Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przenosiny

8 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 09 luty 2012 - 19:13

Tak z ciekawości zapytam kto bardziej poważnie myśli o przenosinach z KO na FuelPHP. Ewentualnie kto się tym FW interesuje i czyni jakieś kroki w jego kierunku. Jakie macie wrażenia z poznawania tego FW?

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 09 luty 2012 - 19:41

Ja :)

Poznaję dopiero Fuel i już mi się podoba kilka rzeczy (kolejność przypadkowa): łatwe generowanie 404, moduł do 'maintenance mode', oil (na prawde szybki do prostego cruda), migracje (super sprawa, łatwe wprowadzanie zmian do struktury bazy dev->prod), roadmap (wiadomo nad czym pracują, jak idą postępy - choć na razie muszą uaktualnić do 2.0), dodawanie paczek via command line.

Na chwilę obecną nie widzę minusów. Wszystko co trzeba jest, działa - nic tylko zmigrować kilka rzeczy (np. calendar) i korzystać.

Drobnych jest trochę, ale z większych zmian VS K3.2 to w Fuel routing jest rodem z K2.3 - i to chyba na tyle.

Czyli taka Kohana3, bez ich powalonego systemu wydawania nowych wersji na zasadzie 'zmieniamy co chcemy, kiedy chcemy i jak chcemy', do tego nieco ogarnięta i ustawiona. Plus oil - jest niezły.

Jedna uwaga co do nazewnictwa. Kohanowe moduły tutaj to Packages. Tam lądują wszelkie kalendarze, profilery, autoryzacje itd. Modules są zarezerwowane dla większych rzeczy (np. moduł Blog), ale na razie nie zagłębiam się po co to i czy w obecnym wykonaniu ma to sens.

EDIT
Chociaż nie, jedna rzecz jest na minus - profiler. Bardziej mi się podoba ten z Kohany. Fuelowy jest dla mnie nieczytelny. Ale jest alternatywny moduł FirePHProfiler, który działa jak DebugToolbar i z nim łatwiej się ogarnąć.

#3 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 09 luty 2012 - 21:42

Może nie tyle myślę o przenosinach, co o używaniu jednego i drugiego - przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Gdybym już miał pisać o wrażeniach. Po pierwsze - jest jedna wersja (@thejw23 - gdzie Ty widzisz 2.0?), co jest normalne, a za taką normalnością użytkownik kohany może tęsknić. Dwa - dokumentacja.  Trzy - bardzo subiektywne - fw banalny dla każdego. Cztery - dużo i dobre moduły.

Fuela będę testował w warunkach bitewnych w marcu.

A co do profilera - fajny jest :)

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#4 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 09 luty 2012 - 22:28

Przenosić projektów raczej nie warto, no chyba, że faktycznie są malutkie, ale z nowymi można jak najbardziej startować :)

#5 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 10 luty 2012 - 08:00

Masz rację, bardziej mi o to chodziło. Bo przy starych projektach to by było za dużo roboty, lepiej utrzymywać je dalej na KO.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#6 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 10 luty 2012 - 08:30

Po pierwsze - jest jedna wersja (@thejw23 - gdzie Ty widzisz 2.0?)

Roadmap jest dla 1.1 - ale już myślą nad Roadmap dla 2.0, która jest w planach. W planach, czyli jeszcze nie zdecydowali co w niej będzie, mają kilka pomysłów i (co mi się podoba) zapytali na blogu społeczność 'w jakim kierunku mamy iść'.  Jak się namyślą i zdecydują, to zmienią Roadmap.

#7 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 10 luty 2012 - 13:10

Żeby nie było jak z polskim rządem. Pytają w jakim kierunku mają iść i dalej robią swoje. ;)
Mnie się Fuel coraz bardziej podoba, ale strasznie brakuje mi routingu z KO3 do którego się przyzwyczaiłem i z którego korzystałem nawet przy tworzeniu linków.

-- Zepco --

#8 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 10 luty 2012 - 13:41

ale strasznie brakuje mi routingu z KO3 do którego się przyzwyczaiłem i z którego korzystałem nawet przy tworzeniu linków.

Właśnie to polubiłem w KO3.0 ;)

#9 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 10 luty 2012 - 14:36

W sumie to ciekawe dlaczego nie zdecydowali się na routing z K3. Skopiowali sporą część kodu, ale akurat routingu nie - jakieś powody musiały być.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych