Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

spaghetti PHP (czyt. wordpress)

4 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 18 październik 2013 - 19:47

Witam,

jako, że trafiło mi się niestety kodzić w tym spaghetti (czyt. wordpress).

Odpowiednie pluginy sobie już zakodowałem, najgorszą zmorą jest dla mnie templatka...

Z racji, że nie jest to typowy blog, a strona... niestety takie odgórne założenia, nic nie dało się tutaj zmienić, podstawowe templatki mi nie wystarczają...

Czy naprawdę dla każdej podstrony trzeba pisać wszystko od zera (contener, header itp itd. ??)

Mam kilka post typów, kilka pluginów z ich własnymi wyglądami podstron (shortcode)...

Tylko niech mi ktoś powie jak to wszystko połączyć w całość... I dlaczego ktoś w ogóle coś takiego napisał ?  czemu to jest tak popularne ??

Dokąd zmierzasz świecie...

(wordpress plss die!)

jak by ktoś nie zrozumiał...

Proszę by ktoś wziął mnie za rękę i pokazał jak utworzyć sobie templatke dla każdego posty typu inaczej itd. itp.

Pls heeelp !

#2 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 19 październik 2013 - 12:46

ok już bangla...

robiłem wszystko dobrze wedle specyfikacji, utworzyłem sobie templatki dla każdego post-type. Ale nie działało, pomogło zmiana permalinków (na byle jaki i powrót do wcześniej zdefiniowanego). 

#3 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 19 październik 2013 - 13:01

I dlaczego ktoś w ogóle coś takiego napisał ?  czemu to jest tak popularne ??

To jest zamknięte koło. Podstawy (architektura) WP były pisane BARDZO dawno temu kiedy taki kod był standardem, a i pewnie wielu z nas pisało podobnie. WP stał się popularny (z różnych powodów) i w tej chwili musiałby być napisany CAŁKOWICIE od zera co oczywiście zerwało by zupełnie kompatybilność z czymkolwiek. Dlatego WP nie decyduje się na takie drastyczne kroki tylko dalej brnie bo po prostu nie ma wyjścia.

Musieli by zrobić drugą, zupełnie niezależną linie, obie utrzymywać jeszcze wiele lat, mieć 2x więcej roboty i 2x więcej problemów.

#4 sbl

sbl

Początkujący

• Webmastahy
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 19 październik 2013 - 19:11

Zawsze mogli by zrobić WordPress Premium :) napisany dużo lepiej, przepisany od zera.

Oczywiście WP Premium byłby płatny, ale opłata nie byłaby aż tak bolesna.

Licencja: 7$ / mc lub 99$ lifetime.

#5 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 19 październik 2013 - 20:54

Użytkownika końcowego nie interesuje co jest w środku ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych