Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Informacje na temat Fuel 2.0

14 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 20:18

Na blogu pojawiła się notka wyjaśniająca na czym mają polegać zmiany w core dla Fuel 2.0 - Why the 2.0 changes?

Mnie się jednak nie chce, zostaję przy Kohana - na pewno 3.2, zobaczymy co tam w 3.3 wymyślą, minon zapowiada się fajnie.

#2 Gandisama

Gandisama

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 11:30

Imo przesadzasz, zanim wyjdzie fuel 2.0 to minie przynajmniej pół roku. Do tego czasu trzeba będzie się raz na jakiś czas przyglądać na githubie co tam modzą devy.

Again przesadzasz :P.

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 12:13

Mnie się po prostu już nie chce kombinować :)

Wolę jechać dalej na K3.2, może 3.3, niż robić coś na fuel, a za pół roku będzie kompletnie przepisana nowa wersja.
Nowa wersja też nie wiem czy mi się będzie podobać - będzie mocno łatana, aby w nowy system wpasować stare odwołania, to ich
$this->app->forge('View');

zamiast
View::forge();

nie jest ani ładne, ani szybkie. Rozumiem dlaczego to wprowadzają, ale mnie to do szczęścia nie jest potrzebne.
Zastanawiam się jak będzie wyglądał diagram inclued dla fuel2.0 w wersji kompatybilnej, ile tam będzie ładowanych klas dodających starą obsługę i czy na prawdę będzie to tylko niewielki spadek wydajności.

Again - mnie się po prostu już nie chce kombinować, odnalazłem inner peace ;)

K3.2 jest sprawdzona i stabilna. Mogę na nią psioczyć, ale jak to się mówi - jest to wróg którego znam i sobie z nim poradzę ;) Po kolejnym zastanowieniu się 'co dalej' nie widzę sensu przechodzenia na Fuel2. Albo zostanę na K3.2, albo przejdę na K3.3 - zobaczymy co tam wymyślą, czy będzie to skok powiedzmy w skali 3.0->3.2 czy łagodniejszy.

#4 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 17:53

No cóż, chyba trzeba powiedzieć Fuelowi żegnaj zanim na dobre powiedziało się witaj. IMHO wszystko szło w dobrym kierunku dopóki nie zaczęli planować F2.0. Ale jedno na pewno będzie na plus - portnę sobie kilka klas, które mnie się spodobały, w tym Sentry.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#5 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 21:11

Ale jedno na pewno będzie na plus - portnę sobie kilka klas, które mnie się spodobały, w tym Sentry.

Tak, Sentry sprawiło, że chyba dodam do simple auth brakujące rzeczy, tym bardziej, że część już mam z innych projektów, a inne przydadzą mi się w niedługim czasie :)
Plus dokumentacja - ciekaw jestem czym oni ją generowali.

#6 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 19:38

Kiedy właściwie wyjdzie jakiś update błędów z K3.2?

#7 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 19:57

Kiedy właściwie wyjdzie jakiś update błędów z K3.2?

razem z K3.3 wyjdzie K3.2.1

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 22:50

Tak zajrzałem teraz do tej roadmap'y dla 2.0 i trochę mnie dziwi obecność w proponowanych automatycznie generowanego panelu. Z drugiej strony - ciekaw jestem czy z propozycji zmieni się to w realizację i jak to by wyglądało.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#9 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 29 maj 2012 - 15:54

Adopting PSR-1 for 2.0
No i tym samym dziękujemy Fuelowi. Być może kiedyś, w dalekiej przyszłości, spotkamy się jeszcze na produkcji, aczkolwiek wątpię.

#10 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 29 maj 2012 - 21:30

Mieć parcie na psr-1/psr-2 - to teraz chyba jakiś nowy trend/moda.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#11 r_a_f

r_a_f

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 22:51

Oj troche czasu mnie tu nie było, czemu tak w zasadzie stworzono tu nowy dział dla Fuel Framework?
Nie umiem nic znaleźć o Sentry, co to tak właściwie?:)

#12 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 22:54

@r_a_f - system autoryzacji, aktualnie robiony już nie pod Fuela a pod Laravela (tak, zmienia się szybko...)

http://sentry.cartalyst.com/

#13 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 00:32

Zmiany, zmiany, zmiany - The road ahead - Part 2

"In the 10 months that has followed, a lot has changed. Two members have left the core development team, one of them being the projects founder, and the project has found new leadership. New leadership usually brings change, and for us, there is no exception."

Ciekawe co project founder teraz będzie robił, nowy FW, czy może zasili inną (konkurencyjną) ekipę.

#14 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 00:57

A ja pozwolę sobie przekleić coś co wydaje mi się bardzo ważne:

Most software developers are always looking for the newest, latest and greatest. Nothing wrong with that, it's in their nature. However, when you run a project like FuelPHP, there are other things to consider. We have a lot of users, all having a vested interest in the framework. Amongst these users are large web development companies that have standardized on our framework for the development of sometimes very large business applications.

For those users, switching to a dramatically different architecture means basically switching to a new framework. It will have a huge impact on their business. What to do with applications that are currently in development? What to do with finished applications that are in a maintenance cycle? Most bussiness applications have to be operational and supported for 5 or more years, switching these to a new framework architecture will be a very expensive excercise. And leaving them on an old and no longer supported version of the framework is often not an option either.

Mądre i ważne.

#15 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 10:10

^ SH powinien to sobie wydrukować i przykleić na monitorze ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych