Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Forum KO jest jak całe KO :)

12 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 17:35

Myślę, że jest to warte odnotowania, że forum Kohany pod adresem http://forum.kohanaframework.org/ znów zostało zhackowane. Znów, dlatego że to nie pierwszy raz - poprzednio jakoś tak bez echa to przeszło. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że mogło coś innego się stać. Ostatnie posty są w listopada 2013. Czy reszta wróci? Nie wiem, ale jeśli nie to będzie to bardzo wymowne świadczyć o prowadzących to forum.

Taka refleksja. Z jednej strony są blogi z protipami, ociekającymi zajebistością wpisami o wzorcach projektowych, a z drugiej strony nieumiejętność zabezpieczenia prostego forum, brak kopii zapasowych, etc. 

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 19:10

No cóż... widać, że się nie hostują u nas :P

#3 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 21:43

No cóż... widać, że się nie hostują u nas :P

A chcesz bana za reklamę? ;P

W sumie dziwne, że kopia nie jest robiona przynajmniej raz na dobę, od biedy raz na kilka dni.

Forum umiera podobnie jak KO.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#4 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 22:39

Vanilla jest dziurawa - nawet bardzo. Minęło kilka lat KO, a nadal team KO nie dorobił się jakiegoś normalnego forum.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#5 Potfur

Potfur

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 22:47

Taka refleksja. Z jednej strony są blogi z protipami, ociekającymi zajebistością wpisami o wzorcach projektowych, a z drugiej strony nieumiejętność zabezpieczenia prostego forum, brak kopii zapasowych, etc.

Co ma jedno do drugiego?

Vanilla jest dziurawa - nawet bardzo.

Skąd ten wniosek?

#6 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 23:14

@Potfur - bo mi się nie zgadza to co czytam, z tym co jest praktyce w odniesieniu do jednego z devów KO.

Wniosek o dziurawej Vanilli jest z ilość włamów na forum KO ;)

#7 Potfur

Potfur

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 01:02

Wniosek o dziurawej Vanilli jest z ilość włamów na forum KO ;)

Mam odmienną opinię, mi się na V1 nikt nie włamywał :)

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 01:25

Opinie to jedno. Aktualizacje i zaciąganie długu technologicznego to drugie (a za takowe uważam korzystanie z open sourca tam gdzie mam coś na serio).

No ale bez lania wody.

Najpierw link do informacji o aktualizacji bezpieczeństwa:

http://vanillaforums...18-10-and-2-1b2

Stamtąd lądujemy tu:

https://github.com/v...ddb567d726d01d7

A teraz lądujemy w pliku forka forum dla KO:

https://github.com/k...oller.php#L1022

Takie tam subtelne różnice.

Dopiero teraz zaktualizowali do aktualnej "bezpiecznej" wersji, wyczyszczonej z wtyczek (przy okazji). Nie robienie kopii zapasowych zostawiam bez komentarza. Wiem, że każdemu się zdarza (ja też kiedyś fackup w tej kwestii zaliczyłem), ale to forum padało już wcześniej i można było jakieś tam wnioski wyciągnąć. Kilka ciekawych wątków przepadło. Szkoda.

#9 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 03:09

A wśród tych wątków ten z polskim akcentem ... <_<

#10 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:42

Mnie wybitnie wpienia mnogość wątków w języku rosyjskim. Powinni odgórnie zakazać pisania w języku innym niż angielski (nawet z łamanego angielskiego można odczytać sens wpisu, ale z rosyjskiego?).

Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#11 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:46

http://forum.kohanaf...happened#Item_1

Potwierdzenie oficjalne tego co się wydarzyło, a co już wcześniej opisałem.

#12 sv85

sv85

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 21:45

Troche offtopic ale w sumie nie widze lepszego miejsca, jaki z systemow for jest w tej chwili na topie, bo potrzebuje czegoś a moja znajomość tego tematu skonczyła sie na PHPBB 3 i nie chciał bym skonczyć jak forum KO :D

#13 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 22:37

Ja też nie wiem które jest na topie, ale wiem że jak się śledzi informacje o poprawkach i aktualizacjach to bezpieczeństwo wzrasta i ogranicza się ryzyko niefajnych sytuacji. Zresztą to nie dotyczy tylko for, ale całego open-sourca.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych