Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Porządki na forum / nowe działy

82 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#26 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 05 październik 2012 - 09:51

+ dla Frontend zamiast JS.

#27 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 05 październik 2012 - 10:18

a ja bym zostawił dział JS, ale dodał w Developerka: Ogólna dyskusja. Miejsce na tematy związane z developerką, ale które nie są ujęte w pozostałych działach. W dziale Kohana tak jest i to dobre rozwiązanie.

A dla porządku, to we Frameworki dałbym zamiast (zmienił nazwę) Pozostałe, to też Ogólna dyskusja. W ten sposób każdy dział miałby miejsce do pogadania ogólnie w temacie z nim związanym i forum będzie bardziej spójne, jak nazwy będą takie same: Ogólna dyskusja.

#28 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 05 październik 2012 - 11:50

@qbas-s dzięki za maila, odpowiadając: tak dział o SEO też jest w planach, może nawet będzie na dniach.

#29 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:05

Ojoj, to już niemal rok minął w tym temacie? Nono kto by pomyślał ;)

Chciałem dać znać, że __wkrótce__ forum nawiedzi seria zmian.

Co to znaczy "wkrótce"? Nie wiem ;) Na pewno nie jutro, nie za tydzień, trochę to potrwa bo na razie nie ma komu przy tym posiedzieć.

Co to znaczy "seria zmian"?

- przeorganizowanie struktury for i podfor w tym ogólne porządki treści + nowe webmasterskie działy (nie za dużo)

- nowy silnik forum (IPB?)

- wygląd, logo, adres (webmastah)

Zmiany są niezbędne aby uratować i poddźwignąć to forum, tym bardziej, że mastah zaczyna się coraz mocniej rozkręcać i dzięki temu już mamy 2x więcej rejestracji na forum.

--

Jakieś pytania? Skargi? Zażalenia? Teraz jest odpowiednia pora na dyskusję zanim cokolwiek zostanie fizycznie zrobione ;)

#30 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:21

go go go! :)

Właśnie miałem o to pytać kiedy forum podlinkowane na WM zostanie przebrandowane na WM bo to dosyć naturalna konsekwencja rozwoju. Fajnie by było gdyby Riu odpalił platformę Hanariu pod skrzydłami WM, tj. jako osobną markę ale będącą partnerem WM, z działem na stronie WM i forum itd. Wtedy oba projekty by na tym zyskały.

Co do zmiany silnika forum to muszę popatrzeć na IPB, ale już mi żal obecnego SMF i wyglądu, bo tyle lat był z nami...  :'( Oby tylko nowy silnik nie był przekombinowany i nie zrobiło się pstrokato i kolorowo od animowanych gifów ze stopki :D

RIP Kohana, Long Live to the King: WebMastah. Na PHPCon będziemy świętować! :)

#31 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:27

Co do IPB to nie ma żadnej decyzji ale nie ma też zupełnie alternatywy (rozsądnej!). W zasadzie wszystkie OS fora "umarły", SMF też ledwo dycha, jest niby wersja 2.0 i to ew. była by jakaś alternatywa ale powiedzmy sobie szczerze: słaba. SMF jest słabe w kwestiach moderacyjnych, wielu rzeczy nie da się zrobić albo trzeba kombinować. Z kolei IPB ma wszystko, jestem moderatorem na forach opartych na IPB i mogę powiedzieć, że działa to całkiem sprawnie. Oczywiście ma jakieś swoje wady i wkurzające rzeczy ale stosunkowo najmniej wad i najbardziej "prosto z pudełka".

#32 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:35

To może forum nie OS? Jaki jest koszt? Raz czy co roku? Ile by się trzeba składać? Jak z update'ami? Ja się na forach nie znam, ale może warto przeprowadzić dyskusję: hej, albo IPB albo XXX, które kosztuje YYY, ale ma Q,W,E i na pewno będzie z nim dużo lepiej, więc kto jest skłonny raz do roku coś wpłacić? Jeśli Jak WM się rozwinie, więcej osób będzie na forum, to może dobrowolne składki będą stanowiły znaczny procent kosztów.

Co o tym myślisz, jest sens interesować się płatnymi?

#33 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:15

Myślę, że jest sens interesowania się płatnymi. Wszystko zależy od kosztów i zaangażowania społeczności. Myślę, że przy większej grupie aktywnych użytkowników takie "datki" nie były problemem. Wtedy wybór silników będzie o wiele większy i jest dodatkowe wsparcie.
Przy pracach porządkowych mogę trochę pomóc w miarę możliwości.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#34 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:19

Koszt nie problem, zorganizuje się jakąś reklamę, sponsora czy coś. Bez sensu aby ktokolwiek za to dodatkowo płacił.

Myślę, że jest sens bo nie ma wyjścia: nie ma realnej alternatywy, wszystko poumierało albo jest wyjątkowo słabe. Kiedyś czekałem na FluxBB 2.0 (jest na Laravelu4) ale oni już rok (!) robią betę, a de facto to nic nie robią, github świeci pustkami. Tego się nie doczekam.

Wszystkich zalet IPB nie jestem w stanie opisać bo tego jest ogrom: poczynając od wygody moderowania, dostępu, wszelakich ustawień, a kończąc na tym, że w końcu będzie wersja mobilna i tapatalk ;)

IPB 4.0 które jest w produkcji też ciekawie się zapowiada (psr, namespace itp).

Do tego SDK (API) aby porobić jakąś integracje z serwisem.

Zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Tego czego nie lubie w IPB to "kobyłowatość", miliard plików i ustawień. Zawsze się gubię w ACP ;) Ale cóż zrobić, tak juz jest ;)

#35 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:22

Popatrzyłem na demo IPB - spoko, będzie dobrze :)

#36 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:29

Na marginesie: jest taka jest drobna rzecz w IPB, która mi sie podoba:

Dołączona grafika

Fajnie by było nagradzać ludzi, którzy się aktywnie udzielają - jak będa lepsze czasy to może z jakiejś reklamy starczy kasy na trochę mastahowych koszulek ;)

#37 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:33

Na marginesie: jest taka jest drobna rzecz w IPB, która mi sie podoba:

Dołączona grafika

Fajnie by było nagradzać ludzi, którzy się aktywnie udzielają - jak będa lepsze czasy to może z jakiejś reklamy starczy kasy na trochę mastahowych koszulek ;)

Dokładnie, też na to zwróciłem uwagę :) Nie w kontekście nagród, ale samego lajkowania wpisów. Pomijając pomoc innym, to można idąc za Antyweb zrobić tak, że będzie dział "Publikacje" i każdy kto chce może tam coś wrzucić swojego, a jak będzie zainteresowanie to forward na główną stronę WM.

#38 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:58

To mówicie że chcecie forum? ...no to spójrzcie na to

http://kulturalny.wloclawek.pl/forum

...a później w stopkę... :)

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#39 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 11:00

To mówicie że chcecie forum? ...no to spójrzcie na to

http://kulturalny.wloclawek.pl/forum

...a później w stopkę... :)

No ładnie... Czy jest coś czego Riu jeszcze nie zrobił? :D ;)

#40 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 11:03

Spoko, takie forum to ja też mam ;)

#41 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 11:12

Spoko, takie forum to ja też mam ;)

Ok, tak tylko rzucam info w razie co (przy okazji ujawniając kolejną rzecz która będzie w paczuszkach Hanariu ;))

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#42 Pitu

Pitu

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 11:38

Czyli forum nie będzie stricte KO + działy dodatkowe tylko ogólnophpowe? :)

#43 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 11:48

Gdyby celem było kontynuowanie prac i rozwój własnego silnika forum to pewnie byśmy myśleli nad tym jak kiedyś. Ale nie jest. Tak samo było z mastahem - co najmniej rok (właśnie muszę opłacić domenę!) zastanawiania się co i jak zakodować, jakich cudów na kiju nie zrobić, jakich bajerów, a skończyło się natychmiastowym postawieniem WordPressa i skinem z ThemeForrest. Za to po miesiącu statsy x3 ;)

Wiadomo, jesteśmy tu wszyscy programistami, sami jesteśmy w stanie zrobić lepiej, fajniej i "w ogóle" TYLKO KIEDY? ;)

WP czy IPB to tylko narzędzia do osiągnięcia celu, a nie cel sam w sobie ;)

----

@Pitu: tak. Kohana powoli zamiera, gdybyśmy nie próbowali się dostosować to za rok zostaniemy tutaj w 5tkę. W porywach ;)

Co do działów TYLKO PHP: raczej około webmasterskich czyli szeroki frontend/backend. Można robić jakieś Ruby/Python ale podejrzewam, że zainteresowania raczej nie będzie (chyba, że sie mylę) - zresztą poza kilkoma dosyc oczywistymi to kolejne będą robione jak po prostu nazbiera się jakaś tematyka  wogólnym - to będzie jednoznaczny sygnał, że coś jest potrzebne.

#44 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 13:05

...natychmiastowym postawieniem WordPressa..

No takie natychmiastowe to też nie było ;)  ;D

#45 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 13:41

Tak, miałem na myśli sam fakt od momentu właściwego zabrania się za to. To było kilkanaście dni. Bo oczywiście to, że wcześniej były mega plany podboju kosmosu to już mówiłem - co najmniej rok albo i dłużej. W styczniu też rozmawialiśmy o tym, że trzeba by coś ruszyć z tym ale oczywiście znowu nic z tego nie wyszło ;)

Dlatego nauczony tym uważam, że teraz trzeba rach-ciach dupnąć IPB i iść dalej ;) a nie znowu się zastanawiać lub wynajdywać koło na nowo ;) Niestety teraz mam bardzo gorący okres w pracy więc może być problem żeby od ręki się tym zająć - nie mniej postaram się stosunkowo szybko to załatwić. Może zostanę w parę razy dłużej w robocie ;) Tylko muszę najpierw wyzdrowieć bo chory jestem i nadaje z łóżka ;(

#46 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 14:30

Nie znam IPB, więc jeśli piszesz że to dobre rozwiązanie to spoko - na pewno tak będzie najlepiej. Zdrówka życzę :)

#47 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 14:53

Tak, miałem na myśli sam fakt od momentu właściwego zabrania się za to. To było kilkanaście dni. Bo oczywiście to, że wcześniej były mega plany podboju kosmosu to już mówiłem - co najmniej rok albo i dłużej. W styczniu też rozmawialiśmy o tym, że trzeba by coś ruszyć z tym ale oczywiście znowu nic z tego nie wyszło ;)

Dlatego nauczony tym uważam, że teraz trzeba rach-ciach dupnąć IPB i iść dalej ;) a nie znowu się zastanawiać lub wynajdywać koło na nowo ;) Niestety teraz mam bardzo gorący okres w pracy więc może być problem żeby od ręki się tym zająć - nie mniej postaram się stosunkowo szybko to załatwić. Może zostanę w parę razy dłużej w robocie ;) Tylko muszę najpierw wyzdrowieć bo chory jestem i nadaje z łóżka ;(

Jest taki termin jak MVP - Minimum Viable Product i to na prawdę ma sens, WM jest tego dowodem.

#48 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 15:23

Ma ma, tylko my, programiści (to się wszystkich dotyczy bez względu na profesję ale progsów z pewnych względów bardziej)
ze względu na swoje umiejętności najchętniej wszystko zrobilibyśmy sami ;) Takie zboczenie zawodowe ;) Co właśnie powoduje dużo porażek bo za bardzo skupiamy się na tym jak wykonać produkt zamiast na samym produkcie (usłudze, upraszczam).

#49 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 15:32

Ma ma, tylko my, programiści (to się wszystkich dotyczy bez względu na profesję ale progsów z pewnych względów bardziej)
ze względu na swoje umiejętności najchętniej wszystko zrobilibyśmy sami ;) Takie zboczenie zawodowe ;) Co właśnie powoduje dużo porażek bo za bardzo skupiamy się na tym jak wykonać produkt zamiast na samym produkcie (usłudze, upraszczam).

święta prawda, niestety :D

#50 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 09:47

Och nie, a kanał IRCowy?:P Wiem, że mało osób tam siedzi, ale przynajmniej regularnie ;) Pozwoliłem sobie założyć #webmastah jak by coś sceduję foundera na @nrm'a

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych