Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Framework JS do aplikacji webowej

8 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:30

Czy ktoś z Was korzystał z frameworka JS, ale nie mam tu na myśli tylko tworzenia efektów, manipulacji elementami dom czy wywołaniami ajax. Chodzi mi o bindowanie danych, filtrację i generalnie bardziej rozbudowaną architekturę (MVC lub inny)?

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#2 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:35

Tak, http://expressjs.com/ - a o co konkretnie chcesz zapytać?

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#3 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:18

Może inaczej. Chcę stworzyć kilka małych serwisów, które będą pomocne w codziennym życiu. One będą ze sobą w jakiś sposób połączone, ale nie o to mi chodzi.
Generalnie wymyśliłem sobie, że jako posiadacz telefonu z androidem w przyszłości dopiszę sobie aplikacje je obsługujące. I chciałem to oprzeć o wzorzec REST. Kohana obsługiwała by żądania i zwracała JSON.
Stąd moje zainteresowanie frameworkami JS, żeby po stronie klienta jakoś to ładnie zorganizować. Tyle że wybór jest dość duży i nie bardzo wiem co od nich oczekiwać. Ppotrzebne jest coś, co jest oparte tylko o JS bez pośrednictwa java i zbędnych kombinacji, tak żeby działało na wykupionym hostingu.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#4 BlackDante

BlackDante

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:45

Obecnie bawię się http://backbonejs.org/ wydaje się być dość fajnym, więcej będę mógł o nim powiedzieć za kilka dni, jednak już mogę polecić do przyjrzenia się ;)

#5 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:56

Nie korzystałem ale wydaje mi się że chyba to powinno być ok skoro i tak wszystko obrabiać będzie KO - http://jquerymobile.com/

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#6 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:34

jQMobile to jeszcze trochę inna para kaloszy. Bardziej jest pomocne przy tworzeniu UI i do tego sprawdza się doskonale, bo testowałem z użyciem phonegap. Aplikacja sporo waży i dostrzegam opóźnienie w stosunku do natywnych wersji ale za to prostota pozwala na szybkie stworzenie czegoś bez uczenia się nowych rzeczy.
Ponieważ znam już trochę jQuery, to myślałem o mieszance jQ + wijmo (jako UI) i knockout jako uzupełnienie do komunikacji. Ale co do ostatniego nie mam jeszcze podjętej decyzji i szukam alternatyw czy może jest coś lepszego.

-- Zepco --

#7 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 22:43

Z tych którym się ostatnio przyglądałem to najciekawiej wypada właśnie Backspin.js, spinejs, albo googlowy AngularJS o którym jest akurat jutro jakiś techtalk na https://developers.g...BUV2ZW50GOkHDA/

#8 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 07:16

O, akurat dzisiaj w spam mailu dostałem, może Cię zainteresuje JavaScript. Aplikacje WWW

#9 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 10:45

Próbowałem sił z Knockout, ale kombinacje z bindowaniem danych są za duże i w przypadku bardziej złożonych tablic ich obsługa jest dość kłopotliwa.
Backbonejs przeglądałem, ale zapis też mi nie przypadł do gustu.
W tej chwili używam AngularJS i szczerze mówiąc jestem mile zaskoczony. Jest prosty, przejrzysty i robi to co chcę. Ciekaw jestem na ile sprawdzi się przy dużych aplikacjach, ale do małych jest w sam raz.

-- Zepco --

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych