Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K2] Zend_Cache jako biblioteka Kohana

2 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 suda

suda

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 22:39

Żeby nie było, że przychodzę na forum z pustymi rękami i ustami pełnymi frazesów (hehe fajnie to zabrzmiało), chciałem opublikować mój wrapper na część Zend Framework, a dokładnie Zend_Cache.
Ogólnie wywoływanie tej biblioteki przez Zend_Cache::factory() jest dla mnie trochę niezgrabne, poza tym chciałem ją ładować przy starcie. Bibliotekę można ściągnąć tutaj http://blog.suda.pl/...cache_1_0_3.zip
Zmieniamy plik konfiguracyjny /application/config/cache.php tak aby pasował do Naszych potrzeb i ładujemy jak zwykłą bibliotekę:

<?php
  $this->load->library('Cache'); // Załadowanie biblioteki
  $this->Cache->save(time(), 'czas'); // Zapis czasu do cache
  sleep(5); // 5s odczekania
  echo '<pre>Czas aktualny: '.print_r(time(),true).'</pre>';
  echo '<pre>Czas z cache: '.print_r($this->Cache->load('czas'),true).'</pre>';
?>

Mam nadzięję, że komuś także się przyda :)
One swallow does not make girlfriend

#2 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 09:27

Fajnie. Ja osobiście strasznie lubie to, że w K/CI można sobie łatwo podpinać zew. komponenty ;)

Ale powiedz mi w czym lepsza jest klasa cache z ZF od tej z K? W K. masz te cudne ;) sterowniki do różnych rozwiązań, od kilku dni jest już do Eacceleratora i memcached (juppi).

#3 suda

suda

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 11:23

Szerze powiedziawszy, to nie przeglądałem Trunka w poszukiwaniu biblioteki Cache :P Framework Zend jest bardziej dojrzały niż Kohana, a sama klasa Zend_Cache poza różnymi driverami (nazwanymi backendami) posiada kilka tzw. frontendów do serializowania różnych typów danych. Patrząc jednak na bibliotekę Kohany, chyba zostawię Zend-a w spokoju (ale i tak wezmę ich Zend_Acl i Zend_Auth) :)
Więc ta biblioteka stała się abaddonware w ciągu jednego dnia :P
One swallow does not make girlfriend

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych