Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[KO 3.x] Routing: dynamiczny

Brak odpowiedzi do tego tematu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 14:08

Witam,
na forum było już kilka wątków o tej tematyce, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż, jak podejść do tego zagadnienia, o dynamiczny routing.
Tzn. przypuśćmy, że mamy pewien kontroller, który pobiera dane (strony) z bazy, po adresie (linku / slugu) jaki podamy jako parametr do controllera.

Dobra teraz kilka pytań:
-W ko 3.2 jest coś takiego jak callback/lambda. Co to w ogóle jest, jak się tego używa ? Czy da rade tym sprawdzić czy podana strona jest w bazie i ją wyświetlić ? w przeciwnym wypadku zwracamy false.

-Ok, dobra można rzucić to do controllera i sprawdzać czy jest taka strona, w przeciwnym razie, no właśnie jak zwrócić false, tzn podać informacje że nie ma takiej strony i ma próbować dopasować do reszty routingów.

-No dobra no to można wrzucić ten rout jako ostatni jako defaultowy, jeżeli nie dopasujemy nić wcześniej sprawdź w bazie, ale czy to jest jedyne rozwiązanie ? tak to powinno być zrobione.

mały przykład
localhost/kontakt -> ustawienie routingu (controller -> main / action->kontakt)
localhost/wazne-informacje -> ustawienie routingu (controller -> main / action->wazne-informacje)
localhost/wazne-informacje-2 -> (slug -> wazne-informacje-2 / wyswiietlamy dane z bazy o slugu wazne-informacje-2)

Czy dobrze rozumuję ?
Ma ktoś inne rozwiązanie ?

---
P.S
oczywiście nie chcę na sztywno ustawiać ilości action w definicji routingu (np. dla controllera main).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych