Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podpiecie domeny

3 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 15:16

Ludziska mam taki problem. mam 2 domeny. jedną fotokonkurs.info ma z 5 lat jest wysoko w google i wskazuje na stara stronę z linkami z ?. druga foto-konkursy.info wskazuje na nowsza stronę.gorzej indeksowana też z brzydkimi linkami. i trzecia lab01.costam napisana w kohanie już z ladnymi linkami.

druga domena będzie podpieta do lab01 na kohanie.co zatym idzie stracę wszystkie linki z google i chyba pozycję tak? zaś pierwsza domeną z czasem też ma być podpieta do kohany. teraz jak to zrobić by mieć jak najmniejsze straty w google?

na pierwszej zrobić info o przeniesieniu i przekierowac usera? a po 2 miesiącach przepisy domenę?od razu ją przepiac?zrobić z niej alias do 2 domeny?

klient nie chce stracić 1 miejsca w google na pewne hasła jak i wysokiej pozycji przy wyszukaniu haseł foto konkurs itp.a zarazem chce mieć 2 domeny pod jedną stronę w kohanie a nie dwie domeny do dwóch stron z tymi samymi danymi.

nigdy nie robiłem takich rzeczy.zawsze miałem do dyspozycji czystą nowa domenę.
Szczęścia w mrokach...

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 15:40

Ustaw HTTP 301 - Google przenosi nawet pageranka, więc de facto nie masz żadnych strat.
Możesz to zrobić na poziomie .htaccessa (jeśli url jest tylko lekko zmodyfikowany) lub częściowo zaprzęgnąć do tego Kohanę (sprawdzasz zasób i przekierowujesz na niego).

2 przykłady z życia:
/forum/viewforum.php?forum_id=24 => /forum/board/24
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^forum_id=([0-9]+)$
RewriteRule ^forum\/viewforum\.php$ /forum/board/%1? [R=301,L]
/Miejsce/5 => /place/5 => (sprawdzenie w bazie) => /place/nazwa-miejsca
RewriteRule ^Miejsce/(.*)$ /place/$1 [R=301,L]

#3 true

true

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 24 październik 2013 - 14:24

W tym momencie sytuacja wygląda inaczej. Kiepska historia jest łatwa do przeniesienia na drugą domenę, nawet 301 nie pomaga. Tak naprawdę w ciągu ostatniego roku google w pozycjonowaniu utrudniło więcej niż mogło.

#4 kempe

kempe

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 15:18

301 nie przenosi mocy w pełni od dawna - powiedzmy, że ta moc jest przenoszona jedynie częściowo. Istnieją również negatywne przypadki, gdzie przekierowanie przenosiło również negatywy, co pokazywało, że można niszczyć konkurencję. Chore.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych