Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kohana 2.3.4 - Czy nadal na niej pozostawać

2 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 grzesiek_g

grzesiek_g

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 14:41

Mam system CMS oparty o Kohana 2.3.4,
- bazy danych to Query Builder (nie ORM),
- korzystam z Forge (trochę poprawione),
- mam napisanych "kilka" klas i modułów.

CMS pracuje dobrze na PHP 5.4, nie wiem jak to będzie na PHP 6.
Nowe projekty stawiam na core (autoryzacja, kilka modułów i bibliotek) wyodrębnionym z tego CMS-a i pracuje się całkiem przyjemnie. Ale teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy obieram dobrą ścieżkę.

Kohana 2.3.4 ma już kilka lat, mimo, że połatana to kod się starzeje i na pewno nie jest już nowoczesny, ale za to stabilny i dosyć szybki. CMS-a na pewno nie przepiszę na nową Kohanę, bo to zbyt wiele pracy, natomiast inne projekty mogę zacząć stawiać na czymś innym i zastanawiam się nad:
- Laravel 4 - jak zostanie wydany,
- Kohana 3.3,
- Symfony2 - trochę duży,
- pozostanie na tym co mam, czyli Kohana 2,
- ZF2 - to chyba ostatnia opcja,

W tym co mam jestem w stanie dosyć szybko stworzyć aplikację inne rozwiązania wymagają poznania i wypracowania sobie pewnych rozwiązań. Najbardziej zależy mi na opinii forumowiczów, czy taki zestaw może posłużyć jeszcze kilka lat, czy już trzeba przestawiać się na inne rozwiązania.

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 15:22

IMHO KO2 jest w miarę kompletnym frameworkiem - jest dość dobrze zabezpieczona, wydajna i stosunkowo łatwa w modyfikacji - choć wprawdzie wymaga lekkiego podrasowania. Jeśli masz trochę doświadczenia, umiejętności i ochoty, to sam możesz utrzymywać i rozwijać sobie jej kod.

My nadal korzystamy z KO2, oczywiście w tym momencie już mocno zmienionej i rozbudowanej, niemniej główna klasa ciągle nazywa się Kohana, a wpisana wersja zaczyna się od 2 ;)

#3 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 16:52

nie wiem jak to będzie na PHP 6.

To na razie jest takie sci-fi że niepowinieneś tego brać pod uwagę ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych