Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Splinter

7 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:22

W ramach zabawy i kombinowania stworzyłem prosty fork Kohany - nazwany roboczo Splinter.

Github - https://github.com/thejw23/Splinter

Co uległo zmianie:

• Namespace
  • PSR-0
  • mniejsze core
  • co wyleciało z core, to znalazło się z module SplinterCore
  • głowna klasa rozbita na mniejsze (FileSystem, Cache, Utils...)
  • Profiler daje nieco więcej informacji
  • drobne zmiany w nazewnictwie (dla Application i init.php)
  • brak CFS ale można podmieniać klasy poprzez setClassFile
  • ServiceLocator dla Config i Log

W planach na najbliższy czas jest odchudzenie Config i Log, poprawa UnitTestów (na autoloader z Aura) i może ServiceLocator dla kilku innych klas. A potem same UnitTesty, na pewno różne rzeczy przy ich okazji wyjdą. Zastanawiam się też nad odchudzeniem HTTP/* i Request/* nie wiem czy jest sens trzymać klasy typu \Splinter\Request\Client\External\Stream - jak będzie potrzeba skorzystania, to zawsze w tym konkretnym projekcie można ręcznie to zrobić.

Może komuś się przyda do dalszych eksperymentów :) 

• nrm lubi to

#2 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:16

Oho, konkurencja dla Hanariu? :)

brak CFS ale można podmieniać klasy poprzez setClassFile

Klasy klasami, ale co z plikami widoków czy konfiguracją? Tutaj CFS również odgrywa rolę.

Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 09:09

Oho, konkurencja dla Hanariu? :)

Klasy klasami, ale co z plikami widoków czy konfiguracją? Tutaj CFS również odgrywa rolę.

Nie, to na pewno nie konkurencja dla Hanariu - raczej efekt wcześniejszych wspólnych przemyśleń co do Kohany (jak jeszcze Hanariu było jej forkiem) , core itp itd. Wrzuciłem na github, może ktoś skorzysta :) Obecne Hanariu to nowa jakość, osobny byt, a Splinter to tylko lekko przerobiona Kohana.

Jeśli chodzi o config i widoki  to są "CFS-owe" czyli czytane.wg. kolejności app->module->system->Exception.

#4 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 11:04

Bardzo fajnie, że eksperyment pod tytułem: przerabiamy KO, przynosi kolejne efekty i bardzo dobrze że zostało to opublikowane i pokazane developerom KO. @thejw23 - napisz jak Zombor zaprosi Cie do teamu :) (chyba że on jest naprawdę takim ignorantem)

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#5 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 11:26

Jak Zombor zaprosi mnie do teamu, to chyba będzie oznaczało faktyczny koniec Kohany :D ;)

#6 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 11:58

Tak w ogóle to link by się przydał:

http://forum.kohanaf...a-fork-splinter

Coś czuję że dobry serial z tego będzie ;) Idę po popcorn.

• nrm lubi to

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#7 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 12:28

Oj tam, ja się nie ekscytuję, robię forka dla testów i zabawy. A co forum eng na ten temat myśli... Ja już na Kohanie krzyżyk postawiłem, tam się nic nie zmieni, bugi nadal będą przekładane z release na release i nie spodziewam się za wiele po K3.4. Tak jak Riu podsumowałeś we wpisie na WebMastah, mieli okazję być na prawdę liczącym się frameworkiem, ale ją zaprzepaścili. Teraz walczą już nie tyle o popularność co przetrwanie, a bez rewolucji nic pod tym względem się nie zmieni, popularność i zainteresowanie będzie dalej spadało. Ewentualne K3.4 rewolucyjne nie będzie. Raczej czekam na info w stylu CI czyli "oddamy Kohanę w dobre ręce" i wycofanie się Zombora :)

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 15:12

Nie chodziło mi o Twoją czy moją ekscytację bo przecież już przewałkowaliśmy ten temat wielokrotnie. Raczej o to, że z jednej strony nic robią z KO, z drugiej "wszystko wiedzą lepiej". W tą stronę spodziewałem się jakiejś "ścinki" i dlatego np nie publikowałem informacji na forum o Hanariu na forum KO - chciałem sobie zaoszczędzić demotywacji i niepotrzebnych pytań.

Tak nawiasem zobacz sobie jak są realizowane taski w CI - aktywność devów. W fw którego koniec ogłoszono już jakiś czas temu nadal wygląda to o niebo lepiej niż w Kohana (Zombie) Frameworku.

Edit:

Zajrzałem teraz do tego wątku na forum KO i niestety widzę, że jest to czego się spodziewałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych