Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

najlepszy framework to martwy framework

9 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 20 luty 2012 - 20:04

moja nowa złota myśl "najlepszy framework to martwy framework" ;)

taki wniosek mi się nasunął po obejrzeniu zaktualizowanej wersji roadmapy Fuela:

http://fuelphp.com/roadmap -> planned, planned, planned / rewrite, rewrite, rewrite. ;)

#2 ZuyPan

ZuyPan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 20 luty 2012 - 20:23

Odnoszę wrażenie, że wszelkie większe zmiany są be. Ja mam odrobinę odmienne zdanie. Niech sobie piszą kohane 4 czy Fuela 2, które będą różne w każdym aspekcie od swoich poprzedniczek. I co z tego? Każde narzędzie będzie się zmieniać, to naturalne. A to, że wychodzi nowa wersja nie powinno Was aż tak martwić ponieważ jeżeli wszystko działało na tej wersji która macie teraz to działać będzie nadal. Niech oni tam sobie dłubią cuda i dziwy. Kto Was zmusi do migracji? Kohana 2.x nadal ma szerokie grono zwolenników którzy mają 3 w poważaniu i jakoś nie widać by 2 była już niezdatna do użytku. Uśmiercą fuela 1 tak jak uśmiercili kohane 2 i dla tych którym podobały się te frameworki będą idealne przez całą wieczność.

#3 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 20 luty 2012 - 20:45

Yep, they did it again :)

Ale co mi się podoba: informowanie. Wiem czego się spodziewać i w którą stronę idą, a jaka będzie K3.3 nie mam pojęcia - nie śledzę issues.

I nie pozostaje mi też nic innego jak zgodzić się z przedmówcą: najlepszy framework to martwy framework :)

---
zmiany wydają się iść w dobrym kierunku, czytaj: korespondują z tym co już jest:
- generatory. po prostu je ulepszą.
- db, session, assets, tasks, migrations, unzip, pagination. poprawią.
- ORM. będzie data mapper - spadek wydajności?
- walidacja. nic dziwnego, że poprawiają, bo ta z kohany jest wygodniejsza (dla mnie)
- DIC. oby tylko z rozwagą, a nie tak jak w Symfony2 poszli i masę rzeczy można ustawiać przez DiC, xml, services itp itd, a potem trzba kombinować, skąd to się wzięło...
- packages. wszystko będzie paczką. vide symfony components, a przynajmniej ja tak to rozumiem.

Czy mi się to podoba? Jak na razie średnio. Chyba rzucę to w cholerę i zostanę przy K3.2 - f**k, yea! :D

#4 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 20 luty 2012 - 22:07

Ale nawet w "martwych" frameworkach coś dorabiacie, grzebiecie w core, ażeby dostosować go do własnych potrzeb. Także ulega on zmianom.
Wiem, wiem, nie ma tak drastycznych zmian, że trzeba przerabiać połowę kodu, żeby zakutalizować do nowszej wersji.
Tyle, że w przypadku tak dużych projektów jak Fuel jest rzesza ludzi, którzy testują kod i starają się wyłapać błędy i ulepszyć pod względem wydajnościowym to co jest o co trudniej we własnych przeróbkach na taką skalę.

Pożyjemy, zobaczymy w jakim kierunku potoczą się losy Fuel'a. Mnie się tam podoba klasa walidacji, bardziej niż tak z KO, bo mam możliwość dodawania na szybko swoich komunikatów błędów. Poza tym pomysł z Fieldset jest jak dla mnie prosty i zarazem rewelacyjny pod względem dostosowania do własnych potrzeb. Jedyny ogromny minus to brak routingu rodem z KO3.

Tak na dobrą sprawę, to trzeba by było tworzyć coś własnego robiąc zlepek tego co już isntieje w innych FW.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#5 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 20 luty 2012 - 23:48

A miało być tak pięknie....

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#6 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 20 luty 2012 - 23:56

No już nie przesadzajcie, te zmiany nie są tak drastyczne jak ma zwykle miejsce w KO.
Miło, że wcześniej uprzedzają, żeby w to paluchów nie pchać ;)

#7 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 21 luty 2012 - 00:02

Myślę że F2 będzie próbą oderwania się od tego co było "zerżnięte" z innych FW. Mnie się wydaje, że ta lista jeszcze ciut się wydłuży, że na tym nie poprzestaną. Czas pokaże.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#8 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 21 luty 2012 - 00:27

Nie miałbym nic przeciwko gdy się ktoś wyskoczył z frameworkiem, w którym jasno by powiedział: to i to zerżnęliśmy stąd i stąd. Obawiam się tylko powtórki z KO, nie dlatego że fuelphp devs namieszają, tylko tego że ja będę chciał aktualizować. Taka ma natura :P (a dziś akurat odebrałem kawał dobrej lekcji w tym temacie). Tak nawiasem są takie topiki jak ten:
http://fuelphp.com/f...opics/view/7155
z których wynika, że oni tak nie bardzo są nastawieni do ciągnięcia wielu wersji (co daje nadzieje ;)).

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#9 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 21 luty 2012 - 09:05

"Whether the next one will be 1.2 or 2.0 (or even 1.1.1) will depend on the progress in development. If we have new features ready before 2.0, a 1.2 release is likely."

Raczej nie będą 2 wersji rozwijali. Tak jak napisał WanWizard, mają pomysły na zmiany, robią, jak się kilka gotowych zbierze, to pewno wyjdzie 1.2, jak większość będzie to 2.0 z nowym core (packages).

Podoba mi się, że wszystko jest jasne i przewidywalne. K3.3 ma być tylko dla PHP5.3, mają być namespace'y, a co jeszcze pozmieniają to zobaczymy jak już wydadzą.

#10 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 21 luty 2012 - 10:00

Mi to się takie pierdoły podobają jak ... normalne forum dla społeczności, wszystko przemyślane od strony graficznej, dokumentacja... wszystko to jakoś tak gra ze sobą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych