Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Znacznik <? ?>

4 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 oidnus

oidnus

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 26 październik 2013 - 21:12

Ostatnio czytałem nowości w php5.4 i doczytałem że teraz można już bezpiecznie używać znacznika

<?= ?> czy tak samo jest z znacznikiem <? ?>

#2 Pitu

Pitu

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 27 październik 2013 - 00:18

W 5.4 z tego co wiem short tags i <?= (echo shortcut) zostały rozdzielone. Przy wyłączonych short tags w konfiguracji <?= będzie działać. Standardowo pewnie <? ?> jest wyłączone.

#3 sbl

sbl

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 29 październik 2013 - 10:15

Z racji na różnice w konfiguracji wielu hostingodawców unikam rozwiązań typu: echo shortcut i short tags.

#4 Grzegorz Kowalski

Grzegorz Kowalski

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:16

Ostatnio czytałem nowości w php5.4 i doczytałem że teraz można już bezpiecznie używać znacznika

<?= ?> czy tak samo jest z znacznikiem <? ?>

Nie wiem co rozumiesz przez "bezpiecznie". Pierwotnym problemem dotyczącym stosowania krótkich znaczników echo było to, gdy stosowano je w szablonach walidowanych narzędziami do sprawdzania składni XML - wówczas narzędzia te zgłaszały bardzo trudne do zdiagnozowania błędy.  I ten problem jest wciąż aktualny. Natomiast od wersji 5.4 short echo tag jest włączony na stałe i nie można go wyłączyć poprzez short_open_tag, co sprawia, że kod używający tego tagu będzie zawsze przenośny. Jeżeli więc pytasz o to, czy można ten tag stosować bezpiecznie w kontekście przenośności, to odpowiedź brzmi: tak.

Co do zadanego pytania: zmiana tyczy się tylko tagu <?= ?>, więc nie, ze znacznikiem <? ?> nie jest tak samo i ten dalej powodować może problemy z przenośnością i walidacją składni XML.

#5 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 14:56

^^  Bezpiecznie w takim sensie, że teraz na żadnym serwerze z php 5.4 nie trzeba się o to martwić. A z wcześniejszymi wersjami była/jest loteria, zwłaszcza jeśli hostingodawca nie udostępniał phpinfo.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych