Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wydzielanie fragmentu aplikacji (?) lub inne rozwiązanie (?)

6 odpowiedzi w tym temacie
przekierowanie iframe route mvc wordpress

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 mathieus

mathieus

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 21:40

Witam,

mam do dyspozycji - stronę w Wordpress którą wykonuję... i aplikację PHP którą przerabiam na MVC.

Dostałem zalecenie, żeby pod jedną zakładką mieścił się fragment aplikacji, odpowiedzialna za zgłaszanie "propozycji" użytkownika.

Jako, że jestem w stadium początkowym, mam szansę uniknąć problemu projektowego, w związku z czym mam pytanie, którą obrać ścieżkę i jak ją zrealizować:

1. Napisać w PHP i wstawić na stronce aplikację która umożliwia logowanie i dodawanie danych "propozycji". (wada: dodatkowa robota i brak spójności)

2. Umieścić ramkę w stylu starego HTML (jeśli dobrze pamiętam - iframe). (wada: nieeleganckie, przestarzałe rozwiązanie - nie wiem też, czy zadziała)

3. Umieścić stronkę wordpress w podkatalogu mojej appki. (wada: pewnie powstanie nieziemski bajzel)

4. Jakoś pokombinować z przekierowaniami (routeram?) MVC (wada: nie mam bladego pojęcia jak to by miał działać i jak to zrealizować)

Jakie by było Wasze podejście do zadania?

Umieszczam obrazek ze szkicem zagadnienia (mam nadzieję, że nie wprowadzi zamętu). Za rady z góry dziękuję.

strono_problem.png

#2 mathieus

mathieus

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 21:12

Przemyślałem sprawę.

Raczej zrezygnuję z Wordpress, na szczęście - w samą porę. A żeby nie zakończyć tematu zbyt drastycznie, opiszę zalety i wady Wordpress (wg. mnie).

Zalety:

- cała masa gotowych modułów - np. jak "szef" zarząda kalendarz, to będzie już czynny po 15 minutach... etc.

- możliwość obsługi przez przysłowiową "pani Jandzię z księgowości".

- warto go umieć, na wypadek gdyby trzeba było szybko (a czasem nawet masowo) "chlapnąć" proste stronki na niewybredny rynek (np. stolarstwo)

Wady:

- kłopotliwe dopasowanie WP do gotowego szablonu. Wbrew pozorom w czystym PHP/Html znacznie prościej to wykonać.

// Na tej samej zasadzie, jak Asembler jest prostszym językiem niż C... znacznie mniej czytelnym i powolniejszym we wdrażaniu, ale abstrakcyjnie - prostszym.

- niedopasowanie do mojego zadania.

Głupio mi zamykać własny temat. Jak ktoś lubi dyskutować, zawsze może coś tam napisać, ale podejrzewam że moja "zagwostka" raczej rzadko występuje "w przyrodzie"...

... pozdrawiam

#3 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 22:24

Wcale nie rzadko. Mam podobny problem i waham się czy babrać się w znienawidzonych bebechach WP dziobiąc plugin czy zrobić to jak człowiek na Laravelku. Obie wersje mają swoje wady i zalety i tak na prawdę nie ma jednego dobrego wyjścia ;(

Prawdopodobnie zrobię ten dodatek w L4 na osobnej subdomenie, ale to też ma swoje wady. Idealnego rozwiązania brak ;)

#4 Nexik

Nexik

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 23:41

Jezeli wordpress nie pasuje z powodów stylistycznych czy wydajnosci pracy developera to iframe jest najlepszym rozwiazaniem.

Ja osobiscie bym to jednak rozdzielil na 3 elementy Wordpress + API w wlasnym framework + aplikacja JS (np w Angularze) ktora korzysta z API.

do tworzenia architektury API doskonale sprawdza sie http://apiary.io/

Wywalanie calego wordpressa i pisanie kodu CMS od zera w wlasnym frameworku jezeli jakikolwiek zysk to bedzie on krotkoterminowy po kilka nowych feature'ach bedzie kupa bugow do fixania czy feature'ow do napisania. Dodatkowo doswiadczenie w łączeniu dwóch róznych systemów jest bardzo przydatne w pracy programisty. 

#5 mathieus

mathieus

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 04:35

Dzięki Nexik.

Jutro (dzisiaj) będę prawdopodobnie rozmawiał z klientem. Mówił, że ma nowe konepcje na rozszerzenie aplikacji. Może się rozjaśni (lub zaciemni) koncepcja projektu. Myślę, że dobrze robię nie startując za szybko.

#6 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 16:10

Wywalanie calego wordpressa i pisanie kodu CMS od zera w wlasnym frameworku jezeli jakikolwiek zysk to bedzie on krotkoterminowy po kilka nowych feature'ach bedzie kupa bugow do fixania czy feature'ow do napisania. Dodatkowo doswiadczenie w łączeniu dwóch róznych systemów jest bardzo przydatne w pracy programisty. 

Zupełnie się zgadzam. Co by nie narzekać na bebechy WP to samo WP działa OK, idealne do tego do czego zostało stworzone. Problem się pojawia dopiero jak sami chcemy coś dopisać, szczególnie większego i wtedy perspektywa grzebania w bebechach jest na prawdę bardzo odpychająca i przede wszystkim mało... perspektywiczna.

Ja postaram się brakujące elementy zrobić jako osobna aplikacja - trochę z tym problemów m.in. trzeba zduplikować frontend, a ew. treści z WP ciągnąć po API, ale przynajmniej nie blokuje to dalszego rozwoju ani nie wymusza niepotrzebnego rzeźbienia miesiącami aby dojść do podstawowej funkcjonalności WP.

#7 mathieus

mathieus

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 19:14

THX

Zupełnie się zgadzam. Co by nie narzekać na bebechy WP to samo WP działa OK, idealne do tego do czego zostało stworzone. Problem się pojawia dopiero jak sami chcemy coś dopisać, szczególnie większego i wtedy perspektywa grzebania w bebechach jest na prawdę bardzo odpychająca i przede wszystkim mało... perspektywiczna.

Ja postaram się brakujące elementy zrobić jako osobna aplikacja - trochę z tym problemów m.in. trzeba zduplikować frontend, a ew. treści z WP ciągnąć po API, ale przynajmniej nie blokuje to dalszego rozwoju ani nie wymusza niepotrzebnego rzeźbienia miesiącami aby dojść do podstawowej funkcjonalności WP.

Słyszałem też, że powstaje fork WP oparty na MVC (ciekawe kiedy będzie miał poziom porównywalny do zwykłego WP i na ile będzie miał czytelne źródło), jednak jak to pod jednym moim postem dostałem wskazówkę - żaden CMS nie zastąpi własnej appki opartej na frameworku MVC.

Myślę także o Drupalu. Wydaje mi się (na bazie szczątkowej wiedzy z dwóch prezentacji), że to bardzo elastyczny generator CRUD'a - jakby dawał jeszcze możliwość doboru tabel o gotowym nazewnictwie, oraz możliwość wdrożenia gotowego "widoku"... ale to chyba na inne forum

Dużo zależy od mojego klienta - jak będzie wymyślał niestworzone rzeczy, to może będę wręcz skazany na CMS. W końcu programowanie, jak wiadomo, to sztuka pragmatyczna, a nie Nauka czy też Sztuka.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przekierowanie, iframe, route, mvc, wordpress

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych