Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny problem

2 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:45

Witam,

mam taki sobie dziwny problem i chciałem się poradzić bardziej doświadczonych i obytych kodersów ;)

A więc:

mam sobie aplikację napisaną w kohanie 3.2 postawioną na home.pl, aplikacja łączy się z fb za pomocą dostępnego api. (z pewnych względów niestety nie mogę udostępnić żadnych linków). Nagłówek P3P dodany.

Przypadłość jest następująca, na jednej z podstron posiadam prosty formularz, file picker (dla zdjęcia) oraz text box. No i przycisk przesyłający formularz.

Po kliknięciu w submita, za pomocą jquery wyświetlam info, że formularz jest przetwarzany ( oraz blokują linki aby nie przesłać formularza dwa razy, nie ma żadnego preventdefault !!)a po przeładowaniu strony formularz zostanie automatycznie ukryty ponieważ standardowo ma display: none;

Oczywiście validacja i wyświetlanie stosownych komunikatów.

Wszystko działa ładnie pięknie, testuję i testuję za każdym razem przechodzę przez ten proces bez problemowo. Wszystko było by ok gdyby nie to, że klient wysłał dwa feedbacki dla owej aplikacji.

Przy jednym jest screen ( nie mogę go dodać a więc opiszę ).

Użytkownik końcowy po wpisaniu treści do text boxa i zaznaczeniu zdjęcia kliknął w przycisk wysyłający formularz. Na screenie widać komunikat o tym, że user kliknął w link przesłania formularza, info jest, linki zablokowane a przeglądarka nie przeładowywuje strony o czym świadczy przycisk odświeżenia strony w pasku adresu przeglądarki.

Nie umiem odtworzyć tego błędu u siebie, przeglądarka to chrome (najnowsza), w logach apacha nic nieciekawego nie ma, w logach kohany także nie ma, w tmp'ie nie ma zdjęcia ani w aplikacji... ponieważ przeglądarka nie przesłała w ogóle formularza, nie zareagowała na kliknięcie w przycisk / link...

Jakieś pomysły jak temu zaradzić ? co jest nie tak ?

Przyznam szczerze, że pierwszy raz się z czymś takim spotykam... a pracodawca i klient nie jest zachwycony stanem rzeczy...

Jakieś rady ? pomysły ? help ?

#2 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 10:01

Ja rozwiązania nie znam, ale mam podobny problem. Mam w KO3.2 chronoline zrobiony we flashu. Działa na 1000 i jednym komputerze, a u klienta nie :/ Najlepsze jest to, że jak lapka mojego biorę do klienta to działa na nim w jego sieci, na jego kompie już nie (te same IP, maski nawet). Reinstalka systemu też nie pomogła. Robiłem kopie mojego systemu 1:1 na kompa klienta - nie działa. Włączam innego kompa - działa.

Szczęścia w mrokach...

#3 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 00:27

nikt nie ma pomysłu ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych