Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3.3] Modyfikacja/fork Kohany

137 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#51 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:28

Riu mam prośbę.zrób repo samego katalogu system i pliku bootstrap jako osobne.mnie nie są potrzebne moduły tylko sam system.db i orm już przerobione jak pisałem wcześniej.więcej mi nie trza więc proszę o wersję lite hanariu.

proszę powiedz mi czy robiles zmiany w systemie poza namespace?jeśli tak to chciałbym oprzeć o to wersję literiu - właśnie sam katalog system i bootstrap.

i jeszcze pytanie z innej beczki bo kompa  chwilowo nie mam. czy można mieszać kod z namespace i bez w kohanie?chodzi o używanie modułów z czystej ko3.3
Szczęścia w mrokach...

#52 d4rky

d4rky

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 09:37

@Daredzik - po tygodniu przerwy od programowania dopiero od dziś jestem przed kompem. W ciągu 48 będzie Hanariu jak i appki do niej. Dam znać jak będzie lecieć do repo.

Protip od osoby, której się to często zdarzało: nie obiecuj żadnych terminów dopóki nie będziesz na 200% pewny, że jesteś w stanie je dotrzymać ;)

#53 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 14:13

@d4rky - protip od osoby która na co dzień zjada takich cwaniaków od protipów jak wyżej: jak chcesz błysnąć to wrzuć kod - jak potrafisz tylko pocisnąć ironią to znaczy, że krótki jesteś...nawet bardzo.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#54 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 17:38

@d4rky, przecież nikt nie płaci Riu za dotrzymywanie terminu i wrzucanie własnego kodu. On to robi za darmo dla innych, mniej lub bardziej leniwych, żeby mogli sobie to wykorzystać w swoich projektach. Ale większość czeka cierpliwie, bo z terminami bywa różnie. A jakbyś śledził posty Riu, to wiedziałbyś, że spore zamieszanie mu się w międzyczasie zrobiło, co w sposób zrozumiały przekłada się na poślizg.
Nie wiem co byłoby lepsze, napisanie, że skrypty będą w bliżej nieokreślonej przyszłości czy też udostępnienie niepełnego kodu z mnóstwem błędów?
I dorzucam się do tego co Riu napisał, rzuć wartościowym kodem zamiast narzekać.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#55 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 18:18

Prowda godocie.swinto Prowda. w między czasie można operować na tym co jest na guthubie.działa.wiem bo tak robię.może nikt tam nie zaglada ale Riu dał wersję bardzo beta.jak widzisz panie kolego protip można. ją też dam ci protip: zamiast się medrkowac weź się do roboty.
Szczęścia w mrokach...

#56 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 18:32

Prowda godocie.swinto Prowda. w między czasie można operować na tym co jest na guthubie.działa.wiem bo tak robię.może nikt tam nie zaglada ale Riu dał wersję bardzo beta.jak widzisz panie kolego protip można. ją też dam ci protip: zamiast się medrkowac weź się do roboty.

Rasgan - czy mi się zdaje, czy faktycznie ponaglasz Riu, aby szybciej pracował nad darmowym projektem, bo Tobie się akurat spieszy? :) W imię czego ma to zrobić? Ma u Ciebie jakiś dług? Płacisz mu za to? A może Wy się znacie, macie jakieś animozje i na forum się przeniosło?

Bo inaczej to nie rozumiem dlaczego miałby brać się do roboty specjalnie dla Ciebie.

#57 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 19:22

Rasgan - czy mi się zdaje, czy faktycznie ponaglasz Riu, aby szybciej pracował nad darmowym projektem, bo Tobie się akurat spieszy? :) W imię czego ma to zrobić? Ma u Ciebie jakiś dług? Płacisz mu za to? A może Wy się znacie, macie jakieś animozje i na forum się przeniosło?

Bo inaczej to nie rozumiem dlaczego miałby brać się do roboty specjalnie dla Ciebie.

zdaje mi się ale ten protip chyba był do darky ^^

#58 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 20:09

Zgadza się.protip był do darky.Riu osobiście nie znam ani nie poganiam.mam to co jest na guthubie i tego używam.zresztą widać na moim guthubie.będzie hanariu to będzie.to darmowy projekt w którym nie biorę udziału więc nie mam prawa zadać terminów.czekam i się niecierpliwie bom ciekawym jest.
Szczęścia w mrokach...

#59 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 22:39

Zgadza się.protip był do darky.Riu osobiście nie znam ani nie poganiam.mam to co jest na guthubie i tego używam.zresztą widać na moim guthubie.będzie hanariu to będzie.to darmowy projekt w którym nie biorę udziału więc nie mam prawa zadać terminów.czekam i się niecierpliwie bom ciekawym jest.

a to sorry, ukłony, uszanowania, przeprosiny i  :-*

#60 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 23:42

@thejw23 spokojnie panie kolego, ja się nie gniewam i nie obrażam. Przeprosiny przyjęte choć uważam zupełnie niepotrzebne. Za to buziak jak najbardziej miły. Dziękuję.
Szczęścia w mrokach...

#61 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 08:15

Fork ma już własne repozytorium (czy tylko ja to przegapiłem?): https://github.com/Hanariu

#62 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 13:53

Ma, ale system jest nieukończony. Dlatego się nie chwalę.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#63 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 19:04

W takim razie czekamy na oficjalną premierę wersji stabilnej :)

#64 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 04 maj 2013 - 22:08

Aktualnie pod adresem:
https://github.com/Hanariu/emptyapp
znajduje się alfa Hanariu. Jest to praktycznie to samo co Kohana z tą różnicą, że wszystko podzieliśmy na moduły, ograniczając znacznie core systemu. Nie ma dokumentacji i komentarzy, więc proszę potraktować tylko tą informację jak info, że się dzieje coś z tym projektem - nikogo na razie na grzebanie w kodzie zachęcać nie będę.

Napisałem "podzieliśmy" ponieważ w projekt wkręcił sie @thejw23 z czego się cieszę i za co bardzo mu dziękuje :)

Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł napisać - jest do pobrania pierwsza z obiecanych kiedyś appek  :)

#65 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 05 maj 2013 - 10:38

Może jeszcze słowo wyjaśnienia odnośnie zmian.

Obecny katalog System to Core frameworka, chyba pasuje tutaj nazwa HTTP Delivery Mechanisms. Jako takie nie ma nic wspólnego z formularzami, i18n, htmlem itd. Dzięki temu mamy małe Core, które raczej nie będzie za często modyfikowane i całą resztę rzeczy w modułach. Daje to czystą sytuację: System nie ruszamy, reszta do woli: Form, Date, I18n itd można dowolnie zmieniać, zastępować innymi bibliotekami itd i mieć 100% pewności, że Core frameworka jest stabilne, nic tam nie zepsujemy. Wszystko co trzeba zrobić, to sprawdzić ew. inne moduły czy nie korzystają np. z Form.

Jeśli robię backend RESTowy na Json'ie, to nie potrzebuję wielu bibliotek, mogę to zrobić w zastadzie na samym System, moduł REST i np. Database. A samo Database mogę zastąpić czymkolwiek np. Cabinet czy Aura SQL/Marshal.

Trochę zastanawialiśmy się co z Session, ale:
- jest niezależna, nic z System się do niej nie odwołuje
- czasami może być potrzeba wprowadzania zmian w Session, a reszta katalogu System raczej nie będzie zmieniana
- można chcieć podmienić całą bibliotekę na coś innego
- więc Session wyleciało do modułu

Czysty System działa bez HTMLa, tj. np. wyjątki zwraca plaintext zamiast View::factory(). Oczywiście dodanie moduł App powoduje, że mamy dostęp do wyjątków takich jak obecnie w Kohanie są, czyli ładne czytelne komunikaty w htmlu. Wiązało się to z przeniesieniem niektórych metod do System - są one w Utils i tak, dublują się z ich odpowiednikami np. w HTML. Dzięki temu mamy za to niezależne Core, wolne od templatów, htmla, bibliotek, z których być może nie korzystamy za często (Encrypt?) itd - do Core można dodać własne propozycje i stworzyć Kohanę/Hanariu jakie chcielibyśmy mieć.

Generalnie jeśli włączymy wszystkie moduły, mamy 100% Kohany jeśli chodzi o funkcjonalność.

Wszelkie uwagi, komentarze, sugestie są mile widziane :)

#66 lorak110786

lorak110786

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 05 maj 2013 - 22:30

To ja mam pytania:) Jak się ma wydajność Haniaru (po powłączaniu większości najczęściej wykorzystywanych modułów) do Kohany? Robiliście jakieś testy?

Chwała za używanie przestrzeni nazw, a czemu nie PSR2? Nie męczy Was standard Kohany?

Czy moduły z Ko są w pełni kompatybilne z Ha i działają "out of the box"?

#67 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 06 maj 2013 - 10:50

- Hanariu jest nieco szybsze i zabiera mniej pamięci
- PSR-2 jakoś do mnie nie trafia, chociaż może to nie jest zły pomysł. Pomyślimy. Na chwilę obecną są ważniejsze rzeczy do zrobienia.
- Jeśli ręcznie poprawisz w kohanowych modułach HTML:: na \Hanariu\HTML:: itd to tak, będą kompatybilne. Czyli są, ale nie out-of-the-box.

#68 ara

ara

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 maj 2013 - 10:14

Po godzinkach potestuję:)
Na razie będę wyłapywał błędy. Nie wiem gdzie je Wam podawać:)
Na razie wrzucam na forum

\Hanariu\Database.php
linia 37 jest
$driver = 'Database_'.ucfirst($config['type']);
a powinno być
$driver = '\Hanariu\Database\\'.ucfirst($config['type']);

oraz \Hanariu\Database\Mysql.php
linia 132
if (Hanariu::$profiling)
a powinno byc chyba
if(\Hanariu\Hanariu::$profiling)

Przynajmniej u mnie wyskakują błędy:)
P.S przerobiłem moduł database dla postgresql'a cbandy'ego.
Jakby ktoś chciał:)

#69 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 08 maj 2013 - 11:19

@ara - dzięki.

Nie testujemy na razie wszystkiego stąd może być jeszcze bardzo dużo błędów. Można tutaj zgłaszać, można na githubie. Oba kanały monitorujemy ;)

#70 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 13 maj 2013 - 19:36

Nie mogę za Wami nadążyć. ;)
Co chwilę jakaś nowa gałąź się tworzy. Thejw23, planujesz  zrobić kaskadowość i dziedziczenie takie jak było w starej kohanie czy coś nowego z wykorzystaniem aliasów?

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#71 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 13 maj 2013 - 22:02

Nie mogę za Wami nadążyć. ;)
Co chwilę jakaś nowa gałąź się tworzy. Thejw23, planujesz  zrobić kaskadowość i dziedziczenie takie jak było w starej kohanie czy coś nowego z wykorzystaniem aliasów?

Kombinujemy. Był pomysł aby do Hanariu wrzucić Autoload z Fuel i całkiem fajnie to działa. Trzeba by chyba jeszcze Finder tam dodać - jak ktoś chętny jest, to wiadomo, na github można odpowiedni branch pobrać :) W sumie jak to by w testach dobrze wypadło i faktycznie nowy autoload utrzymał niższe użycie pamięci, to byłby to pewno koniec zmian w System, a przynajmniej na dłuższy czas.

#72 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 13 maj 2013 - 22:17

A czy ktoś badał z mojego githuba moduły do hanariu?
https://github.com/r...u-Wolf-Database
https://github.com/r...anariu-Wolf-ORM
Szczęścia w mrokach...

#73 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 14 maj 2013 - 00:00

Hanariu, no CFS: Rendered in 0.01720s with 568.32KB of memory.
Kohana 3.3, CFS: Rendered in 0.02418s with 716.45KB of memory.
Kohana 3.3, no CFS: Rendered in 0.01995s with 618.08KB of memory.
Hanariu, CFS: Rendered in 0.02428s with 743.81KB of memory.

Hanariu, z CFS via Fuel Autoload/Finder: Rendered in 0.01743s with 647.98KB of memory.

Lepiej chyba nie będzie.
CFS z ostatniego przykładu działa jak trzeba, dodatkowo jest on w osobnych klasach, z Core można wywalić file_find i list_files.

#74 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 14 maj 2013 - 19:43

No właśnie rozglądałem się za rozwiązaniami z Fuel'a i Laravel'a, bo nie trzeba by było mnożyć takiej ilości plików.
A wynik który podałeś jest na prawdę dobry. Myślę, że mimo wszystko trzeba się skupić na bibliotekach ich ilości i jakości.

-- Zepco --

#75 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 14 maj 2013 - 20:02

Tak, chyba więcej nie ma sensu kombinować z System - dla mnie jest OK.

EDIT
jedno uzupełnienie - ostateczna wersja to Autoload z Fuel, reszta z Hanariu, bo Finder za wiele robi, find_file w zupełności wystarcza: Rendered in 0.01670s with 627.03KB of memory.

W branchu fuelhana jest ostatnia wersja. Muszę jeszcze przez pliki z Addons 'przelecieć' i sprawdzić czy tam jest ok, nigdzie nie brakuje namespace itp itd. Czyli generalnie to czysty System jest plain text, mały i lekki, a w Addons jest View, HTML i cała reszta wrzucona jak leci. Po dodaniu modułu dostajemy Kohanę, z wyjątkami w htmlu, profilerem i całą resztą klas.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych