Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

meet.php

27 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 23:40

W Poznaniu dużo się ostatnio dzieje - dzisiaj oficjalnie powstał cykl pehapowych meetingów. Najbliższy 17 grudnia.
WWW, Facebook, Twitter.

Wybiera się ktoś?
(To pytanie kieruję głównie w kierunku phpconowej ekipy ;D)

#2 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 09:57

jeśli dobrze rozumiem, to zaczyna się o 17:12, są trzy prelekcje, potem można posiedzieć/pogadać i trzeba wracać do domu ew. samemu hotel zarezerwować?

termin na razie mam wolny, jak będzie ekipa to może się wybiorę, bo samemu to mi się nie chce jechać :P

#3 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 10:10

Dzięki za info. Jeśli nie będę miał innych planów w tym terminie to z pewnością się pojawię ... :)

#4 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 10:21

jeśli dobrze rozumiem, to zaczyna się o 17:12, są trzy prelekcje, potem można posiedzieć/pogadać i trzeba wracać do domu ew. samemu hotel zarezerwować?

No mniej więcej tak to wygląda. Na szczęście jest to sobota, więc jest plan, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i pozwiedzać przez weekend Poznań ;)

termin na razie mam wolny, jak będzie ekipa to może się wybiorę, bo samemu to mi się nie chce jechać :P

My z @nexik-iem powoli planujemy, a @nrm znowu marudzi, że daleko :P

Dzięki za info. Jeśli nie będę miał innych planów w tym terminie to z pewnością się pojawię ... :)

Wpadaj koniecznie :)

#5 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 11:36

jak znowu? a kiedy wcześniej?!?

#6 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 13:33

Wpadaj koniecznie :)

Jako mieszkaniec Poznania - prawie nie mam wyjścia. ;)

#7 lorak110786

lorak110786

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 09 listopad 2011 - 06:44

Również jako rezydent, o ile nie wypadnie nic wyjątkowo niespodziewanego, zajrzę za spotkanie.

#8 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 10:00

Jest już agenda:
  • Iteratory - Kiedy korzystać? Jak ułatwiają pracę? Jak dzięki nim uzyskać bardziej semantyczny kod? Zwiększona elastyczność iteratorów w PHP 5.4.
  • HipHop for PHP
  • Zend Framework - Dlaczego w PHP dobry framework do podstawa. Kilka informacji o tym jak szybko nauczyć się korzystać z Zend Framework'a. Dobre praktyki w ZF. Nowości w Zend Framework 2.
  • PHP Tips & Tricks - Krótkie fragmenty kodu ułatwiające pracę, rozwiązaujące często spotykane problemy, oraz możliwości języka, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę. Niewykluczona dyskusja na temat rozwiązań:).

Co prawda nie ma nic o Yii, ale i tak warto wpaść ;)

#9 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 13:59

I ani słowa o Kohanie :|

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#10 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 14:41

Oh, przecież zawsze może się zgłosić ktoś "od nas" i zaprezentować Kohanę na następnym meet.php. Są chętni? ;)

#11 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 15:35

Hmm... z jednej strony iteretory dla 5.4 a z drugiej hip-hop który działa tylko dla 5.2, no i kobyła zend.... no jakby ktoś wyskoczył z Kohaną to może i ja bym się pojawił.

A może powinniśmy pomyśleć wreszcie o typowej Kohanowej imprezie? Hmm??

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#12 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 16:17

Może i powinniśmy, aczkolwiek boję się o frekwencję. Na forum jest wprawdzie niby 800 użytkowników, ale nie widać ich w postach. Tak samo na fejsie jest 300 fanów, ale nie widać ich w lajkach i komciach... Czy da się z tego wyłowić powiedzmy 50 (albo chociaż 30) chętnych na taki meeting?

#13 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 17:15

A rzuci ktoś tematem na g+? :)

Wiem, że aktywność jest jaka jest. Z drugiej strony ja zdecydowanie chętniej bym posłuchał o projektach co niektórych osób z tego forum, a także innych o których wiem, że mimo iż się nie udzielają tutaj i w social mediach, a robią w KO.

Dla ciekawostki - sam teraz organizuje konferencje na której będą prezentowane dwa projekty w KO i konkurs dla studentów, w którym jednym z głównych narzędzi będzie KO.

Może by tak rejestracja użytkowników po to by wiedzieć ile przyjedzie?

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#14 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 17:27

spotkanie dedykowane chyba nie wyjdzie (nie mam aż takiej wiary w ludzi), ale może jakaś prelekcja przy okazji innego zjazdu? na phpcon kilka osób się stawiło, marne szanse, że na osobnym, dedykowanym zlocie będzie więcej. na phpcon2012 czy może meetjs? prelekcja na temat kohany, plusy, minusy, przykłady - z odpowiednim przygotowaniem nie pójdziemy śladami Yii ;) widziałbym to raczej jako wspólne przedstawienie framework + kilka rozwiązań (np. Riu i jego 'Artykuły powiązane', ja mogę pokazać połączenie simple auth i bonafide ACL czy własne podejście do szybkiego generowania CRUD itp itd) niż osobne prelekcje kilku osób. plus dogadanie się, że jest zlot kohany :)

#15 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 17:48

A gdyby tak któryś Spodek dedykować Kohanie? :)

#16 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 18:09

A rzuci ktoś tematem na g+? :)

Ktoś rzucił ;)

A gdyby tak któryś Spodek dedykować Kohanie? :)

Jest taki pomysł, żeby wepchnąć trochę Kohany na najbliższy TechSpodek. W sumie chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wepchnąć samą Kohanę ;)

widziałbym to raczej jako wspólne przedstawienie framework + kilka rozwiązań (np. Riu i jego 'Artykuły powiązane', ja mogę pokazać połączenie simple auth i bonafide ACL czy własne podejście do szybkiego generowania CRUD itp itd)

No to już mamy 2 chętnych prelegentów, dobrze nam idzie :P

#17 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 18:12

Nie ma problemu. Jest TECH.Spodek #2 do wzięcia, a i lokalnie to gwarantuje trochę ludzi zainteresowanych.
Tak było poprzednio:

#18 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 18:26

Nie ma problemu. Jest TECH.Spodek #2 do wzięcia, a i lokalnie to gwarantuje trochę ludzi zainteresowanych.
Tak było poprzednio:

a kiedy będzie TECH.Spodek #2? Pomysł dobry, jak się w kilka osób zbierzemy to można ciekawą prezentację zrobić.

#19 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 18:37

Może w grudniu. A może w styczniu... Kto to wie ;)

#20 skowron-line

skowron-line

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 08:31

A będzie ktoś z warszawy się wybierał ??

#21 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 12:32

Podbiję - może ktoś jeszcze się dzięki temu dowie. ;)

#22 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 13:13

A ja dorzucę, że część ekipy kohanowej spotka się na ..meet.js :)14 stycznia w Poznaniu.

#23 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:00

Był ktoś? Będzie jakaś relacja? ;)

#24 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 10:58

Ja byłem i było ciekawie ...

Na FB można obejrzeć fotki, na stronie meet'a są linki do 3 z 4 prezentacji.

Co do tematyki - z pewnością zostałem zachęcony do bliższego przyjrzenia się iteratorom. :)

Czekam na kolejne spotkania. ;)

#25 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 07:34

meet.php #7 - Poznań, 08.12.2012 o godzinie 17:00

Prezentacje:
1. CI - co, jak i dlaczego?
2. Tabele historyczne w PostgreSQL
3. Lithium + REST + ZendServerCE
4. Chmura, która zmienia życie programisty?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych