Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kohana 3.1 Stable

20 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#1 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 08 luty 2011 - 09:24

Już do ściągnięcia jest stabilna wersja 3.1 ;)

#2 askone

askone

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 08 luty 2011 - 10:09

Tylko się cieszyć i brać na warsztat...

#3 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 08 luty 2011 - 10:45

czasem jednak mam wrażenie, że wszystko dzieje się "za szybko" ... ot po prostu zbyt często wychodzą wersje, do których trzeba czegoś w rodzaju "migration guide" ... normalnie tak, jakby jeszcze nie mieli pomysłu jak to na prawdę ma wyglądać ...

Z drugiej strony to dobra wiadomość dla FilemonSquad - będą pracować na oficjalnej wersji ;)

#4 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 08 luty 2011 - 10:59

@barat - zgadzam się w 100%. Opis do migracji to jedna strona - http://kohanaframewo...ohana/upgrading . Wielokrotnie zwracałem uwagę na to że developerzy spieszą się bez sensu z wydawaniem nowych wersji, przerzucając błędy pod następny numerek wersji tylko po to by już coś wydać. Coś co jest "stable" nie powinno być chwilę później poprawiane, a jeśli jest to znaczy, że nie powinno być "stable".

A co do Filemona - tak.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#5 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 08 luty 2011 - 11:09

Dla mnie migracje powinny być w przypadku wersji 2.x->3.x->4.x ... przy czym te wersje powinny się różnić diametralnie (na przykład chociaż tak jak 2 i 3) - tak, by prosta migracja nie była możliwa.
Jak Kohana będzie tak szybko zmieniać wersje to pewnie nigdy się nie wybije.
Jakby taki Wordpress z każdą wersją się zmieniał to nigdy nie byłby taki popularny ...

#6 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 08 luty 2011 - 11:46

Jak Kohana będzie tak szybko zmieniać wersje to pewnie nigdy się nie wybije.
Jakby taki Wordpress z każdą wersją się zmieniał to nigdy nie byłby taki popularny ...

Celem twórców Kohany NIGDY nie było wybicie się i popularność.

#7 Villentre

Villentre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 08 luty 2011 - 11:55

Dobra nowina. (:

btw. http://kohanaframework.org/download
1. Zwrócił ktoś uwagę, że zniknęło całkowicie K2? A wersji 2.4 chyba się już nie doczekamy...
2. "K 3.1 (...) Support will last until February 2012." - Kohana najlepiej spożyć przed upływem roku (:
"Zielony... Zielony nowicjusz pomaga nowicjuszowi..."

#8 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 08 luty 2011 - 12:02

Szkoda tylko, że przed wypuszczeniem "nowej" wersji nie łatają wszystkich bugów raportowanych, tylko przewalają je na ów nowe wersje ...
IMO rzeczy, które zostały zgłoszone w obecnej wersji powinny być dokończone. Po prostu w pewnym momencie powinni zamknąć dodawanie nowych albo co ... chociaż krytyczne chyba nie są przewalane ;)
Chyba trzeba się przyzwyczaić ...

#9 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 08 luty 2011 - 12:21

Panowie, Ko©hanka zmienną jest ;-)

#10 kwiatek5

kwiatek5

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 08 luty 2011 - 12:22

Jak na razie zostaję przy 3.0, bo całkiem mi się pop...rdoli pomiesza.

#11 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 08 luty 2011 - 13:25

Dobra nowina. (:

btw. http://kohanaframework.org/download
1. Zwrócił ktoś uwagę, że zniknęło całkowicie K2? A wersji 2.4 chyba się już nie doczekamy...
2. "K 3.1 (...) Support will last until February 2012." - Kohana najlepiej spożyć przed upływem roku (:

ad. 1 - ale przecież są linki do niewspieranych wersji:

You can find unsupported versions of Kohana in the 3.x archives or 2.x archives

ad. 2 - dobre z tym spożyciem :D

Jak na razie zostaję przy 3.0, bo całkiem mi się pop...rdoli pomiesza.

A ja mówię uff... bo wreszcie będę mógł ruszyć kilka rzeczy, które wstrzymywałem czekając na 3.1 które zapowiadane było na grudzień 2010. Ale starych rzeczy przenosić nie będę (znowu praca na dwóch wersjach czy tego chce czy nie :/).

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#12 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 16:42

jest juz wersja 3.1.2 oraz 3.0.10 - click

#13 Pedro

Pedro

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 64 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 20:41

Ciekawe kiedy wyjdzie 3.1.13 i 3.1.14... Tydzień bez releasu to tydzień stracony.

#14 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 21:08

jeżeli zmieniają się tylko te liczby na końcu to OK - znaczy, że coś poprawiają.

#15 Pedro

Pedro

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 64 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 23:00

jeżeli zmieniają się tylko te liczby na końcu to OK - znaczy, że coś poprawiają.

Tak, ale mogliby łatać te bugi raportowane. Generalnie, framework świetny, model developerski - brak.

#16 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 02 maj 2011 - 19:57

Wydano wersje 3.1.3 i 3.0.11 ( http://dev.kohanafra...s/kohana3/files ).

#17 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 07 maj 2011 - 12:28

Czy aktualizując K3 do najnowszej wersji powinienem skopiować pliki /system/classes/kohana i folder modules czy coś jeszcze uległo zmianie?

#18 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 07 maj 2011 - 12:40

Czy aktualizując K3 do najnowszej wersji powinienem skopiować pliki /system/classes/kohana i folder modules czy coś jeszcze uległo zmianie?

Powinieneś skopiować cały folder system. Co do 'modules' - podmiana jest obowiązkowa w przypadku przejścia np z 3.0.x na 3.1.x. Podmiana dla danej gałęzi jest polecana, ale jeśli nie zostanie wykonana to nic wielkiego nie powinno się dziać - zależy od modułu np: 'database' praktycznie się nie zmienia a w 'orm' ciągle coś poprawiają.

#19 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 07 maj 2011 - 12:55

I zwracaj uwagę na bootstrap, bo czasem coś modyfikują (np wykonanie strony przenieśli do index.php). Czasem też ulegają zmianie pliki konfiguracyjne do modułów/bibliotek.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#20 krzysieqq

krzysieqq

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 maj 2011 - 21:02

Czy mi się zdaje czy w kohanie 3.1.3.1 w kontrolerze security brakuje funkcji xss_clean() ? sprawdzałem na githubie i nie ma .

#21 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 07 maj 2011 - 21:19

Tak, nie ma tego od wersji 3.1, ale możesz użyć tego https://github.com/shadowhand/purifier

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych