Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Środowisko developerskie - kilka komputerów

6 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 grzesiek_g

grzesiek_g

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 13:53

Pracuję na Ubuntu, mam na nim dnsmasq, każde zapytanie o example.dev idzie na komputer lokalny, pliki wyszukiwane są w katalogu public_html/e/example/. Tutaj wszystko działa mi dobrze, wystarczy dodać katalog public_html/e/example2/ by uzyskać stronę example2.dev.

Ale z laptopa z Windows 8 już tak różowo nie jest bo muszę edytować plik hosts. Czy istnieje jakieś proste rozwiązanie by wszystkie wywołania adresów .dev były przekierowywane na komputer o konkretnym IP w sieci lokalnej? Router (TP-Link) tego niestety nie potrafi.

#2 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 09:02

Ja sobie na debianie na stacjonarce skonfigurowałem DNS i dodałem go jako primary na lapku z windows. Wtedy mi szukał napierw w dns debiana a potem w internecie.

Od biedy widziałem jakiś program niestety nie pamietam jego nazwy ale na forum się przewijał. No i jeszcze strona xip.io jest, ale nie wiem czy spełni wymagania.

Poczytaj sobie ten wątek: http://forum.webmast...ge-3#entry18321

Szczęścia w mrokach...

#3 sbl

sbl

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 04:03

Wgraj do TP-Linka Open-WRT :) masz tam statyczne tablice adresów i możesz utworzyć dowolnego hosta, przypisać do IP w sieci i będzie on widoczny z każdego komputera sieci lokalnej.

Sent from my iPad using Tapatalk

#4 grzesiek_g

grzesiek_g

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 00:30

Open-WRT niestety nie działa na moim routerze. Natomiast znalazłem program do proxy DNS - Acrylic DNS Proxy: http://mayakron.alte...?id=AcrylicHome. W hosts dla tego programu wystarczy podać IP i w moim przypadku *.dev.

Wiem, że kiedyś ta domena root będzie kiedyś używana globalnie, ale na razie jeszcze korzystam z niej.

Dziękuję za wskazówki

#5 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 19:06

polecam Mikrotik RB któryś model z RB 750 lub wyższy z wifi, na nim zrobisz wszystko a nawet więcej  :) sam używam w domu do zarządzania siecią oraz obsługuję na RB 1200 anteny radia 5GHz z zamkniętymi oczami polecam to narzędzie

Łatwiej jest rozebrać Kobietę wbrew jej woli... Niż ubrać po jej myśli

#6 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:10

Oj tak... microtik to super narzędzie. Ale nie wiem czy w tych pieniądzach nie lepiej będzie odpaliś Rasbery Pi :)

Szczęścia w mrokach...

#7 asqard

asqard

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 18:14

Rasbery Pi słabe troszkę to wolałbym odpalić sobie jakiegoś itx na atomie z 2GB ram DDR3 i dyskiem :D

Łatwiej jest rozebrać Kobietę wbrew jej woli... Niż ubrać po jej myśli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych