Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3] Sklep internetowy/koszyk dla Kohana Framework

74 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

Ankieta: Koszyk/sklep tworzony przez polski support Kohany powinien nazywać się? (32 użytkowników oddało głos)

Koszyk/sklep tworzony przez polski support Kohany powinien nazywać się?

1. bollero (3 głosów [9.09%])

Procent z głosów: 9.09%

2. filemon (19 głosów [57.58%])

Procent z głosów: 57.58%

3. rubiko (8 głosów [24.24%])

Procent z głosów: 24.24%

4. rudy102 (3 głosów [9.09%])

Procent z głosów: 9.09%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 LKay

LKay

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 16:20

Wszystko ładnie pięknie, ale pare nieścisłości przydałoby się od razu ustalić. Skoro nie ORM to jaki modeller? Jelly, Sprig? Bądź co bądź, ale to jedna z naisotniejszych rzeczy, jeśli mamy robić takiego commerca z dużą ilością relacji.
Pytanie, które mnie nurtuje... Jakie przesłanki są za wprowadzaniem do tego projektu systemu szablonów? Nie widzę specjalnie sensu tworzenia na siłę dodatkowej składni w widokach. Jeśli kontrolery będa dobrze przygotowane, to zwykłymi pętlami ew. jakimiś helperami można jehać na 'gołym' html. Może Twig jest trendy (bo smartów raczej na pewno nie przewiduję), ale wprowadzi to imho dodatkowy, niepotrzebny zamęt. Zróbmy to w myśl zasady KISS.

W pierwszej fazie pewnie będzie to private repository, gdzie będziemy tym zarządzać? PRzydałby się jakiś git albo svn. Ewentualnie svn mogę użyczyć w razie potrzeby.

#52 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 16:31

Widziałem gdzieś na forum github, że komuś w ramach projektu OpenSource dali też repo prywatne. Może do Nich napisać? Wtedy byłoby repo oficjalne, uporządkowane - dla mas, i repo produkcyjne. Często admini githuba odpowiadają na forum, więc myślę, że jest sens napisać do nich @ (na pewno nie ma nic do stracenia).
Ale ja tu tylko marudzę - do projektu się nie zgłaszam, niestety czas, czas & czas ... no i może za mało umiejętności ? ;)

#53 LKay

LKay

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 17:53

Jeszcze małe pytanie i sugestia. Osobiście nic nie mam, a nawet bardzo lubie bluprintcss lub 960gs, ale pojawiła się kwestia wersji mobilnej. Mż w takim razie oprzeć to na media queries i responsive layout np. bardzo prosty http://lessframework.com/. Chyba, że będzie nam się chciało tworzyć osobne widoki dla wersji desktop i mobilnych. :)

#54 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 19:15

@LKay - znasz to https://github.com/t.../simple_modeler ? Bardzo mi zależy na tym by znaleźć kompromis między wydajnością, a funkcjonalnością, dlatego zamiast ORM wolalbym zastosować coś lekkiego, a niektóre zapytania w jednym i drugim przypadku i tak będą w QB bez żadnej nakładki. Dyskusję na ten temat proponuje już prowadzić w dziale Filemon.

Pisząc szablony nie mam na myśli wrzucania systemu szablonów (chociaż kusi mnie) takich jak kotal czy mustache, a raczej ustalenie wszystkich elementów szablonu takich jak header, content, footer w elastyczny sposób tak aby np łatwo tworzyć do tego skórki. Mam tutaj na myśli również także obsługę ładowania js, css, sekcji head.

Jeśli kontrolery będa dobrze przygotowane, to zwykłymi pętlami ew. jakimiś helperami można jehać na 'gołym' html.

Tak :).

O 960gs pisałem znając lessframework. Nawet chyba 2 dni temu gadaliśmy o tym na ircu.  To rozwiązanie z lessframework już zostało obwołane trendem tego roku mimo to trochę mam obawy czy to dobra droga - nie zrobiłem jeszcze nic w lessframework. Niemniej jednak możemy spróbować:).

Z githubem pomyślimy bo osobiście by mi to bardziej pasowało i zapewne większości bo większość ma tam konta.

Nie zamykam ba razie tego wątku, jednak jeśli chcecie poruszać jakieś sprawy to warto już pisać w dziale : Filemon.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#55 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 23:46

Jeżeli na Githubie utworzy się organizację, przyjmie tylko wybranych członków, to osoby niezrzeszone nie będą miały prawa commitu. Będą mogły natomiast forkować kod i zgłaszać ewentualne pull requesty (które zawsze można zignorować). Dzięki temu zawsze łatwiej znaleźć kogoś, kto nie jest włączony w rozwój filemona, ale zechce akurat naprawić jeden problem czy ogólnie dodać coś od siebie.

#56 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 01:13

@Airborn - dzięki :). Myślę, że to będzie rozsądne rozwiązanie.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#57 jedre

jedre

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 464 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 16:55

Nie zamykam ba razie tego wątku, jednak jeśli chcecie poruszać jakieś sprawy to warto już pisać w dziale : Filemon.

IMO dział projektu powinien być widoczny dla wszystkich bez możliwości pisania. Nie każdy się zgłosił do teamu z różnych powodów, a warto by było poobserwować jak cały projekt idzie i przy okazji czegoś się nauczyć.

#58 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 09:14

IMO dział projektu powinien być widoczny dla wszystkich bez możliwości pisania

Jeśli tak zadecyduje FilemonSquad, to spróbuję tak zrobić.

BTW. Jeśli ktoś chce dołączyć do FS, to pisać najpierw do Riu, żeby zaktualizował listę na poprzedniej stronie, a jak się znajdzie na liście to PM do mnie.

#59 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 10:23

@jedre - na razie nie ma co sie spodziewać nauki i tak naprawdę nie będzie co obserwować na forum ponieważ jesteśmy na etepie flejmu. Wolałbym żeby ten dział był na razie niewidoczny dopóki nie wypracujemy sobie pełnej koncepcji (nie mylić z napisaniem Filemona). A efekty jak ktoś będzie chciał będzie mógł oglądać prawdopodobnie już wkrótce obserwując ten link:
https://github.com/filemonsquad

@mck - dodałem Airborna i Ivana do listy :)

#60 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 10:41

W ramach organizacji dostaliście też prywatne repo, czy tylko publiczne ? :>

#61 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 10:46

Jest publiczne, ale takie zupełnie wystarczy :)

#62 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 15:57

Może nazwy realisów jako odcinki?
http://pl.wikipedia....iki/Kot_Filemon
? :D

Swoją drogą, pozwolą użyć wizerunku kota? Są na to jakieś prawa autorskie? :>
Może jakiś mail do se-ma-for z informacją? ;)
http://www.se-ma-for.com/
Może umieszczą to w aktualnościach, albo narysują filemona w koszyku? :D

#63 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:13

Może nazwy realisów jako odcinki?
http://pl.wikipedia....iki/Kot_Filemon
? :D

Swoją drogą, pozwolą użyć wizerunku kota? Są na to jakieś prawa autorskie? :>
Może jakiś mail do se-ma-for z informacją? ;)
http://www.se-ma-for.com/
Może umieszczą to w aktualnościach, albo narysują filemona w koszyku? :D

Dobry pomysł ;)
btw. nazwy odcinków miazga:D

#64 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 00:33

Ta nazwa to również imię i ochronie praw autorskich podlega w tym wypadku tylko wizerunek kota Filemona (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). Jeśli to będziesz szop Filemon, albo nawet kot ale inaczej wyglądający, to nikt nie będzie miał prawa się do tego przyczepić. Poza tym looknijcie w google - ile jest sklepów i instytucji z nazwą Filemon.

Tak nawiasem to każda nazwa rzucona w ankiecie była przemyślana od strony marketingowej - posiadała swoje uzasadnienie i miała wywoływać określone reakcje/skojarzenia/uczucia. Wynik mnie nieco zaskoczył, ale pozytywnie  ;)

#65 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 15:56

Aplikacja w trakcie projektowania - planowany termin pierwszej wersji testowej: 1 czerwca 2011.

Jakieś wieści z pola bitwy? ;)

#66 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 16:12

Wieści około czwartku/piątku (9/10 czerwca). Jestem w trakcie rozruchu własnej firmy więc jestem mocno zajęty, ale postaram się wrzucić wreszcie alfę do sieci.

#67 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 13:59

Hej, wprawdzie nie opublikowaliście jeszcze żadnego kodu, jednak chciałbym się zapytać jak zaprojektowaliście w ogóle bazę, jeśli chodzi o wystawianie cen dla konkretnego produktu? Zwykła kolumna "price / cena" czy może jest to bardziej rozbudowany system?

Na forum była dyskusja związana z schematem bazy sklepu, ktoś opublikował całą strukturę, ale nie mogę znaleźć wątku.

#68 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:27

Mogę tak na szybko napisać: cena katalogowa, marża, cena z marżą (netto) z opcjami czy promocja/przecena, oraz historią (log zmiany ceny).

#69 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 11:39

Jak idą pracę nad sklepem? Kod udostępnicie na forum czy raczej mam w innym źródle patrzeć na postęp prac? :>

#70 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 11:49

Pracę stanęły jakiś czas temu z mojego powodu. Jak wrócą na właściwy tor to na pewno o tym będzie i na forum i na FB.

#71 kevin

kevin

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 18:58

Przydałby się temat na drobne pytanie, ponieważ właśnie takie mam.
Otóż moje pytanie związane jest z Kohana oraz projektem sklepu internetowego.

Chodzi mi o strukturę bazy danych - ponieważ do każdego produktu chce dodawać dodatkowe pola (selecty, checkboxy, itp.) i po wyborze odpowiednich selectów wylicza cenę ostateczną produktu.

Macie jakieś wstępne sugestie?

UPDATE:
no dokładnie - w głównej tabeli produktów trzymam cenę bez dodatkowych ustawień;
i wybierając nowe parametry dla produktu zwiększam cenę.

fakt, proste.
po prostu miałem chwilowe zaćmienie :-)

#72 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 22:20

No to chyba proste - każdy dodatek powinien mieć podaną cenę o jaką zmienia cenę bazową. Sama struktura bazy z uwzględnieniem dodatkowych parametrów produktów jest gdzieś tu na forum.

#73 Lewiatan

Lewiatan

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 05 październik 2012 - 13:34

Czy do projektu można jeszcze się zgłaszać, czy lista developerów jest zamknięta?

#74 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 05 październik 2012 - 13:53

Projekt nigdy nie wystartował, więc zapisać się możesz, ale nie wiele Ci to da ;)

#75 Lewiatan

Lewiatan

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 05 październik 2012 - 16:30

Hehe, ok ;) Jeśli wystartuje to chętnie wezmę w tym udział ;)

Mogę się zająć:
PHP -> KO3.2
MySQL
JavaScript -> jQuery
HTML5 + CSS3 -> Bootstrap
za jakiś czas powinien dojść backbone ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych