Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[K3] Sklep internetowy/koszyk dla Kohana Framework

74 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

Ankieta: Koszyk/sklep tworzony przez polski support Kohany powinien nazywać się? (32 użytkowników oddało głos)

Koszyk/sklep tworzony przez polski support Kohany powinien nazywać się?

1. bollero (3 głosów [9.09%])

Procent z głosów: 9.09%

2. filemon (19 głosów [57.58%])

Procent z głosów: 57.58%

3. rubiko (8 głosów [24.24%])

Procent z głosów: 24.24%

4. rudy102 (3 głosów [9.09%])

Procent z głosów: 9.09%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:07

Śledzi ktoś w ogóle 3.1 ? Duże zmiany w stosunku do 3.0.x ? Bardziej chodzi mi o podejście niż o ewentualne zmiany w funkcjach itp (migrować obecnych projektów raczej nie będę)

#27 nediam

nediam

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 20:53

Hi. Też się chętnie włączę w projekt jeżeli nie jest za późno :)

#28 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 11:19

Jest ankieta doczepiona do wątku, a więc proszę o głosowanie na nazwę projektu :)

Edit:Ankieta aktywna do jutra, do północy

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#29 crackcomm

crackcomm

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 11:36

Filemon - i fajne logo kotka ^^

#30 LKay

LKay

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 12:20

A ja chętnie się włącze w tworzenie takiego modułu. :) Sam od pewnego czasu z mniejszymi i większymi przerwami tworzę taki moduł na własne potrzeby. Głównie wykorzystuje ORM, więc proponuję taki rozwiązanie. Obecnie mam zrobione zarządzanie kategoriami na MPTT, w bazie produkty/kategorie oparte o model EAV (moja wesoła twórczość na bazie bazy Magento i Presta). EAV na razie wymaga troche pracy, ale wstępnie już realizuje założenia. :)

#31 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 12:50

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Dołączona grafika

#32 Ivan

Ivan

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 16:45

Wiem że po terminie ale może po prostu nazwa "Szop". i Jako logo jakąś fajna ikona szopa pracza :]. Jeśli nie to obstawiam Filemona ;). Albo szop Filemon.

#33 Zepco

Zepco

Senior Mastah

• Moderator
  • 1583 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 18:01

Filemon - i fajne logo kotka ^^

Kotek o ułożeniu ciała w kształcie koszyka. :)

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany, świadomy wszystkich konsekwencji tego posta postanawiam go dopuścić do użytku publicznego, albowiem bo gdyż aczkolwiek uważam, że nie wyrządzi on (znaczy: post) krzywdy nikomu innemu niźli mnie samemu (czyli autorowi posta).
-- Zepco --

#34 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 19:37

filemon - ok, ale to jest popularne, byc moze ma swoje prawa autorski. a jak sie wpisze w google 'shop filemon'... mozna trafic na kota, 'filemona'  ;D

#35 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 09:46

filemon można także zinterpretować jako "file money" tudzież kasa w plikach ;)

#36 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 09:49

Mi osobiście "Filemon" kojarzy się z jakimiś tajnymi danymi.

file - plik, archiwum, kartoteka
mon - Ministerstwo Obrony Narodowej

:)

hehe
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#37 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 10:48

Mi osobiście "Filemon" kojarzy się z jakimiś tajnymi danymi.

file - plik, archiwum, kartoteka
mon - Ministerstwo Obrony Narodowej

:)

hehe

too pojechal !! :D:D

#38 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:44

filemon ewidentnie kojarzy mi się z jakimś narzędziem monitorującym zmiany w plikach...

#39 barat

barat

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:54

Ale można nazwać go

Filemon carrrrrrt ;)

#40 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 00:36

Głosami większości głosujących projekt sklepu/koszyka będzie się nazywać: Filemon.

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#41 crackcomm

crackcomm

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 01:09

No, mam nadzieję, że taka nazwa zostanie do końca ;P
W sumie - nie zapisałem się jeszcze, mogę pomóc na tyle na ile będę mógł, koham open source :)

#42 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 05:54

Wstępnie o Filemonie:

Kohana 3.1.x - mimo tego iż na chwilę obecną jest dopiero drugie RC i już wiadomo, że będzie problem z dokumentacją, jednak raczej nie ma innej opcji. PHP 5.3.x + MySQL/InnoDB

Ze standardowych modułów wykorzystamy 'database', 'image' i 'cache'. Dodatkowo zostaną wykorzystane gotowe moduły do: szablonów, kompresji danych, formularzy, site mapy, obsługa poczty. To które moduły wykorzystamy zdecydujemy w drodze dyskusji i elimancji tych, które uznamy z jakiegos powodu za niefajne lub fajne. Prawde mówiąc to lwia część pracy przy tym projekcie będzie polegała na wdrożeniu istniejących rozwiązań i składaniu w jedną całość, oraz przystosowaniu do 3.1, niż na pisaniu swoich bibliotek.
Nie będziemy korzystać z ORM - powody są dwa: 1) jesli ktoś obserwuje bugtrack kohany to wie ile jest problemów z orm i jak przesuwane są zagadnienia , 2) sprawa o której wspomniał @thejw23 - wydajność - zwłaszcza, że przy aplikacji będzie troche cudowania z zapytaniami (co zresztą samo w sobie może stanowić problem).
System autoryzacji - pierwszym kandydatem jest simple_auth. Mam jeszcze przynajmniej dwa typy, ale na pewno nie będzie to auth. Ważnym elementem jest ACL i to on pewnie zdecyduje podczas dyskusji nad projektem co wybierzemy.
System płatności - ostatnio pojawił się moduł do obsługi dotpay i platnosci.pl. Prawdopodobnie jeszcze to rozwiniemy.

Dokładną listę modułów poskaładamy już w wydzielonej dla projektu części forum.

Od strony prezentacji danych, mimo iż całkowicie zgadzam że dla celów produkcyjnych powinno być absolutne minimum, jednak chciałbym aby projekt był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również porządnie napisany w wartwie prezentacji. Dlatego będzimy korzystać z html5. Będzie ona formatowana za pomocą css3 z wykorzystaniem siatki 960gs (ale nie fluid). Standardowo też wykorzystamy jQuery. Przewiduje dość zaawansowane wykorzystywanie JSON'a, zwłascza po stronie backendu. Po stronie frontendu ważnym elementem będzie przystosowanie do przeglądarek (bez obsługi ie6) głównie w kontekście urządzeń mobilnych.

Bardzo ważną sprawę w tym projkecie bedzie komentowanie swojego kodu. Obojętnie czy bedzie to php, js, html czy css (przypominam: http://kohanaframewo...ana/conventions ). Razem z kodem piszemy dokumentacje korzystając z Markdown syntax opisując wszystko co napisaliśmy - robimy jakąś funkcje - piszemy od razu notatkę do czego ona służy i za co odpowiada. Kiedy mówi się o minusach Kohany pierwszą rzeczą jaka przychodzi do głowy dla poczatkujących jest - brak dokumentacji. Dlatego wzajemnie siebie pilnujmy w tej kwestii:)

W projekcie swój udział zadeklarowało 22 osoby:

Agares
Airborn
askone
automatyka
blajo
crackcomm
Daredzik
deo
ikssde
Ivan
jaskooo
kar_ryn_89
LKay
mck
nediam
oidnus
Riu
spayder
szok
thejw23
Vokiel
Unexpected t_echo

Część wypowiadała się w wątku ale nie zadeklarowała chęcię dołączenia więc nie wpisywałem na lisŧę :). Jesli ktoś jeszcze chce dołączyć to proszę pisać.

W pracy nad projektem podzielimy się na kilka grup roboczych realizujących różne zadania. Każdy w zależności od możliwiości, umiejętności, chęci - będzie mógł ( a czasami będzie taka potrzeba) należeć oczywiscie do więcej niż jednej grupy. W kazdej z grup bedzie opiekun grupy - osoba koordynująca pracę w grupie.  Tutaj od raz zaznaczam dwie rzeczy: 1 - nie jest to przesadna organizacja, 2 - jedna osoba może być opiekunem tylko jednej grupy. Całość prac, jesli pozwolicie, będzie koordynowana od strony orgnizacyjnej przez moją skromną osobę.

Grupy robocze:
- php - sql (struktura i obsługa bazy)
- php - cart - frontend (koszyk,listowanie)
- php - cart - backend (zarządzanie produktami, zamówieniami, magazynem)
- php - auth (autoryzacja i użytkownicy)
- php - taxonomy (kategorie, tagi, treść)
- php - templates (system szablonów, obsługa widoków)
- php - mail (system powiadomień i obsługi poczty)
- php - i18n (obsługa wersji językowych)
- php - guide (dokumetacja, tutoriale)
- php - setup (instalator)
- html, css (warstwa prezentacji i skórki - kod)
- js (jquery, json, dom)
- design (warstwa prezentacji i skórki - szablony graficzne, grafiki, logo)

Tylko sam moduł koszyka podzielimy na dwie grupy. W przypadku innych grupa bedzie zajmować się frontendem jak i backendem. Deklarowaliście się bardzo różnie jesli chodzi o to co chcecie w tym projekcie robic. Myślę, że teraz dzieki tym grupom będzie Wam łatwiej się określić (a mnie pomoże to zobaczyć czego lub kogo i gdzie może zabraknąć).

Na forum nowy dział powinien mieć przynajmniej 3 subfora:

Ogólna dyskusja
Błędy i problemy
Moduły, dodatki, wygląd

... aczkolwiek liczę ża zaproponujecie jak mogłoby wygladać to na forum jesli macie inny pomysł. Do wydania pierwszej bety fajnie byłoby gdyby faktycznie to forum bylo tylko dla członków grupy FilemonSquad (FilemonDev?, FilemonTeam? ..... obojętnie ;) ).

Po utworzeniu działu Filemon:
- wypisujemy wszystkie funkcjonalności które chcemy mieć - z opisem i podaniem przykładu / uzasadanienia
- określamy strukturę bazy danych i spisujemy listę modułów które wykorzystamy
- określamy się kto w jakiej grupie
- w grupach liczymy co ile nam zajmie, określamy opiekunów grup
- tworzymy zagadnienia w mantisie, kamienie milowe
- etap twórczo radosny czyli klepanie kodu :)
- składamy wszystko
- testujemy - robimy rewizję i spis braków
- uzupełniamy braki, poprawaimy błedy
- alfa, poprawianie błedów, beta - poprawianie błedów
- przygotowujemy support
- wydanie stablinej wersji
- promocja skryptu

@mck - mógłbym Ciebie prosić o zadziałanie z działem i subforami, oraz grupą? :)

#43 automatyka

automatyka

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 07:48

hej,
jeśli lista nie jest jeszcze zamknięta, to też chciałbym dołączyć do drużyny.

#44 crackcomm

crackcomm

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 08:17

Przydałby się jakiś fanpage na FB, żeby już skupiać fanów i informować ich o postępach w pracy, może dojdzie kilku członków do zespołu, bo ich na razie mamy niewielu.
(^Riu powinien się tym zająć imho ^^)

#45 szok

szok

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 09:05

Cześć Pomysł bardzo fajny. rozpiska też więc dalej jestem duże "ZA" :)

Problem polega na tym że do końca tego tygodnia, nie bede wstanie nawet o tym pomyśleć, ale od przyszłego już mogę działać (sesja = programowanie w javie, pythonie :))

Pozdrawiam

Mam prośbę do szefa projektu o kontakt na e-mail jarolewski.piotr[malpa]gmail.com bo czasami na forum mogę nie wejść :)

#46 airborn

airborn

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 10:28

Riu, nie planujesz unittestów do tego?

#47 Daredzik

Daredzik

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 10:55

ja Ci się na gg zgłaszałem :PP

#48 ikssde

ikssde

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 11:40

Ja też z chęcią pomogę :)

#49 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 11:57

Przydałby się jakiś fanpage na FB, żeby już skupiać fanów i informować ich o postępach w pracy, może dojdzie kilku członków do zespołu, bo ich na razie mamy niewielu.

@crackcomm - http://www.facebook....106707469376458 - fan page osobny dla uważam za dodatek o niskim priorytecie, poza tym jest Nas już dużo :)

@Daredzik - dlatego tak rzadko korzystam z gg... bo tam wszystko mi umyka

Lista została zaktualizowana.

#50 jaskooo

jaskooo

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 12:10

Ja też chętnie wezme udział w tym przedsięwzięciu.
1.) Zajarany jestem Kohana 3
2.) Przez 1.5 roku prowadzilem sklep internetowy
3.) Mam na horyzoncie pare projektow wdrozeniowych dla sklepow opartych o silnik OpenSource (narazie Presta i Magento) - z ogromną przyjemnością wdrażałbym je na silniku opartym o Kohana 3

Wpiszcie mnie na liste :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych