Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3] Riupress - platforma blogowa

17 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 02:48

Chciałbym Wam zaanonsować rozpoczęcie przeze mnie projektu `Riupress` - platformy blogowej.

Przy okazji tego wątku napisałem, że udostępnię wkrótce przykład jak działa RiuDB. Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że w sumie mogę napisać całą aplikację, którą przy okazji wykorzystam do własnych celów, a jej udostępnienie będzie może faktyczną inspiracją do dalszych zabaw w programowanie w gronie zacnym jakim niewątpliwie  są co niektórzy odwiedzający to forum.

I teraz... dwa ważne wyjaśnienia:

- po pierwsze: pod linkiem do repo podanym niżej nie ma jeszcze kodu, ponieważ trwa jego produkcja, ale tworzę repo bo pewnie będziecie mieli uwagi po drugim wyjaśnieniu ;)
- po drugie: jest przynajmniej kilka aplikacji blogów na Githubie, a mimo to tworzę bloga - dlaczego nie coś innego? Odpowiadam - bo te które są - są z dupy... a Wordpress coraz mniej mi się kojarzy z przyjemną pracą.

Link do repo które można już teraz obserwować i śledzić jak się to rozwija:

https://github.com/Riu/riupress

Jest już tam `readme` z założeniami - za chwilę pojawią się pierwsze pliki więc zapraszam tutaj do dyskusji. Jeśli macie jakieś życzenia co powinno się tam znaleźć oprócz tego co jest opisane w readme to piszcie - inspiracje mile widziane.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 08:42

Jeśli można, to chciałbym rzucić okiem na projekt bazy ;)

#3 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 12:20

@mck - a proszę bardzo - jest w repo.

https://github.com/Riu/riupress/blob/master/dump.sql

Plik zaktualizowany i przeniesiony:
https://github.com/R.../setup/dump.sql

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#4 skowron-line

skowron-line

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 13:14

Z ciekawością będę obserwował.
Twitter Bootstrap to super narzędzie, od jakiegoś czasu używam wszędzie gdzie mogę.

COLLATE=utf8_polish_ci
czy to aby najlepszy pomysł, ograniczanie do polski ??

int(10) unsigned NOT NULL
w takim przypadku użyłbym default 0;

#5 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 13:19

COLLATE=utf8_polish_ci
czy to aby najlepszy pomysł, ograniczanie do polski ??

Ustawiłem sobie na lokalu polish_ci jako domyślny wiec dump mi tak wyrzucił - później zrobię to bez deklaracji kodowania.

int(10) unsigned NOT NULL
w takim przypadku użyłbym default 0;

Mam constrainty co oznacza że nie mogę mieć 0 bo zwróci mi błąd.

#6 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 14:47

Fajnie, że podjąłeś taką inicjatywę :) Wreszcie będę mógł "na żywo" zobaczyć jak programują lepsi ode mnie. Przy okazji mam prośbę - mógłbyś częściej komentować kod? Oczywiście nie każdą oczywistość tylko coś co może na początku wydać się zawiłe, postaraj się wytłumaczyć jak potem będzie co używane itd.

#7 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 19:10

Jak konkretnie czyta się taki kod? - ponieważ to zastępuje standardowe warunki IF?

empty($config['options']['username']) or $transport->setUsername($config['options']['username']);
// albo
(Sender::$mail === NULL) and Sender::connect();

- Jeżeli jest pusty $config(...) ALBO $transport(...) to co dalej?
to jest taki jakby urwany kod i nie wiem która część się wykonuje z tej linijki

- drugi kod: Jeżeli $mail jest NULL i connect() zwróci TRUE to co dalej?

#8 Villentre

Villentre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 20:05

Drugi fragment pierwszego wykona się wtedy i tylko wtedy, gdy pierwszy fragment jest fałszem.
Drugi fragment drugiego wykona się wtedy i tylko wtedy, gdy pierwszy fragment jest prawdą.
"Zielony... Zielony nowicjusz pomaga nowicjuszowi..."

#9 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 23:59

Fajnie, że podjąłeś taką inicjatywę :) Wreszcie będę mógł "na żywo" zobaczyć jak programują lepsi ode mnie. Przy okazji mam prośbę - mógłbyś częściej komentować kod? Oczywiście nie każdą oczywistość tylko coś co może na początku wydać się zawiłe, postaraj się wytłumaczyć jak potem będzie co używane itd.

Nie spodziewaj się cudów. Ja robię ten projekt po to żeby rozwijać ideę RiuDB i nad nią pracować. Riupress to tak przy okazji. Na początku raczej nie będzie komentarzy, dopóki kod nie będzie wyglądał jako tako - na początku to po prostu ma działać. Jedyne co na pewno zrobię to małą dokumentacje tłumaczącą założenia i działanie z wykorzystaniem RiuDB.

edit: dziś 1 lipca prawdopodobnie zakończę pracę nad Riupressem - tzn będzie on w postaci, w której będzie działać i będzie można przysiąść do poprawiania go i ulepszania. Właśnie dorzuciłem moduł instalatora ;)

#10 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:44

Miałem przymusową i bardzo nieplanowaną przerwę, ale projekt Riupress jak najbardziej się jest i zaczyna wyglądać. Właśnie wrzuciłem na githuba działającą wersję alfa.

Uwaga
Jest to wersja w pełni działająca, ale nieposprzątana i nieudokumentowana. Kod jest raczej włoski, więc z góry uprzedzam aby póki tego nie posprzątam, nie krytykować mnie za bardzo. Natomiast bardzo liczę na opinie i zdania o samym koncepcie.

Po ściągnięciu paczki jedyne co trzeba zrobić to ustawić swoją domenę w bootstrapie. Reszta się ustawi w instalatorze.

Z rzeczy ważnych trzeba jeszcze dopowiedzieć, że oprócz modułu bloga jest już w Riupressie moduł do robienia dokumentacji i planowane są jeszcze:

- forum dyskusyjne
- portfolio
- strony statyczne
- bugtrack

Oczywiście wszystko open source.

#11 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 18:06

Próbowałem zainstalować, ale przy bodajże 3 kroku instalacji (łączenie z bazą danych) skrypt długo nie odpowiada aż do błędu: " Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\wamp\www\projekty\riupress\system\classes\kohana\session\native.php on line 43".
Btw. śmiechowe opisy podczas instalacji :D

#12 skowron-line

skowron-line

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:03

Fatal error: Uncaught Database_Exception [ 1048 ]: Column 'record' cannot be null [ INSERT INTO `relations` (`record`, `relation`, `module`) VALUES (NULL, 3, 2) ] ~ MODPATH/database/classes/kohana/database/mysql.php [ 194 ] thrown in /var/www/sandbox/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 194

#13 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:20

@ZuyPan - nie testowałem na windzie.
@skoworon-line - widzę problem. Poprawie to dziś.

#14 skowron-line

skowron-line

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:30

Kategorii nie da się usunąć. Po wciśnięciu "Tak usuń" nic się nie dzieje.

Musze przeczytać cały post bo nie wiem o co keke, bo coś tam chciałeś propagować. Ale jak otworzylem pliki w edytorze to obaj zapłakaliśmy. Tragedia przez duże T

#15 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:41

Musze przeczytać cały post bo nie wiem o co keke, bo coś tam chciałeś propagować. Ale jak otworzylem pliki w edytorze to obaj zapłakaliśmy. Tragedia przez duże T

Polski ten komentarz. Bardzo polski.

#16 skowron-line

skowron-line

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 20:51

Polski ten komentarz. Bardzo polski.

Mam nadzieje że zrozumiałeś.

Za użycie twitter-bootstrap wielki +

Edit:
Jak wpisałem tytuł wiadomości "wiadomość" i przeszło do edycji to brakuje polskich znaków.
"Podaj sumę działania: 8 + 1 " można wpisać co się chce a i tak komentarz przejdzie.

#17 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 21:04

Uwaga
Jest to wersja w pełni działająca, ale nieposprzątana i nieudokumentowana. Kod jest raczej włoski, więc z góry uprzedzam aby póki tego nie posprzątam, nie krytykować mnie za bardzo. Natomiast bardzo liczę na opinie i zdania o samym koncepcie. 

Ja rozumiem tragedię, ale warto żebyś czytał co piszę i wykazał nieco zrozumienia (również tekstu). Poczekaj sobie jak będzie to jakaś beta i wróć do tematu.

#18 Zenek N

Zenek N

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 11:54

Czekamy na wersję beta :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych