Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3.3] Prosty uploader zdjęć + dodawanie do bazy, tworzenie miniatur via FTP

2 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 tales

tales

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 18:58

Witam
zacząłem od jakiegoś czasu przykładać dużo uwagi do tworzenia modułów. Na początek chciałem się podzielić prostym modułem wrzucania zdjęć, tworzenia miniatur via FTP z gotowego już modułu kohana-ftp by Eduardo Pacheco.

Miałem czasem problem z chmod po wrzuceniu zdjęcia, potem kwestia konfiguracji etc i tak napisałem sobie mały moduł. Mam nadzieję, że nawet jak korzystać nie będziecie to wyrazicie chociaż jakieś zdanie nt poprawności kodu.

Na razie funkcjonalność jest mała bo:
- Dodawanie zdjęć
- Tworzenie miniatur z konfiguracji (albo zmiana nazwy albo do podkatalogu)
- Możliwość przycięcia zdjęcia dużego do określonej wielkości lub pozostawienia w oryginalnej wielkości.
- Konfig na różne ustawienia serwera w przypadku FTP DOCROOT'a
- Dodawanie do bazy zdjęcia
- Tworzenie losowej nazwy lub pozostawienie tej samej. W przypadku, gdy randomowa nazwa zostanie wylosowana 2 razy taka sama to plik nie będzie nadpisany tylko stworzy inną nazwę. To samo tyczy się kiedy nie chcemy losować nazw i zostawiamy oryginalną.

W przyszłości dodam usuwanie, zmienę nazw i może podkleję jakąś obsługę front-end z fajnego uploadera.

https://github.com/o.../kohana-gallery

Dzięki za wszystkie uwagi.
Rafał Osiński

#2 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 19:37

Tak sobie przejrzałem przez chwilkę i co mi się rzuciło w oczy:
1. Zrób to jako moduł, a nie application.
2. https://github.com/o...ana/Gallery.php
if ( $is_thumb = 'yes' )

if ( $gallery['img_resize'] = 'yes' )

Zwróć uwagę na pojedynczy znak równości.
3. W kontrolerze robisz echo. Powinieneś użyć $response->body($body) albo po prostu użyć Controller_Template.

Z góry jest to skierowane pod kątem fotka + miniaturka. Co jeśli chciałbym zrobić 2 miniaturki różnych rozmiarów? W konfiguracji trzymaj po prostu tablicę wymiarów miniatur do zrobienia i po sprawie.
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#3 tales

tales

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 19:50

1. Zrób to jako moduł, a nie application.

Ok.

if ( $is_thumb = 'yes' )

if ( $gallery['img_resize'] = 'yes' )

Zwróć uwagę na pojedynczy znak równości.

Co za wtopa :P Ale mi umkneło.

3. W kontrolerze robisz echo. Powinieneś użyć $response->body($body) albo po prostu użyć Controller_Template.

Edit: A to tak zostawiłem bo nie chciało mi się tworzyć kontrolera szablonów. Ten kontroler jest tylko w celu demonstracyjnych.

Z góry jest to skierowane pod kątem fotka + miniaturka. Co jeśli chciałbym zrobić 2 miniaturki różnych rozmiarów? W konfiguracji trzymaj po prostu tablicę wymiarów miniatur do zrobienia i po sprawie.

Dzięki, dodam takie możliwości.
Rafał Osiński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych