Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3] RiuDB - mechanizm składowania danych

4 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 17:16

W związku z tymi wątkiem:
http://forum.kohanap...pic,2509.0.html

oraz tym:
http://forum.kohanap...opic,961.0.html

postanowiłem pokazać wam jeden z moich "wynalazków". Generalnie proszę do niego podejść do niego z dużym dystansem ponieważ tak jak jest tam na końcu 'readme' napisane - to wczesna wersja alfa.

https://github.com/Riu/riudb

Mam świadomość, że nie jest to raczej typowy, lub oklepany temat, ale pewnie część z Was to przerabiała. Nie będę opisywał tutaj wszystkiego ponieważ napisałem się w 'readme' wiec tylko napiszę - pytajcie jeśli ten koncept Was interesuje.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#2 Vokiel

Vokiel

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 182 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 18:13

Fajna sprawa, kiedyś myślałem o podobnym rozwiązaniu, ale raczej w formie cache, a nie tak kompleksowego rozwiązania. W połączeniu np z SQLite daje ciekawy, przenośny system.
"It's in our hands... It always was..."

#3 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 19:29

@Vokiel - de facto obojętnie jaka baza. Ja tak rzuciłem, że pod relacyjne, ale i tak na końcu chodzi o to żeby zapodać tablice identyfikatorów. Cache można jeszcze wpleść w ten system (np tą tablice cachować) - wtedy np w przypadku kohany nie musisz nawet odpalać bazy danych co już naprawdę jest fajne bo masz spadek zużycia pamięci chodź odpalasz wtedy moduł cache no i zostaje kwestia czy sesja użytkownika oparta jest o bazę - jednak wtedy Twój serwer baz danych ma dość komfortowo (mniejsze problemy z insertami, blokowaniem podczas zapisu, bardzo mały ruch do i z serwera bazy danych). Generalnie redukcja zużycia pamięci i obciążenia bazy to były moje priorytety.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#4 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 21:53

Bardzo ciekawy pomysł, teraz trzeba tylko na spokojnie go przeanalizować. Fajnie, że udostępniłeś.

#5 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 22:43

Może zrobię jakiś przykład w najbliższym czasie to będzie łatwiej zrozumieć o co w tym biega - jaki jest sens korzystania z tego. Na pewno na dniach będę uzupełniał to o czytanie plików z folderu dokumentu czyli subdokumentów i poprawie kilka rzeczy (pewnie da się jeszcze zmniejszyć tą klasę ;))

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych