Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

2.2 wystartowało ;)

8 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 09 sierpień 2008 - 01:34

Przed chwilą pojawiło się oficjalnie wydanie 2.2 ;) http://kohanaphp.com/download

#2 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 09 sierpień 2008 - 09:31

Rozumiem, że tam jest wszystko to co do tej pory było z SVN + poprawki dodawane w ostatniej chwili?

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#3 marrek13

marrek13

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 09 sierpień 2008 - 12:49

Dokładnie tak.

Czekałem na to wydanie, gdyż korzystając z wersji svn musiałem ciągle uaktualniać projekt aby uniknąć ew. błędów. O ile w svn nie pojawi się nic na tyle odkrywczego, aby znów zacząć z niego korzystać, to na 2.2 opierał będę swoje projekty aż do następnej stabilnej wersji ;)

#4 cmike

cmike

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 09 sierpień 2008 - 20:22

Ja bym nie był tak optymistyczny - Forge nie działa (stara klasa walidacji), Auth nie działa (to samo), i jeszcze parę rzeczy. Ale sam Core jest w porządku.

#5 marrek13

marrek13

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 10 sierpień 2008 - 07:32

Nie korzystam z takich wynalazków więc... To tylko moje zdanie.

#6 r4zick

r4zick

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 10 sierpień 2008 - 11:07

Auth działa tylko korzysta z forge, przerób tak controller aby nie korzystał z forge i będzie działał.

#7 insert

insert

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 11 sierpień 2008 - 15:26

Hej,
Jak sądzicie - czy można już opierać nowe projekty na Kohana 2.2? I czy są jakieś super-nowe metody np. definiowana modeli, przekazywania zmiennych do widoku czy korzystania z ORM? Niedługo będę zaczynał kolejny projekt i nie wiem, której wersji najlepiej użyć...

#8 grzesiek_g

grzesiek_g

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 09:16

Ja bym nie był tak optymistyczny - Forge nie działa (stara klasa walidacji)

W tej chwili jestem na etapie projektowania większej aplikacji. Nie ukrywam, że chciałem skorzystać z Forge ponieważ będzie w niej dużo formularzy (nie zależy mi na wydajności ponieważ jest to aplikacja na wewnętrzny użytek firmy). Nie korzystałem wcześniej z Forge ale z tego co widzę kontroler z jego użyciem jest nieco mniejszy.

I teraz moje pytanie - jakie są alternatywy?
Formation z tego co widzę działa wraz z ORM - którego nie używam (duża część zapytań będzie pisana "z palca", reszta standardowy AR Kohany).

#9 r4zick

r4zick

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 11:14

Napisanie ręcznie odpowiedniego kodu, albo przystosowanie tych że modułów do Kohany 2.2.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych