Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

nauka PHP

6 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 greggg

greggg

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 21:54

Witam,

Od pewnego czasu pracuje w małej agencji reklamowej gdzie zajmuje się tworzeniem stron przy użyciu Wordpressa czyli html, css, jquery + pewna ilość php. Jednak głównie używam już gotowych rozwiązań w postaci pluginów + to co jest w przykładach z dokumentacji oraz na stackoverflow. Więc za wiele się przy tym nie naucze.
Robienie tego na dłuższą metę nie jest zbyt optymalną opcją więc postanowiłem wziąć się za siebie i nauczyć się sensownie php. 

Zastanawiam się jak to sobie ułożyć tak by po ok pół roku nauki w domu zacząć szukać pracy jako jakiś junior php developer.

Z reguły jak ktoś zakłada taki temat to zaczyna od tego jaką książkę kupić itp. 

Nie zamierzam kupować polskich książek Heliona, jeżeli już to coś w miare świeżego z amazona.

Na początek wybrałem dwa kursy z tutsplus.com bo lubie czytać ich artykuły + 19$ na miesiąc wydaje się całkiem w porządku ceną.

To na początek, jakie macie propozycje na krok nr2 ?

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 12:45

Proponuję zacząć od tego kursu. Potem najlepiej będzie zapoznać się porządnie z jakimś frameworkiem, który uprości Ci pracę i rozwiąże na starcie wiele problemów - i tu choć wybór jest dość szeroki, to na początek polecam mikroframeworki typu Silex czy Slim, a potem coś większego, jak Laravel czy Fuel.
Co do samego sposobu uczenia, to imho najlepszym sposobem jest wymyślanie/wynajdowanie problemów i próby samodzielnego rozwiązania - np. prosta strona czy prosty blog. Przeglądaj różne strony i myśl jak byś sam je zrobił, jakie rozwiązania byłyby najlepsze, a następnie próbuj wcielić je w życie. Tu na forum możesz bez wahania prosić o code review - chętnie poprawimy i zaproponujemy lepsze rozwiązania.

I przede wszystkim trzymaj się z dala od starych kursów i tutoriali - nie powinno Cię interesować nic, co powstało przed php 5.2, bo jedyne czego się nauczysz, to kiepski kod i złe nawyki ;)

#3 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 13:02

Biorąc pod uwagę, że 5.3 już wypadło z obiegu, a ruszył ruch (ludzi związanych z różnym softem) mający na celu przyszłoroczne edycje zrobić 5.4+ (Laravel od edycji majowej będzie 5.4) to myślę, że 5.3/5.4 powinno być jego minimum ;)

#4 greggg

greggg

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 16:17

Dzięki za odpowiedzi :)

#5 rel

rel

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 19 luty 2014 - 08:15

Co do samego sposobu uczenia, to imho najlepszym sposobem jest wymyślanie/wynajdowanie problemów i próby samodzielnego rozwiązania - np. prosta strona czy prosty blog. Przeglądaj różne strony i myśl jak byś sam je zrobił, jakie rozwiązania byłyby najlepsze, a następnie próbuj wcielić je w życie.

Nic dodać, nic ująć. powiem, ze ja zaczynam raczkować w tematyce php, a tyle co mi daje przeglądanie kodów inncyh, roziwązywanie problemów, które chcę u siebie zniwelować, nie daje mi żadna książka i kurs, a mam tego trochę poprzerabiane.

#6 yeti

yeti

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 13:52

Bardzo ciekawy kurs, do którego podano link wyżej.

#7 r4zick

r4zick

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 22:53

Jak już zapoznasz się z podstawami ogarnij http://helion.pl/ksi...ders,phpwzo.htm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych