Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3.3] Modyfikacja/fork Kohany

137 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#126 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 07:31

https://github.com/php-loep/di
+ http/request/response/exception/route/controller/model/autoloader
+ view/cookie/session/log/profiler i inne (z modułów) uruchamiane jako serwisy (w core zawarte tylko jako interfejsy)
+ psr-2
+ tryby/konteksty uruchamiania

= +12 do ociekania zajebistością :D

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#127 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 10:55

Hanariu to nie tylko backend;)

Załączone pliki

• Załączony plik  zrzut.png   135,95 KB   39 Ilość pobrań

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#128 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 13:37

Dobre :)

#129 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 16:53

to ja mam pytanko, nie wiem jaka koncepcja i jak działa aktualnie ;)
Z racji, że jest dashboard, to jeśli ktoś napisze sobie jakiś moduł to jest możliwość (bądź wymóg) napisania widoku edycji tego modułu/danych/cokolwiek i autoload do dashboarda ??

Czy jak ?

#130 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 18:18

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie więc wszystkie opcje:
  • będzie można pobrać go jako zwyczajny szablon html5/css3/js i wykorzystać do swoich projektów
  • będzie wykorzystywany w kompletnych aplikacjach i jeśli ktoś będzie chciał będzie mógł sobie to samodzielnie rozszerzać, wg własnego widzi mi się (o to chyba chodziło?)
  • będzie wykorzystywany w "dojo" - instalatorze appek i generatorze modułów - tam będą ścisłe reguły i api którego trzeba będzie się trzymać, ale generalnie chodzi o to byś za pomocą prostych reguł i modelu tworzył generatorem z poziomu www to co chcesz (inspiracja Django)- kontrolery, widoki, formularze, mają być generowane

Trzecia opcja będzie jednocześnie czymś czemu poświęcę za jakiś czas osobny wątek, ponieważ będzie związana z biznesową częścią całego projektu. Póki nie mam nawet alfy to nie ma sensu się rozpisywać,

Pierwsza opcja będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu na githubie. Wszystko jest tam oparte o Less, jQuery, Twitter Bootstrapa, więc powinno być przydatne.

#131 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 18:41

Wybacz za zbyt mała precyzję w zadanych pytaniu, ostatnio nie mam czasu nawet na sen, sen ? sen ? czy ja to w ogóle mam zaimplementowane w moim systemie ?? ^^

generalnie chodzi mi o coś takiego,
czy hanariu udostępnia coś na wzór API widoku dashboarda, tzn...
Ktoś napisał jakiś mega super moduł, powiedźmy do zarządzania notatkami, my sobie go ściągamy dołączamy do projektu i PYK !  automatycznie w dashboardzie mamy dostęp od razu do dodawania, edycji itd. notatek. Właściciel modułu napisał standardowe opcje do tego, które są w pełni kompatybilne z dashboardem i są łądowane wtedy gdy są dostępne.

Czyli, piszemy moduł a opcjonalnie piszemy controller i widok do zarządzania nim który będzie autoamtycznie pokazany w dashboardzie gdy tylko włączymy moduł, coś jak pluginy w WP.

A może to za duża abstrakcja ??
I nie powinno się takiego czegoś implementować w frameworkach ?

#132 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 19:06

Wyjaśnienie: Hanariu to fork i tylko tyle. Na Hanariu powstają appki i to one będą w większy lub mniejszy sposób realizować pewne wyobrażenie o możliwościach forka i korzystać z jego zasobów.

To co napisałeś będzie realizowane w appce Dojo. Żeby z niej korzystać będziesz musiał się zarejestrować w api Dojo Hanariu (oauth2) - appki odpowiedzialnej za przetrzymywanie informacji o modułach i aplikacjach. W tym momencie będziesz mógł łącząć się przez api pobierać listę dostępnych aplikacji, skórek do aplikacji, modułów i instalować w appkach tworzonych z poziomu www na Twoim serwerze. Jednocześnie każdy dev bedzie mógł po weryfikacji wstawić do tego repo swoją appkę którą inni będą mogli instalować za pieniądze. Od każdej tak zrealizowanej transakcji 10%/20%/30% będzie szło dla teamu Hanariu, jako prowizja. To odległa przyszłość, ale myślę że trochę open-sourca w ten sposób powstanie - i to akurat będzie już możliwe we wrześniu kiedy poproszę was o testy tego całego grajdołka... ;)

Konfiguracja każdego elementu ma wyglądać tak, że możesz dowolnie ustawić sobie co widzisz, a czego nie w dashboardzie - tak jak w WP, przy czym tam wg mnie jest to czasami fatalnie realizowane.

Ten pomysł powstał w 2008 roku zanim jeszcze ktokolwiek myślał o rzeczach takich jak composer i jest bezpośrednio inspirowany ...Debianem. Brakowało mi wtedy skilla żeby to zrobić - teraz czuję się na siłach więc to robię. 

#133 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 19:15

A no widzisz, nie chodziło mi że hanariu ma mieć to w standardzie, tylko skojarzyło mi się, że kiedyś coś napomknąłeś odnośnie generatorów itd. to mi się skojarzyło z tym...
Sam chciałem zrobić coś podobnego na kohanie 3.0 ale bez API i autha, takie małe coś co w standardzie będzie już miało wygląd dla admina i produkcje...

w końcu się dogadaliśmy, odezwę się do Ciebie dziś bądź jutro via email bądź g+, mam kilka pytań.

#134 destroyer

destroyer

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 20:06

Podoba mi się pomysł użycia oauth. Czy to oznacza, że aplikacja będzie swoje moduły ładowała zawsze przez oauth (po http)? Jeśli tak to czy będzie to składane po stronie serwera czy klient będzie sobie sam ładował?

Nie boisz się, że nazwa dojo ma zbyt dużą zbieżność z dojo toolkit?

Ten pomysł powstał w 2008 roku zanim jeszcze ktokolwiek myślał o rzeczach takich jak composer

Oj bez przesady. Już dawno myślano o takich rzeczach. Ba, nawet je implementowano i jako przykład może posłużyć PEAR.

#135 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 20:26

Podoba mi się pomysł użycia oauth. Czy to oznacza, że aplikacja będzie swoje moduły ładowała zawsze przez oauth (po http)? Jeśli tak to czy będzie to składane po stronie serwera czy klient będzie sobie sam ładował?

Nie boisz się, że nazwa dojo ma zbyt dużą zbieżność z dojo toolkit?

Ten pomysł powstał w 2008 roku zanim jeszcze ktokolwiek myślał o rzeczach takich jak composer

Oj bez przesady. Już dawno myślano o takich rzeczach. Ba, nawet je implementowano i jako przykład może posłużyć PEAR.

Przez oautha będzie odbywać się obsługa instalacji, pobierania informacji o modułach czy aplikacjach, autoryzacja. Uzyskując dostęp będziesz pobierał określoną appkę/moduł etc. na swój serwer.

Co do nazwy - http://pl.wikipedia.....org/wiki/Dojo  - wszystkie nazwy (tak jak mój nick) mają całkowitą lub częściową inspirację wschodem (patrz opis logo).

A co do ostatniej kwestii - to raczej taka ciekawostka i autorefleksja. Fakt - chce by to bardziej przypominało graficzne programy do instalacji pakietów w linuksie, niż obsługę a'la composer. Wiadomo że ja nic nowego nie wymyślę, ale chce spróbować podejść trochę inaczej do tematu niż dotychczasowe znane pomysły, aczkolwiek fakt jest taki że pomysł mi się urodził w 2008 roku... w bardzo nietypowych okolicznościach przyrody ;) Chyba z sentymentu o tym wspomniałem. Każdy brand, produkt który stał się popularny miał swoją ciekawą historię i akurat w tej kwestii może się kiedyś okazać, że akurat z tym tutaj nie będzie żadnego problemu ;)

#136 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 23:02

Jakieś wieści z placu boju? Bo widzę, że na stronie http://hanariu.pl jest już jakaś data ;)

#137 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 10:40

Z wieściami chciałem się wstrzymać dopóki strona nie będzie online, no ale w sumie jak już wiedzą o adresie... :) Data na stronie jest luźnym terminem pojawienia się strony ze wsparciem dla Hanariu, oraz większości tego o czym już pisałem w tym wątku (moduły/appki/ficzery od strony frontu). Co prawda na początku powstawania Hanariu nie planowałem, że będę potrzebował czegoś takiego, ale wszystko się rozkręciło jakoś naturalnie. Oczywiście strona będzie stała na Hanariu (tak jak kilka innych, które już powstały) na razie tylko po polsku.

Zastanawiałem się jeszcze czy strony KO na FB nie "przetransferować" na stronę Hanariu, ale z tym się do końca roku wstrzymam.

#138 pavel

pavel

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 01 październik 2013 - 08:54

Można się w najbliższym czasie spodziewać, że projekt oficjalnie wystartuje? Zaczynam robić nową rzecz i nie wiem czy jest sens poczekać parę dni czy robić na KO3 :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych