oderwany od stanu obecnego.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#7 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:58

Zgadza się. Obecna sytuacja spowodowała, że zacząłem rozglądać się za przesiadką na inny (sprawniej rozwijany) framework. Jednak w każdym przypadku odnosiłem się do Kohany ("łeee, w Kohanie to robiłem tak i tak"), chyba zbyt mocno w nią wrosłem (aczkolwiek od kilku miesięcy pracuję na ZF). Tak czy inaczej trzymajmy kciukensy, oby wszystko zmierzało w dobrą stronę.

@Riu:

Może masz racje, za bardzo się podniecam(y). Czas pokaże.

Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 05 luty 2014 - 16:17

@phpion - wolałbym nie mieć racji, ale po haśle Ushahidi ( http://forum.webmast...06-k3-ushahidi/ ) się mocno zdziwiłem. SH jest oderwany od dyskusji o przyszłości KO... które zresztą w większości zniknęły (te najważniejsze m.in te z udziałem @thejw23) z forum.

Też trzymam kciuki by mimo wszystko coś może się tam dobrego urodziło (odrodziło), chodź na 99% do KO już nie wrócę.

#9 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 05 luty 2014 - 21:06

nic z tego nie będzie. za późno. ;)

• Riu lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych