Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Moduły społeczności KO.pl

36 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#26 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 12:45

Co w przypadku, gdy dojdziecie do wniosku, że warto by coś zmienić w wygenerowanych plikach (np. do listy rekordów dodać kolumnę z checkboxem oraz możliwość wykonania operacji na X rekordach)? Czy wówczas konieczne jest zaktualizowanie wszystkich wygenerowanych plików, czy wystarczy zmienić jakiś bazowy kontroler/widok i wszystko będzie załatwione? Właśnie taki przykład zniechęca mnie do wykorzystania typowych generatorów.
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#27 chmiello

chmiello

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 22:51

ja mam pliki config - w nich zmieniam jakąś opcję i działa
"Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"

#28 chmiello

chmiello

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 20:17

Tak jak obiecałem (i na prośbę @Riu który napędzał mnie do wrzucenia) wrzuciłem na git'a wersję pre-Alfa. Proszę nie pisać mi, że kod jest do bani - wiem, że wszystko jest pomieszane, pokręcone, nie tu gdzie trzeba etc. Cały czas nad tym pracuje - najpierw ma działać potem poprawię (uporządkuje) kod.

https://github.com/chmiello/Septen

a do testowania zapraszam tu :
http://septen.chmiel.../administracja/
login : test_forum
hasło : forum_test

#29 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 07:21

Przejrzałem sobie kod, uruchomiłem demko. Wiem, że to faza developerska, ale na razie nie widzę żadnej walidacji. Mogę zapisać puste formularze, mogę również dodać kilku takich samych użytkowników. Najbardziej jednak obawiałbym się metody tworzenia admina na podstawie konfiguracji. Często zachodzi potrzeba dynamicznego reagowania na dane sytuacje (np. "wyświetl pole X jeśli w polu Y rekordu jest wartość Z"). Nie wiem jak chcesz to ugryźć z poziomu konfiguracji. Wydaje mi się, że najlepiej tego typu sytuacje obsługiwać poprzez rozszerzenie wybranych metod w kontrolerze dziedziczącym po bazowym kontrolerze admina (oczywiście zakładając, że formularz jest "konfigurowany" w kontrolerze). Aktualnie w pewnym momencie możesz stanąć przed sytuacją "cholera, tego nie zrobię w konfiguracji".

Na marginesie: sam zastanawiałem się czy nie wybrać Twitter Bootstrap jako zbiór elementów UI dla admina. Ma stronie TB wygląda świetnie, podnieca. Widziałem jednak kilka projektów wykorzystujących TB i przyznam, że po złożeniu wszystkiego do kupy nie wygląda to już tak atrakcyjnie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale pojedyncze "klocki" wyglądają fajnie, lecz po złożeniu ich w całość jest jakoś pusto.

PS: access ;)
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#30 chmiello

chmiello

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 08:28

tak @phpion, masz racje, walidacji na razie brak.

Często zachodzi potrzeba dynamicznego reagowania na dane sytuacje (np. "wyświetl pole X jeśli w polu Y rekordu jest wartość Z"). Nie wiem jak chcesz to ugryźć z poziomu konfiguracji.

nie myślałem o takim czymś, ale nie ma rzeczy niemożliwych ;) pamiętasz co powiedział Einstein ?

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

:P

Jak widisz Bootstrap wygląda ładnie - polecił mi go @Riu jakiś czas temu. Do PA nadaje się idealnie (według mnie) i wcale pusto nie wygląda ;)

PS: access

ups, nie zauważyłem tego, za szybko ;)

tak więc idę bo nie wiem, że się nie da jak będe miał rozwiązanie to je zgituje ;)

#31 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 14:31

Trochę offtopic na temat TB.

Śmiem twierdzić że ludzie nie potrafią z niego korzystać, a tym bardziej modyfikować tak żeby to jakoś wyglądało. Może to zabrzmi jak zdanie typu "tracą zasięg, bo źle trzymają telefon", ale tak po prostu faktycznie - przykłady nie powalają ( https://wrapbootstrap.com/ , http://bootswatch.com/ ). Poza tym korzystanie z takiego narzędzia wymaga trochę niestandardowego podejścia do tematu bo de facto nie wrzucamy piszemy css'a na podstawie projektu graficznego, tylko mieć to w głowie jak ma wyglądać - albo korzystać z jakiś mockupów typu http://keynotopia.com/bootstrap/ , http://bootstrapfireworks.com/. No i na koniec - bootstrap potrafi czasem wydłużyć robotę niż ją skrócić, więc nie wszędzie jest ok, natomiast "szkoła Riu" zaleca do stosowania przy takich demach ;D ...hahaha

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#32 chmiello

chmiello

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 08:48

i nic się tu nie dzieje ?? Inicjatywa ruszyła z kopyta i nagle ... kopyto się urwało czy co ? :D

#33 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 10:57

dlaczego urwało? Przecież kilka fajnych modułów zostało opublikowanych. Chyba nie liczyłeś, że co 2 tygodnie będzie nowy moduł i tak przez kilka miesięcy. Ja teraz nie mam czasu na kohanę, zajmuję się czym innym, ale na pewno przy okazji następnego projektu wrócę do tych modułów i dokładniej się im przyjrzę.

Riu i Phpion mają jeszcze kilka asów w rękawie, być może za jakiś czas coś nowego się tu pojawi. Może też nowe osoby udostępnią swoje moduły, nie musi to być nic wielkiego, chodzi o sam fakt społeczności, dzielenia się.

#34 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 12:55

Ja jestem na wczasach, dlatego nie walczę z Kohaną na razie. Jak tylko wróce wracam do KoWolfa.
Szczęścia w mrokach...

#35 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 15:12

Ja pod koniec tego tygodnia również będę miał czas aby zająć się moim modułem. Nie będzie to wielkie odkrycie, ale podtrzyma ideę dzielenia się w obrębie forum.

#36 chmiello

chmiello

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 16:29

@thejw23 @riu nie pojawia się na gg od kilku dni - jak go znam to masz rację, wyskoczy nam tu z jakimś asem

#37 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:26

Wracam do żywych. Miałem niestety mały wypadek i stąd nagle zrobiłem się offline. Zaraz na github powędruję robocza, ale działająca wersja Riupressa. Do soboty jeśli zdrowie pozwoli wrzucę następną większą rzecz.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych