Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3] "Welcome, Young Padawan", czyli o konwencjach pracy z KO

7 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 11:26

SH rzucił linkiem na forum głównym, a ja postanowiłem tutaj go skopiować. Warto odwiedzić:
http://kohanaftw.com...de-like-a-noob/

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#2 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 11:35

Ciekawy wpis, choć nie ze wszystkim jestem w stanie się zgodzić.

#3 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 11:38

Jestem noobem :(
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#4 askone

askone

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 12:09

Początek sugerował Proff'a jednak z każdym kolejnym krokiem było już tylko gorzej ;)

Dzięki za link - może dzięki temu zestawowi reguł część złych nawyków uda mi się zmienić

#5 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 18:12

Grunt to poprawnie zdefiniowane zasady kodowania w IDE, a potem tylko jakieś Source->format czy coś w tym stylu i z głowy ;)

#6 JoShiMa

JoShiMa

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 00:58

Ja tez jestem noobem a poza tym uważam takie teksty za bezsensowna dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Tak naprawdę przyjęcie pewnej konwencji jest istatne tylko wtedy gdy nad tym samym kodem pracuje grupa ludzi i przyjęta konwencja wszystkim musi odpowiadac i nie ważne jest wtedy którą się przyjmie.

Ja tam lubię pisać kod w sposób ścisły, bo lubię jak mi się na ekranie dużo mieści. I tyle i dopóki jest to poprawne z punktu wodzenia języka nikt mnie nie przekona, że to nieeleganckie i powinnam pisać inaczej.

#7 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 10:02

JoShiMa, w pewnym sensie masz rację, ale... tylko wtedy gdy kod piszesz przez siebie dla siebie. Gdy jest on tworzony dla klienta, nawet tylko przez jedną osobę, to warto trzymać się pewnych reguł. A to dlatego, że sprzedajesz komuś stronę i nie zawsze masz ochotę/czas/możliwości wspierać i rozszerzać ją dalej. I wtedy taki ktoś jest w kropce, bo szuka kolejnej osoby, która jak zobaczy "sieczkę" prawdopodobnie będzie chciał zacząć tworzyć serwis od nowa.
A jak potrzebujesz dużo kodu na ekranie to kup duży monitor z pivotem i obróć go o 90 stopni. :)

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#8 JoShiMa

JoShiMa

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 10:40

I wtedy taki ktoś jest w kropce, bo szuka kolejnej osoby, która jak zobaczy "sieczkę"...

Zaraz zaraz. Dlaczego uważasz, że jak postawię klamrę za nazwą funkcji albo deklaracją pętli a nie w następnej linii to jest to sieczka?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych