Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szybkie tworzenie serwisów - jak do tego podejść?

58 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#51 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 19:32

@Vokiel - jak pisałem. Podobno servera 1 stopnia domen nie da się odpalić tak na virtualce by się nie gryzł z resztą internetu, i jeśli się go postawi to się sypie net na VBoxie. Ale głowy nie dam. Nie testowałem i nie próbowałem. Wiedzę mam od Mateusza Kamińskiego matipl.pl
Szczęścia w mrokach...

#52 lorak110786

lorak110786

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 20:03

Domena pierwszego stopnia jest potrzebna chociażby do skrócenia adresu do [storna].dev

Można spróbować zmienić nazwenictwo. Ja korzystam ze sposobu budowania adresów w postaci [srodowisko].jakasdomena.pl. Resztę mam tak skonfigurowaną że dev.domena.pl kierują mnie na lokalną maszynę wirtualną (ustawione w etc\hosts), stage.domena.pl i ci.domena.pl kierują mnie na środowisko stagingowe i ciągłej integracji a www.domena.pl kieruje mnie na produkcję (to ustawione przez publiczny serwer dns).

#53 Vokiel

Vokiel

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 182 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 20:05

@rasgan Z tego co wiem, to się będzie gryzło z prawdziwymi domenami, jeśli użyje się domeny najwyższego poziomu z puli już istniejących. Wtedy dla tych domen lokalne komputery mogą nie odszukać hosta (użycie .com de facto wyłączy nam wszystkie domeny pod .com, jako, że serwer będzie kierował je do siebie zamiast na świat).

Jednak jakby zrobić jakąś całkowicie fake, nie rootowalną, to powinno zadziałać (dlatego też stosuje się .local, .lan które defaultowo są lokalne). Czyli np .mojatylkovokieltld raczej nie sprawi kłopotów. Baza domen pierwszego poziomu się powiększa - więc krótkie skróty mogą z czasem stać się publicznie dostępne.

Zaznaczam, że nie stawiałem całej struktury dns, z TLDs, więc traktujcie to tylko jako rozmyślania, nie mam aż tyle projektów ;)
Opieram się na dynamicznych vhostach i wpisach w /etc/hosts. Projektów nie dodaje się po kilka dziennie, a wygodniej jest korzystać z http://projekt.def/ niż z http://projekt.local.lan/
"It's in our hands... It always was..."

#54 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 13:12

Odnowię temat, bo zmieniło się trochę u mnie i chciałbym sobie jeszcze jedną rzecz zautomatyzować. Powiedzcie mi, jak zrobić sobie export bazy do pliku po zakończeniu pracy. Przykładowo robię sobie commita na zakończenie, wrzucam na bitbucket'a a potem odpalam jakiś skrypt, który mi zrobi kopię danej bazy danych. Jak to zrobić w wamp i win7?

Bo za każdym razem ręczne eksportowanie z phpmyadmina mnie już męczy, że nie powiem już o navicat który moim zdaniem ma schrzanione eksportowanie w wersji 10.

Szczęścia w mrokach...

#55 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 13:32

a w jakim celu ten eksport?

#56 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 15:57

Np. by wrzucić na githuba schemat bazy albo by na innego kompa sobie pobrać z bitbucketa do kodowania aktualną bazę.

Szczęścia w mrokach...

#57 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 16:49

Schemat bazy to najlepiej mieć w migracjach i nie mieszać tego z samymi danymi. No ale jak chcesz robić sobie jakieś zrzuty to możesz np. napisać sobie skrypt i podpiąć go jako hooka w gicie.

#58 rasgan

rasgan

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 17:25

Tylko właśnie jak eksportować to do migracji albo coś. Dane to najmniej istotna rzecz, chodzi mi głównie o strukture i automatyzację kopii. Nie zawsze pamiętam o tym i na innym kompie sie wkurzam potem. Macie jakieś gotowe skrypty?

Szczęścia w mrokach...

#59 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 09:49

Migracje to w trakcie tworzenia z palca strzelasz, w sumie teraz też możesz sobie to zrobić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych