Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Symfony jeszcze bardziej rośnie w siłę

15 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 12:50

Symfony pozamiatało - http://fabien.potenc...mfony-ecosystem

Dostali 5mln euro na rozwój platformy. Fu*k yea! ;)

#2 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:06

I to jest konkretna motywacja do budowania czegoś konkurencyjnego :) (albo robienia w sf ;))

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:10

Ciekawe co z Zend. Czy za 4 lata nie będzie marginesem, S2 mocno osiadło w entperprise, a dodatkowe 5mln euro... Daje duże możliwości zostawienia Zenda daleko, daleko w tyle. Na tyle daleko, że mało kto będzie po Zend sięgał.

#4 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:19

Hehe... Zend?

..Zend End!

• mck lubi to

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#5 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:46

Zend zawsze ssał. Mega potencjał ze zwalonymi założeniami (choć może założenia były jeszcze OK, ale efekt końcowy już słaby).

#6 semafor

semafor

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 09:46

tak z ciekawości

kim lub czym jest ta firma/organizacja CM-CIC która dała im kase?

to coś od francuskiego rządu czy prywatna organizacja?

#7 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:29

Prywatne fundusze inwestycyjne jak mniemam. Na pewno nie jest to rządowe.

#8 Spawnm

Spawnm

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 14:55

Wczoraj zend był monumentem nie do ruszenia, gdzie za złe słowo o nim leciały kamienie, dziś jest identycznie z symfony2.

O tym jak szybko zmienia się moda w małych fw nawet nie będę pisać, bo połowy nazw które były wychwalane na blogach jako następcy ko/ci nawet nie pamiętam. Dziś mamy wielkie halo z sf w pewnych kręgach, jednak nie jest to tak silna pozycja jak kiedyś miał zend. Osobiście daję 2 max 4 lata dla symfony.

#9 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 15:26

Silna pozycja zenda? Nie przypominam sobie ;)

#10 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 15:56

Wczoraj zend był monumentem nie do ruszenia, gdzie za złe słowo o nim leciały kamienie, dziś jest identycznie z symfony2.

O tym jak szybko zmienia się moda w małych fw nawet nie będę pisać, bo połowy nazw które były wychwalane na blogach jako następcy ko/ci nawet nie pamiętam. Dziś mamy wielkie halo z sf w pewnych kręgach, jednak nie jest to tak silna pozycja jak kiedyś miał zend. Osobiście daję 2 max 4 lata dla symfony.

Ja tyle daję Zendowi jeśli czegoś (sam nie wiem czego) bardzo mocno nie zmienią. S2 dyktuje warunki. Daje środowisko, ale jak ktoś nie chce, to ma też same komponenty. Daje silną społeczność, moim zdaniem dużo bardziej dynamiczną niż Zend. Z takimi pieniędzy zapewne rozwinie skrzydła S2 CMF, czy Symfony ecommerce (Sylius). S2 ma też młodszego braba - L4, który jak na razie generuje duży ruch. Z ich komponentów korzysta wiele innych projektów, np. taki Drupal. Aż dziwię się, że Magento2 nie będzie na Symfony2, tylko na Zend2 :)

Mniejsze frameworki to inna liga, inny target, nie ma co porównywać ich długości życia, są zdecydowanie bardziej amatorskie i niszowe. Za S2 mamy silną grupę, która wie co robi, wie gdzie chce dojść i ma moce przerobowe, umiejętności i wiedzę aby to osiągnąć.

• nrm i sbl lubią to

#11 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 15:56

Według zendowców wciąż jest silna :P

#12 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 18:58

A ja pozwolę sobie tylko wtrącić uwagę, iż w czasach panowania najjaśniejszego króla  Zenda Pierwszego mieliśmy do czynienia z inną sytuacją na rynku technologii. Fragmentacja tegoż, wraz z wieloma innymi czynnikami powoduje, że dla takich projektów jak ZF jest coraz mniej miejsca (bo to że jest coraz mniej miejsca na php to sprawa na dłuższy flejm). Warto tutaj wspomnieć, że to przecież z Zenda wywodzi się Phalcon, który tak jak SF czymś się wyróżnia. ZF2 nie wyróżnia się dziś niczym o czym można by powiedzieć, że jest poważnym argumentem do wykoszenia konkurencji. 

#13 Spawnm

Spawnm

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 19:55

Mniejsze frameworki to inna liga, inny target, nie ma co porównywać ich długości życia, są zdecydowanie bardziej amatorskie i niszowe. Za S2 mamy silną grupę, która wie co robi, wie gdzie chce dojść i ma moce przerobowe, umiejętności i wiedzę aby to osiągnąć.

No wiesz, małych aplikacji powstaje zdecydowanie więcej jak tych wielkich, więc wydawało by się że to te małe fw powinny być stabilne rynkowo. Zapewniam cię że małe fw też mają swoją drogę, cel do którego dążą. Przynajmniej mój fw ma :))

Problemem u mnie akurat jest brak teamu, jednak to o niczym nie świadczy uwzględniając żywotność małych fw posiadających team.

A to co piszesz o sf2 nie wiem czy słusznie ale kojarzy mi się z Ez.

#14 sbl

sbl

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 14:05

Polacy też mają swój udział w rozwoju :) znam co najmniej kilku związanych ściśle z Symfony (Sensio Lab) oraz Syliusa (SF2 e-commerce) tworzy Paweł Jędrzejewski.

#15 Potfur

Potfur

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 09:32

Oj co wy gadacie. Zend 1 miał bardzo mocną pozycję, jeżeli gdzieś ktoś robił coś większego - to na Zendzie.

Miał ten sam problem co Sf2 teraz, relatywnie (do ówczesnych umiejętności PHPowców) wysoki próg wejścia.

Dopiero później pojawiła się konkurencja.

@spawn - przy małych appkach framework nie ma większego znaczenia, często jest dobierany pod widzimisie autora i udostępniony serwer, przy dużych sprawa ma się inaczej ... i liczy się także to co stoi za frameworkiem.

@sbl - takich ludzi jest masa, co w tym dziwnego skoro Sf2 to open source? :)

#16 BlueMan

BlueMan

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 12:38

Robiłem przeszło 3 lata w Zend1. Było i (właściwie) jest spoko. Spełnia wszystkie moje potrzeby i jestem jego mocnym zwolennikiem. Ale to pewnie wynika po prostu z tego że go umiem :)

Próbowałem ZF2 i jakaś porażka. Aby jako tako uruchomić trzeba tak się nakonfigurować w array'kach, itp. ZF2 mam wrażenie że przepisali na namespace, dołożyli jakieś service/event i tyle. Ale jakby nic nowego/ciekawego nie wymyślili.

Brakuje tam jakiegoś porządnego adaptera db - like Doctrine.

Brakuje porządnej dokumentacji, manuali i tutoriali.

Ostatnio zaczynam rozkminiać Laravel4 oraz Symfony2. I mimo że sceptycznie do LV4 podchodziłem, to jednak teraz chylę głowę przed rozwiązaniami jakie można w nim (lub bundlach) znaleźć.

Skoro SensioLabs dostało kasę na rozwój SF2 i jego ekosystemów. I jakimś cudem dalekie dziecko Laravel na tym zyska. To nie powinniśmy mieć wątpliwości jak daleko w tyle ZF może zostać ;)

Nie wszystko złoto co się kompiluje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych